NATO Apvienoto spēku pavēlniecība novēros mācības

Baltijas valstīs rīt, 13.jūnijā, ieradīsies NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā koordinācijas grupa, lai novērotu ASV Armijas Eiropā vadītās mācības "Saber Strike 2014", informē Nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa informē, ka vizītes laikā NATO koordinācijas grupa apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku vienības Alūksnē, Liepājā un Daugavpilī, tiksies ar Daugavpils pašvaldības pārstāvjiem, iepazīsies ar turpmākām NATO mācību iespējām Latvijā, kā arī apmeklēs militāro parādi Cēsīs un piedalīsies piemiņas pasākumā Litenē.

Jau ziņots, ka no 9.jūnija līdz 20.jūnijam Baltijas valstīs, kā arī Vācijā notiek ASV Eiropas spēku vadītās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2014".

Sauszemes un gaisa spēku mācībās, kuru uzņemošā valsts rotācijas kārtībā šogad ir Latvija, piedalās karavīri no Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un ASV. Tajās kopumā piedalās aptuveni 4700 karavīru, tostarp vairāk nekā 500 Latvijas karavīru.

Vietējās ziņas