Nākošnedēļ būs donoru diena 4

Pirmā šī gada donoru diena Alūksnē ieplānota jau nākoštrešdien, 10.martā. Donori no pulksten 9.00 līdz 12.00 tiks gaidīti Alūksnes novada administratīvajā ēka.


VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne informē, ka alūksnieši ir aktīvi donori un pagājušajā gada laikā asinis ziedotas 385 reizes.

M.Krustāne norāda, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – www.vadc.gov.lv).

Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu (74.p.), iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donorampēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Komentāri 4

Vietējās ziņas