NATO koordinācijas grupa apmeklēs arī Alūksnes Kājnieku skolu

Turpinot vizīti Latvijā, NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā koordinācijas grupa apmeklēs vairākas Nacionālo bruņoto spēku vienības. Par to informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Dace Kundrāte.

D.Kundrāte stāsta, ka šodien, 18.jūnijā, NATO koordinācijas grupa apmeklēs Sauszemes spēku kājnieku brigādi, bet rīt,19.jūnijā, - 1.Zemessardzes novada štābu Liepājā un Kājnieku skolu Alūksnē, kur plānots tikties arī ar pašvaldības pārstāvjiem. Savukārt 20.jūnijā delegācijas pārstāvji dosies uz Daugavpili, lai apmeklētu Zemessardzes 34.artilērijas bataljonu un iepazītu tā uzdevumus, kā arī tiksies ar Daugavpils domes vadību.

"Vizītes Latvijas reģionos sniedz iespēju NATO koordinācijas grupai apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku vienības un plašāk iepazīties ar to mērķiem un uzdevumiem, kā arī tikties ar vienību vadību, pārrunājot aktuālos drošības izaicinājumus un iesaisti dažādās militārās mācībās," skaidro vecākā referente.

NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā koordinācijas grupa uzturas Latvijā no 13. līdz 23.jūnijam, lai novērotu ASV Armijas Eiropā vadītās mācības „Saber Strike 2014”, gūstot pieredzi par operacionālo spēju un savietojamību starp sabiedrotajiem un partneriem. Vizītes laikā gūtie secinājumi tiks integrēti turpmākajos NATO plānos, mācībās un operācijās.

Vietējās ziņas