Mēs apņemamies 2

Redakcionālie principi priekšvēlēšanu laikā:
* Publicēt patiesu un pārbaudītu informāciju, kritiski vērtējot avotus. Faktus atspoguļosim iespējami vispusīgi un neizkropļoti, nodrošinot viedokļu dažādību, kā arī izslēdzot savu personīgo interešu (t.sk. simpātiju) vai viedokļa paušanu šajos materiālos.

* Ievērosim vienlīdzības principu pret politiskajiem spēkiem un to kandidātiem. Analizēsim deputātu kandidātus kontekstā ar  partiju programmām/solījumiem, ievērojot samērīguma principu  to atainošanā. Pēcvēlēšanu periodā sekosim līdzi programmu izpildei un dotajiem solījumiem.
* Redakcijas aktīvi veidos savu produktu saturu atbilstoši auditorijas interesēm, nevis pasīvi sekos partiju vai kandidātu noteiktajai dienaskārtībai. Sākoties kandidātu sarakstu iesniegšanai un priekšvēlēšanu aģitācijas periodam savos produktos nepublicēsim kandidātu un partiju iesūtītus viedokļu u.c. materiālus.
* Apņemamies sekot  līdzi redakcionālo principu ievērošanai savos portālos, tajā skaitā, lasītāju vietņu saturam (arī lasītāju komentāros), nepieļaujot slēptas politiskās reklāmas parādīšanos šais vietnēs.  Aicināsim kandidātus un partijas iesaistīties tiešā komunikācijā ar vēlētājiem, izmantojot interneta portālu lietotāju satura iespējas, tajā skaitā speciāli izveidotas vietnes vēlēšanām un blogus u.c.  Netiks pieļauta anonīma diskusija un partiju simbolikas izvietošana, nedrīkstēs nodarboties ar aģitāciju un savu politisko konkurentu nomelnošanu. Partiju pārstāvji diskusiju, blogu forumos pauž pozīciju, viedokli ar savu vārdu un uzvārdu, norādot partejisko piederību. Šo principu pārkāpumu gadījumā redakcija patur tiesības šādu saturu dzēst no portāla.
* Reklāmas un  redakcijas materiāli ir skaidri nodalīti. Nepublicēsim slēpto politisko reklāmu, tajā skaitā politiķu PR kampaņu pseidonotikumus.
Saeimas deputātu  kandidāta, kā arī partiju atbalsta organizāciju un t.s. trešo personu (jeb idejisko sekotāju) aktivitātes pirmsvēlēšanu laikā izvērtēsim kritiski un uzlūkosim vēlēšanu kampaņas kontekstā, redakciju materiālos neizcelsim  kultūras, izklaides, sporta u.tml. pārstāvju darbību attiecīgajā jomā. Kandidāti nebūs mūsu aprakstu varoņi dzīvesttila, izklaides, kultūras, veselības u.c. tēmās.
* Redakciju darbinieki neiesaistīsies neviena politiskā spēka priekšvēlēšanu kampaņā.
* Lai novērstu interešu konfliktu, žurnālistam, esot kādas partijas biedram, partijas atbalstītājam vai jaunatnes organizāciju biedram, vai iepriekš kandidējušam Saeimas, pašvaldību vai Eiropas parlamenta vēlēšanās, pirms materiāla publicēšanas par to informēt savu tiešo vadītāju un nerakstīt šo materiālu. Kandidēšana vēlēšanās un žurnālista darbs nav savienojami.

Komentāri 2

alise

Jā, starp citu, kā Jūs gribat panākt, lai komentos neparādās politiskā reklāma? Jebkurš cilvēks izsacīs viedokli, kas būs par labu vienai vai citai partijai, vai dzēsīsiet visus komentus. Es piemēram balsošu par sarkstu, kurā ir LSDSP un pārējās sīkpartijas. Nepatīk gejiskā "Vienotības", vēl mazāk SCP, kuras negatīvo darbību redzu Alūksnes Domē, un dzirdējusi negatīvu esmu par viņiem arī citās pilsētās, nedz arī par zemniekiem, TB un SC. Varētu par zaļajiem, bet droši vien atkal būs kopā ar zemniekiem, tāpēc nevaru, pat gribēdama, par viņiem nobalsot. Aizietu viņi uz LSDSP sarakstu, būtu lieliski. Domāju sen laiks atjaunot bezmaksas izglītību un veselības aprūpi, jo galu galā par to tiek maksāti nodokļi, turklāt lielākie Eiropā ( esmu strādājusi ārzemš, kur ir progresīvais nodoklis, bet jāatzīst, ka tas sanāca mazāks nekā mūsu fiksētie). Jāsakārto tā liekēžu sistēma, tāpēc vajadzētu pie varas cilvēkus ar vērtību sistēmu, nevis rausējus un kampējus.

pirms 10 gadiem, 2010.06.08 04:48

alise

Nu par apņemšanos jāšaubās, jo pat komentāri un raksti tiek ātri izņemti no interneta vides, lai sabiedrība neiepazīstas ar citu viedoklu. Turklāt Jums algas tiek maksātas no noteiktas organizācijas, kam Jūs piederat, tāpēc arī tiks ( kā vienmēr) atspoguļoti "vajadzīgie " kandidāti. Tieši tāpat arī "Malienas ziņās" tiks publicēta pretējā fronte.
Nu lai Dievs dod, Jums izpildīt, ko esat apņēmušies, ticības gan tam nav.

pirms 10 gadiem, 2010.06.08 04:38

Vietējās ziņas