Mazāk būs problēmu

SIA “Rūpe” jau mēnesi strādā ar hidrodinamisko iekārtu kanalizācijas cauruļvadu skalošanai. Ūdens strūklu ar 200 atmosfēru spiedienu var izmantot gan tīklu profilaktiskai tīrīšanai, gan aizsērējumu likvidēšanai.

“Iekārta izmaksāja 18 000 latu, taču šie ieguldījumi atmaksāsies. Iekārta novietota uz platformas lietotai vācu automašīnai ar četru kubikmetru tilpuma ūdens cisternu. Tādējādi veiksmīgi ir izdevies radīt pārvietojamu komplektu darbam. Tas var strādāt ne sliktāk kā speciāla hidrodinamiskā mašīna, kura maksā 250 000 eiro. Tāda ir Valmierā, bet tik mazai pilsētai kā Alūksne nav vajadzīga lielas jaudas dārga mašīna. Esmu ļoti apmierināts ar mūsu izraudzītās iekārtas darbu. Turklāt ar mazo mašīnu viegli var iebraukt namu pagalmos. Par to ir padzirdējuši kolēģi, kuri tagad brauc pēc pieredzes,” atklāj uzņēmuma valdes loceklis Valfrīds Vilks.

Vispirms skalo “šauros” posmus
Hidrodinamiskās iekārtas šļūtenei ir piecu veidu uzgaļi, kuri tiek ievadīti kanalizācijas caurulēs ar diametru 50 līdz 300 milimetri. Vispirms ar spēcīgu ūdens strūklu tiek sagriezta gabalos tauku un citu nogulšņu kārta cauruļu iekšienē, kas ir sacietējusi kā akmens. Pēc tam tā tiek sadrumstalota un izvākta no caurules. Sacietējušos nosēdumus savāc atkritumu konteinerā. Protams, tas ir roku darbs, toties ir ieekonomēti lieli finanšu līdzekļi. “Darbs rit lēni. Dienas laikā var iztīrīt apmēram 30 metru garu kanalizācijas tīkla posmu. Vairākos posmos Vidus, Tirgotāju, Torņa ielā, kur ir kanalizācijas tīkla “šaurākās” vietas, ir jau veikta tīrīšana. Līdz rudenim turpināsim tīrīt citus posmus, kuros var rasties aizdambējumi, bet pēc tam profilaktiski varēs skalot lielos maģistrālos vadus un tīkla trasi vairāk nekā 20 kilometru garumā,” stāsta V.Vilks.

Trasi pārbaudīs televīzijas kamera

Kad kanalizācijas tīkla caurules būs attīrītas, vairākus gadus tajās neradīsies aizdambējumi. Tas nozīmē, ka uzņēmuma strādniekiem vairs nevajadzēs novērst avārijas pēc darba laika un brīvdienās, kā tas nereti notiek tagad. “Turpmāk varēsim būt droši, ka pēkšņi nebūs izsaukumu, jo kāda kanalizācijas aka pārplūdusi. Jau šonedēļ saņemsim arī televīzijas kameru, ar kuru varēs nofilmēt un pēc tam apskatīties, kādā stāvoklī ir kanalizācijas trase un kādā kvalitātē ir veikta tās tīrīšana,” uzsver V.Vilks. Uz riteņiem pārvietojama ūdens necaurlaidīga kamera, kas aprīkota ar gaismas avotu un rotējošu objektīvu, tiks ievadīta kanalizācijas caurulēs.
V.Vilks ir piedāvājis SIA “Alūksnes nami” pakalpojumu, jo ar hidrodinamisko iekārtu var tīrīt arī stāvvadus daudzstāvu namos. Var palīdzēt privātmāju īpašniekiem, ja jānovērš aizdambējums kanalizācijā. 27 lati par stundas darbu nav dārgi. Hidrodinamiskajai iekārtai būs daudz darba, jo paredzēts SIA “Rūpe” pakāpeniski nodot ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus vairākos novada pagastos.

Vietējās ziņas