Muzejs saņem finansiālu atbalstu Fītinghofu dzimtas mauzoleja glābšanas darbiem 5

Alūksnes muzejs saņēmis 7000 eiro baronu Fītinghofu dzimtas mauzoleja, kas atrodas Alūksnes muižas parka teritorijā, glābšanas darbiem. Līdzekļi piešķirti no valsts budžeta Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas.

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējumu jau pērn veikta mauzoleja arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija un izpēte, izstrādāts restaurācijas tehniskais projekts. Toreiz secināja, ka mauzoleja cokola daļa un sienas ir būtiski bojātas.

“Gada sākumā saņēmām atzinumu no inspekcijas par mauzoleja aizsardzības stāvokļa pārbaudes rezultātiem, kurā norādīts, ka nepieciešams ēkas mūra konstrukciju remonts un nostiprināšana, lai novērstu tālāku konstrukciju deformāciju. Februārī sagatavojām un iesniedzām projektu par mauzoleja pamatu stiprināšanu, šuvju aizpildīšanu un fasādes plaisu labošanu un aizpildīšanu,” saka muzeja direktore Marita Oldere.


Komentāri 5

.>

izklausījās baigi maza tā summiņa...nezin ko ar to var izdarīt..
Ja viszmaz pusi no Aleksandra budkas milzīgās summas arī mauzolejam veltītu, tad varbūt..

pirms 6 gadiem, 2014.09.04 20:17

redzīgais

Nu varbūt vismaz aizlāpīs jumta skārdā pirms gadiem pieciem izsisto caurumu, kā rezultātā jau ir bojātas jumta koka konstrukcijas.

pirms 6 gadiem, 2014.09.04 23:12

stasis

Par šito naudiņu atbildīgas personas tikai pāris reižu apies apkārt tam mauzolejam!
Neko tur nevar ieākt!
Gan jau tie Fītinghofi,kāgulējuši,tā guēs tālāk!

pirms 6 gadiem, 2014.09.04 23:34

ko neteiksi?

Kāds pārsteigums! Pēc n-tajiem tukšajiem gadiem muzeja "speci" atjēgušies, ka pieminekļiem naudu var dabūt no budžeta, pie tam ļoti elementāri. Baigi daudz naudiņas pakāsuši pa šiem gadiem....Vai kāds nebūtu, beidzot, jāsauc pie atbildības par nolaidīgu darbu?

pirms 6 gadiem, 2014.09.08 01:04

?////?

Mauzolejs izskatās ļooti bēdīgi, nu - ar šādu summiņu tiešām kāds varbūt 1skārda plāksni nomainīs...
BET Aleksandra būdai tāda nenormāli milzīga summa.
Kā tas saprotams?
Jācer, ka to milzīgi dārgi restaurēto būdu jau līdz pavasarim nesapostīs..

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 09:18

Vietējās ziņas