Ministrs pārrunā sadarbību ar pašvaldību 1

Alūksnes vizītes laikā aizsardzības ministrs Imants Lieģis viesojās arī Alūksnes pilsētas sākumskolā un tikās ar Alūksnes novada domes vadību.

Alūksnes pilsētas sākumskolas direktors Dainis Svarups iepazīstināja ministru ar skolā veiktajiem remontdarbiem un datoriem, kas pirms vairākiem gadiem iegūti ar Amerikas Savienoto Valstu atbalstu. Ministrs sākumskolā tikās arī ar Alūksnes novada domes priekšsēdētāju Aivaru Fominu, domes priekšsēdētāja vietnieku Dzintaru Adleru un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktori Dainu Dubri - Dobri. "A.Fomins ministram pauda gandarījumu par līdzšinējo sekmīgo sadarbību ar bruņotajiem spēkiem. Domes vadība interesējās par ministrijas nostāju attiecībā uz varbūtējo līdzdalību jauna sporta kompleksa celtniecībā Alūksnē vai sadarbību tā sniegto pakalpojumu izmantošanā, ja pašvaldība izstrādātu projektu Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieguvei tāda sporta kompleksa būvniecībai, ko varētu izmantot gan Alūksnes skolu audzēkņi, gan citi iedzīvotāji un karavīri. Ministrs paskaidroja, ka šobrīd budžeta samazinājuma dēļ aizsardzības jomā dažādu objektu būvniecība, tajā skaitā agrāk plānotā armijas sporta kompleksa celtniecība Alūksnē, ir apturēta," stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Tomēr - tā kā Kājnieku skolā ir ierobežotas iespējas sportam, bruņotie spēki, iespējams, varētu izmantot sporta kompleksa sniegtos pakalpojumus karavīru sagatavošanās procesā. Šāda veida sadarbībā gan būtu iesaistāma arī Izglītības un zinātnes ministrija. Iepazīstoties ar veiksmīgo sākumskolas renovāciju, kas veikts ar ASV atbalstu, ministrs pieļāva iespēju, ka arī sporta komplekss varētu būt projekts, kas partnerus interesētu.

"Pagaidām konkrētu vienošanos nav, taču Alūksnes novada domes vadība vēlas turpināt sarunas ar aizsardzības ministriju minētajā jautājumā. Domes vadība vēlējās uzzināt arī ministrijas viedokli par sociālās korekcijas izglītības iestādes „Strautiņi" ēku un teritorijas iespējamo pārņemšanu un tās tālāko izmantošanu. Ministrijas pārstāvji atzina, ka šajā jautājumā vēl nav pieņemts nekāds lēmums. Arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktore D. Dubre - Dobre pateicās Kājnieku skolai par līdzšinējo sadarbību un izteica cerību, ka ar ministra atbalstu karavīri šogad varēs ģimnāzijai palīdzēt, gatavojoties tās simtgades svinībām, un citos notikumos, ko arī ministrs apstiprināja," norāda E.Aploka.

Komentāri 1

Ministrs atšuvis pašvaldību visos jautājumos nav naudas i djelu nav, ko viņi vispār var tika uz ASV cer varbūit uz Krieviju cerēt???

pirms 11 gadiem, 2010.04.06 22:48

Vietējās ziņas