Mopēdu eksāmeni arī Gulbenē tagad notiek ar CSDD braucamajiem

Kopš septembra sākuma visās CSDD nodaļās, kurās notiek transportlīdzekļu vadītāju eksāmeni, mopēdu eksāmenu (AM kategorija) var kārtot arī ar CSDD braucamajiem. Mopēdi ir arī Gulbenes nodaļā. Līdz šim mopēdi bija pieejami tikai Rīgā. Tāpat joprojām eksāmenu ir iespējams kārtot ar savu braucamo. Par to informē VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Agnese Korbe.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, no šā gada sākuma papildināts eksāmens mopēda tiesību iegūšanai – līdztekus jau iepriekš esošajam teorijas eksāmenam ar 20 jautājumiem, topošajiem mopēdistiem jādemonstrē arī savas zināšanas par braucamā uzbūvi un jākārto vadīšanas eksāmens laukumā.

"Mopēdu eksāmenu sezona ilgst no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim, taču, ja ir labvēlīgi un atbilstoši laika apstākļi, periods var būt arī ilgāks. Kopumā Latvijā izsniegti gandrīz 14 tūkstoši mopēda vadītāju apliecības, no tām šogad AM kategorijas dokumentu ieguvuši 700 cilvēki," stāsta A.Korbe.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa norāda, ka mopēds ir transportlīdzeklis, kura motora tilpums nepārsniedz 50 cm3 un braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h. Mopēda vadīšanas apliecību var iegūt no 14 gadu vecuma. Transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, atļauts vadīt arī mopēdus.

Vairāk informācija par mopēdu eksāmenu: par teorijas eksāmenu, par mopēda uzbūvi un par figūru laukumu. Lai sagatavotos eksāmenam, noderēs mācību filma „Pirmais motors”.

Vietējās ziņas