Narkobizness balstās uz uzticību 11

Mazpilsētās narkobizness neatpaliek no analoga rūpala lielpilsētās narkotiku veidu ziņā. Atšķirība ir tā, ka provincē “zāle”, kas lielpilsētās ir gandrīz zudusi, joprojām ir cieņā. Tādu tendenci apliecina anonīmi avoti, taču oficiālu datu nav ne mediķu, ne policijas rīcībā.

Narkotikas ieved un ražo
Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma atzīst, ka, iespējams, narkotisku vielu lietotāji Alūksnes un Apes novadā pasmietos, ja viņa teiktu – tur tādu nav. Taču policijas informācijā nav datu, kas liecinātu par tiem. “Narkotikas ir ne tikai lielajās pilsētās, bet arī pagastos visā Latvijā. Varbūt izņēmums ir mazapdzīvotas vietas, kur ir tikai dažas mājas un neapgrozās gados jauni cilvēki. Tieši viņi atved narkotikas galvenokārt no galvaspilsētas. Tiesa, arī Vidzemē šogad ir atklātas vairākas narkotisko vielu izgatavošanas, glabāšanas un izplatīšanas vietas,” norāda D.Jukāma. Jaunieši paši atzinuši, ka gadījumos, kad nav naudas “īstajai” zālei, var izmantot parasto Latvijas kaņepi. Tiesa, ir jāzina, kā to pareizi pagatavot, lai efekts būtu tāds pats kā Indijas kaņepei. Kam mazāk naudas,  mēdz lietot arī medikamentus. Tos narkomāniem izraksta ārsts, bet receptes pārpērk. Par “stikliņu”, kas patiesībā ir pretsāpju līdzeklis sievietēm grūtniecēm, izplatību rūpējas dīleri.

Pirms lieto, jāapzinās risks
D.Jukāma stāsta, ka šajā rudenī Limbažos kratīšanas laikā kādā dzīvoklī tika atklāta marihuānas kaņepju audzētava. Policijas rīcībā ir informācija, ka tur dzīvojošais vīrietis ar nelegālo biznesu nodarbojies jau ilgāku laiku, turklāt pie kārotā pirkuma tikušas arī personas, kas nav sasniegušas pilngadību. D.Jukāma atzīst, ka nevar nevienu pārliecināt nemēģināt un nelietot narkotikas. “Kas gribēs, atradīs veidus un iespējas, kā un kur to izdarīt. Vienmēr uzsveru jauniešiem – pirms mēģināt, ir jāzina, ar ko riskē. Atbilde ir viena – riskē ar visu,” saka D.Jukāma. Oktobra beigās Cēsīs tika atklāta heroīna glabāšana un pārdošana. Tajā izņemtie priekšmeti liecina, ka šis rūpals bijis jau labu laiku. Heroīna parādīšanās Vidzemē ir brīdinājums, ka esam uz bīstama ceļa. Līdz šim bija reģistrēta marihuānas, amfetamīna, hašiša un citu narkotisko vielu glabāšana, lietošana un pārdošana. Prakse liecina – ja ir pieprasījums, tad ir piedāvājums. Tātad reģionā ir ilgstoši heroīna lietotāji.  

Neparedz piespiedu ārstēšanu
Alūksnes poliklīnikas neiroloģe Irēna Greivule informē, ka uzskaitē ir apmēram desmit narkotiku lietotāji, bet ne narkomāni. Šo informāciju viņa ir saņēmusi no policijas, kas pārbaudēs un reidos ir konstatējusi narkotiku lietošanu. Taču šie cilvēki nav vērsušies pie ārstes. Turklāt viņa nemaz nevar ārstēt no narkotiku atkarības, jo nav narkologa slodzes. Tā ir tikai tur, kur tiek īstenota valsts apmaksāta metadona programma, tāda ir pieejama Rīgā. “Narkotiku tāpat kā jebkuras atkarības ārstēšana ir brīvprātīga. Metadona programma ir ārstēšanas terapija, kuras laikā narkotikas aizvieto ar speciālu ārstniecības līdzekli. Taču nav iespējams katru dienu braukt pēc tā uz Rīgu un atpakaļ,” spriež I.Greivule. Diemžēl likumdošana neparedz piespiedu ārstēšanu ne no narkotiku, ne no alkohola atkarības. Tas ir iemesls, kāpēc ir miruši tie narkomāni, kuri bija Alūksnē. “Ārsts cīnās ar sekām, bet sabiedriskajām organizācijām vajadzētu vairāk pievērsties profilaksei. Svarīgākais būtu panākt, lai jaunieši nesāk lietot narkotikas. Manuprāt, pietiekami saprātīgi ir tie jaunieši, kuri mācās. Tomēr izņēmumi ir visur,” atzīst I.Greivule.

Komentāri 11

Čerņa

Al=lauki
katram sava galva uz pleciem, gribi lieto, gribi nelieto. . .
Jums nav poh*i ko cilvēki dara. . .
Sakrāj savu pusdienu naudu un aizbrauc uz Rīgu, apskaties nakts dzīvi(Ibiza, Amsterdama)
p.s. Un Mārīte - - Dzene
p.s.s. nopirdies apes iela- ap***ies pufaikciema. . .

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 16:09

Spiilbergs

Šis portāls ir ***ā tāpat un sviests tāpat kā Alises komentārs ;)

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 00:32

tāpatikassmejas

Mūsu Alise, lai kas viņa būtu ir apveltīta ar šovbiznesa cienīgu iztēli!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 22:22

lol

"cik esmu redzējusi, tad preci piegādājuši ir pat 5. - 6.kl. skolnieki tādiem, kas iet jau ģimnāzijā" , ko nu lej :D

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 20:21

tikkonomiranosmiekliem

Jā drīz jau Alūksnē būs čigānu un meksikāņu kvartāli kur visus ar mačetēm apvāks!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 14:12

Dafok

Alise - kādas muļķības tu tur esi sarakstijusi? Šausmas.
Piedevām - labāk tad lai uzpīpē zāli, nevis nodzerās bezsakarā, smagās narkotikas neatbalstu galīgi, to dīlerus gan vajag ķert un sodīt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 20:12

ES

Varbūt pietiek visā vainot skolotājus!!!
Ja jau Tu, Alise, esi drosmīga un netēlo strausu, tad atver acis Alūksnei uz realitāti un atklāj patiesību pati ! Vai varbūt Tev pašai labāk patīk strausa loma?

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 20:08

arweeds

----WTF?
Alise, ko Tu pīksti, Tu labāk pilsēta redzi jauniešus kuri cHillo un smaida , vai tādus kuri piedzērušies s_dus vāra . . .

. . . uN par Krievijas biznesu neviens neko nezin:D . . .

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 19:51

alise

Nu tad beidzot pamodās arī Alūksnē. Nu tad policija lai sāk vāķīt dīlerus pie Alūksnes ģimnāzijas, pie Alūksnes vidusskolas (it īpaši), pie Jāņkalniņa (sevišķi, kad paliks siltāks un narkošas sāks atkal savus saietus uz dzelzceļa pusi) uz galvenās narko ielas Helēnas, nu par točkām uzzinās, kad noķers beidzot vietējo dīleri. Starp citu diez vai tas izdosies, jo cik esmu redzējusi, tad preci piegādājuši ir pat 5. - 6.kl. skolnieki tādiem, kas iet jau ģimnāzijā. Policijai vajadzēja izpurināt reiz abas skolas, jo arī stundu laikā ir daži salietojušies, un skolotājiem jau nu ir nojausma, ja protams, atkal netēlos strausus, jo labāk jau nekur nejaukties. Un Alūksnes skoltāji ir ļoti bailīgi un pasīvi, jo neliekas ne ziņas ne par narkotikām, nedz gejiem skolotājiem, nedz skolotājiem, kuri seksuāli izmanto skolniekus, ja protams, pie seksuālās izmantošanas pieskaita 12.klases skolniekus, kur daža laba nogribējusies puišiem ir tīrā nediena. Gan jau klaču līmenī šo to ir dzirdējuši. Nu varbūt beidzot policija sāks rīkoties, nevis gaidīs, kad kāds nostučīs info.

pirms 10 gadiem, 2010.12.16 02:59

Vietējās ziņas