Meklē risinājumus sporta zālēm pilsētā 11

Pateicoties Alūksnes novada domes vadības izrādītajai interesei, uzsākta risinājumu meklēšana problēmai ar kvalitatīvas un iedzīvotājiem pieejamas sporta zāles trūkumu pilsētā. Šobrīd kā reālākais variants tiek saskatīta Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas angāra nojaukšana, tā vietā uzceļot jaunu sporta zāli.

Iepazīstinot ar šo ieceri Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdes deputātus, Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks uzsver, ka jaunas būves celtniecība būtu daudz lietderīgāka, nekā jau esošās atjaunošana.

Nojaukt lietderīgāk, nekā atjaunot
Viņš informē, ka sporta skolas angārs būvēts astoņdesmito gadu vidū, izmantojot nekvalitatīvus materiālus. Šobrīd tam nepieciešams kapitālais remonts, taču, tā kā būve neatbilst pilnīgi nekādiem sacensību vai treniņu standartiem, ēkas renovācijas vietā viņš iesaka to nojaukt pavisam.  „Ja mēs tagad ieguldām kādus 70, varbūt 100 tūkstošus latus angāra atjaunošanā, mēs paši sevi atmetam atpakaļ uz gadiem 20 – 30, jo tur neko jaunu vairs nedabūsi,” uzskata J.Iesalnieks.

Sadarbībā ar pārstāvjiem no Latvijas Olimpiskās komitejas šobrīd top pamats sporta zāles skiču projektam. Plānots, ka gala variantā tā varētu būt līdzīga Gulbenes sporta centram ar nelieliem uzlabojumiem. Pēc skiču projekta pabeigšanas tālākais ceļš vedīs uz dažādām institūcijām, meklējot finanšu piesaistes iespējas. Tiklīdz izdosies rast līdzekļus ieceru īstenošanai, sāksies reālie darbi, kuru laikā kā sporta skolas pagaidu mītne tiek saskatīta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zāle.

Primārais mērķis – skiču projekts

Uz Kultūras un sporta nodaļas vadītājas Sanitas Eglītes iebildi, ka nevajadzētu jaukt nost angāru, pirms nav garantijas, ka jaunu sporta zāli patiešām izdosies uzbūvēt, J.Iesalnieks norādīja, ka šobrīd primārais ir saņemt deputātu akceptu, iestrādāt šo ieceri novada attīstības programmā un pabeigt skiču projektu. „Tad skatīsimies, kas notiks tālāk,” viņš saka.

Komentāri 11

da nu

Nu, nez. :) Man ielu pašreizējais stāvoklis traucē mazāk, nekā kārtīgas sporta zāles trūkums pilsētā. Domājams, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, man līdzīgo kļūs arvien vairāk, turklāt tik mazā pilsētā, kāda ir Alūksnē, pienācis pēdējais laiks iemācīties staigāt ar kājām, nevis visiem spēkiem censties neatraut dupsi no automašīnas sēdekļa.
Kas attiecas uz stadionu, tad par to, manuprāt, runāt nav vērts. Jā, tas nav labākais piemērs lietderīgai naudas izmantošanai, taču izlietu ūdeni atpakaļ nesasmelsi. Ja vēl būtu iespēja saukt pie atbildības tos, kas pie tā vainīgi, tad varbūt no šīm runām būtu kāda jēga. Tak ne jau viens vai divi cilvēki ar tām naudiņām neapdomīgi izlietojās, bet vesela gudro prātu plejāde. Nu, kā lai pie tādiem apstākļiem tagad noskaidro, kurš pa īstam vainīgs un kurš nevainību zaudējis savas nezināšanas pēc? Varētu jau uz ešafota nostādīt pilnīgi visus, taču vai pēc tam jutīsimies lielāki ieguvēji?
Par nebūšanām ar stadionu ātrāk vajadzēja kliegt, nevis tagad, kad tas viss atgādina tukšu salmu kulšanu. Nu, nav mums šobrīd tāds stadions, kādu par tam atvēlētajām naudiņām varētu uztaisīt - nu un? :) Dzīve no tā neapstājas. Tā vietā nākušas citas lietas, kam būtu vērts pievērst uzmanību, turklāt atšķirībā no stadiona - joprojām aktuālas un tādas, ko vēl dažus gadus vismaz būs iespējams ietekmēt.
Līdz ar to, ieteiktu pietaupīt savu kliegšanu priekš šo lietu pienācīgas virzības, ja vien, protams, netiek gaidīts brīdis, kad arī attiecībā pret tām viss būs zaudēts un atliks vien noplātīt rokas ar domu "kur, pie velna, mēs tobrīd bijām"..

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 21:54

es

Manuprāt, vispirms jālabo ielas. Nevis jānojauc tas, kas jau ir uzbūvēts.

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 21:07

bat

bat kas notiek stadiona Pilssala?kadas tur perspektivas vai lieki iztareta nauda! nav nekadas info no sporta vadoniem!

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 19:17

janis

Piekritu zaza ir jadoma kompleksi, ka piesaistit musu pilsetai-novadam cilvekus un naudu. ne jau basketbols ir tas galvenais kura prieksa ir jaklanas. Ir daudz citu sporta veidu, kuri diemzel nav pieejami musu jauniesiem un ne tikai jauniesiem. Sporta darboni doma saura specifikacija neskatas un nedoma par ritdienu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 16:27

zaza

Apmeram zinu cik tas maksa. Un nemaz tik traki nav. Ja domas ar galvu tad bus noslogotiba.Ogre turpina stradat. Un seit jau var piesaistit apkartejos novados. Nemaz nebrinos, ka Balvi vai gulbene ari par to jau doma.

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 16:20

vaska

Šito zāli vajadzēja atstāt vieglatlētiem, bet blakus uz asfalta plača uzbūvēt sporta spēļu zāli, komunikācijas blakus un administratīvā ēka arī ir izmantota

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 15:48

Vot, vot... Ar ledus hallēm krietni lielākas un ekonomiski aktīvākas pilsētas ir auzās iebraukušas (Ogre, piemēram).

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 14:02

Zaza! Viss jau būtu labi, tikai Tu stādies priekšā cik tas maksā?

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 13:15

zaza

Normalu zali jau sen vajadzeja, paredzot ari maksligo ledus laukumu. Un talak jau var transformet so laukumu dazadiem merkiem

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 12:32

Dziņa

To angāru var pārdot promvešanai ar nosacījumu atstāt līdzenu vietu, gan kāds nopirks, vai noderēs kādam zemniekam garāžai, ja nu galīgi tad metālūžņos pagaidām labas cenas... nav ko gaidīt, jāceļ!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 09:51

Dziņa

„Tad skatīsimies, kas notiks tālāk,” Super tas jau ir kaut kas!!!! malači....

pirms 10 gadiem, 2010.04.21 09:44

Vietējās ziņas