Mežmalā izmet mežacūku atliekas  

 

Jaunannā, Rūķos, mežmalā izmestas divu mežacūku mirstīgās atliekas – galvas, āda. “Plosās Āfrikas cūku mēris, vai tas ir normāli?” laikrakstam jautā sieviete, kura piektdien piezvanīja uz redakciju un pastāstīja par šo faktu, vēloties palikt anonīma.

 

Jaunannas pagasta pārvaldes vadītāja Vēsma Čugunova laikrakstam apstiprina, ka informācija par mežmalā izmestajām divu mežacūku atliekām ir patiesa. Viņu par šo faktu informējis Pārtikas un veterinārais dienests, kas uzdevis aprakt šīs atliekas un vietu dezinficēt. V.Čugunova ir sazinājusies ar vietējā mednieku kolektīva vadītāju Āriju Kolistu. Arī viņš jau bijis informēts par situāciju un solījis, ka mednieki visu nokārtos. “Es viņam jautāju, vai tās bija likumīgas medības. Saņēmu apstiprinošu atbildi,” saka pagasta pārvaldes vadītāja.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa, kura šobrīd ir atvaļinājumā, par šo gadījumu uzzināja no laikraksta darbiniekiem. Viņa rosināja sazināties ar viņas kolēģiem. Tomēr arī I.Tomiņa uzsvēra, ka nekādā gadījumā nedrīkst nomedīta mežazvēra paliekas tā vienkārši izmest mežmalā. Tāda rīcība ir neētiska. Rudīte Ķeze, kura šobrīd Austrumvidzemes pārvaldē veic vadītājas pienākumus, laikrakstam sacīja, ka nesmukums, kas noticis mednieku nolaidības dēļ, jau ir novērsts. “Viss ir sakārtots,” apgalvoja R.Ķeze. Taču šajā gadījumā neesot nekādu bažu par Āfrikas cūku mēra vainu konkrēto mežacūku nāvē. Cūkas ir bijušas nomedītas, nevis krutušas. No tām paliekām, kas izmestas mežmalā, neesot arī iespējams paņemt paraugu noteikšanai, vai dzīvnieki ir bijuši slimi vai veseli. Tātad arī nevar būt runa par karantīnas izsludināšanas nepieciešamību.

Vietējās ziņas