Neapgaismotās vietās – ar atstarojošu vesti mugurā! 11

Arī Alūksnes un Apes novados, tāpat kā citviet Vidzemes reģionā, iepriekšējās nedēļas nogalē Valsts policija rīkoja profilaktiskos reidus. Mūsu novados reida laikā sastādīti 11 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda - situācija joprojām nav iepriecinoša, starp ceļu satiksmes dalībniekiem turpina valdīt vienaldzība gan pret savu, gan apkārtējo drošību. It īpaši tas attiecināms uz autovadītājiem, kuri sēžas pie stūres alkohola reibumā.

„Policija pastiprināti pievērsa uzmanību arī mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem - tika kontrolēti un brīdināti arī gājēji un riteņbraucēji, kuriem īpaši rudens un ziemas sezonā ir jāparūpējas par savu redzamību uz ceļiem. Atgādinājām par noteikumiem, kas stājušies spēkā, ka pa neapgaismotām vai maz apgaismotām vietām ir jāpārvietojas ar uzvilktu atstarojošo vesti vai apģērbu ar labi redzamiem atstarojošiem elementiem,” stāsta J.Lūks

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas inspektors Andris Mazitāns norāda, ka Alūksnes un Apes novados reida laikā sastādīti 11 administratīvo pārkāpumu protokoli.


„No tiem 7 protokoli sastādīti mazaizsargātiem gājējiem, kuru apģērbā nebija atstarojošu elementu, un viens protokols sastādīts mopēda vadītājam, kurš to vadīja bez vadītāja apliecības un bez valsts obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas dokumentiem. Par citiem pārkāpumiem sastādīts vēl viens protokols, par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā – arī viens. 9 cilvēki brīdināti par to, ka obligāti jāvalkā atstarojošā veste vai jābūt citiem labi redzamiem atstarojošiem elementiem. Tika uzrakstīti arī trīs ziņojumi par preču pārvadāšanu bez pavaddokumentiem,” stāsta A.Mazitāns.


Viņš atzīst - reida laikā secināts: lai gan noteikumi paredz valkāt atstarojošās vestes, iedzīvotāji par šo prasību nav zinoši. „Reida laikā tikai vienam gājējam Trapenes pagastā bija šāda veste, lai gan tās vajag visiem. Turklāt jāņem vērā, ka obligāti jābūt vestei vai apģērbam ar labi redzamiem atstarojošiem elementiem – atbilstoši jaunajiem noteikumiem tas vairs nedrīkst būt tikai lukturītis, lai gan tos gājējiem patīk lietot,” saka A.Mazitāns.


Policija arī turpmāk veiks šādus un līdzīgus reidus, lai novērstu bīstamās situācijas ceļu satiksmē, taču vienlaikus aicina ikvienu domāt par drošības jautājumiem daudz plašāk nekā tikai savu interešu ietvaros. Piemēram, ļaut kādam sēsties pie stūres alkohola reibumā ir tas pats, kas ļaut kādam iet bojā un neko nedarīt. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka nepiesprādzētā josta, neuzvilktā veste, ātrs pārskrējiens ceļam tam neparedzētā vietā, neatbilstoši pārvadāts mazais pasažieris var dažu sekunžu laikā izvērsties par dzīves lielāko traģēdiju.

Komentāri 11

Loģika

ir tāda kad gājējiem jābaidās no mašīnām, nevis auto vadītājam jābaidās no gājējiem. Sodus gājējiem vajag vajag sākot no 1000 EUR tad nebūs nevienas nelaimes.

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 10:10

hmm

Nav nekādas loģikas! Nav gājējam jābaidās no autovadītāja un otrādi! Ir valstis, kur gājējs var pacelt roku un šķērsot brauktuvi (pilsētā) kur grib! Notriecot gājēju nespēsi samaksāt samaksāt sāpju naudu tuviniekiem! Lielākā daļa braucēju ir pilnīgi lohopēdi! Nepalaiž gājējus uz pārejām. Autostāvvietās pie veikaliem uzskata ka viņiem ir priekšroka, utt.!

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 12:12

hbgh

Un šoferiem ka uzbrauc gajejam muza ieslodzijums.

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 11:32

arty

Kāds sakars mūža ieslodzījums??!!

ja kāds alkāns pats uzskries uz braucamās daļas un viņu nobrauks, vai tad vainīgs šoferis?? Pēc tavām domām, šoferim jābūt gaišreģim - tā, tulīt šis uzskries uz ceļa, man jāapbrauc pa otru pusi!

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 12:03

hmm

daļa gājēju ir debīli

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 12:42

da nu

... pa neapgaismotām vai maz apgaismotām vietām... Kas tas par definējumu? Kas, *ljed, skaitās mazapgaismota vieta? Tagad pilsētā ejot pa apgaismotu ietvi vai ielu, nonāksi pie vienas nedegošas laternas, stājies nost, velc vesti, paej 50 metrus līdz nākošajai degošajai laternai, un atkal vari vilkt nost? Laukos, kur piķa tumsa, tur saprotams. Bet pilsētā...

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 12:35

56l

" 19. Diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem."
Tārakstīts satiksmes noteikumos. Ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, bet man ir lukturitis ar kuru es celu pietiekami apgaismoju. Un kur tad skaistas meness naktis? Debili noteikumi

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 15:15

ah

Debīlie noteikumi ir domāti TAVAI drošībai. Nu nevelc vesti, nelieto atstarotājus, esi neredzams un baudi sekas...

pirms 6 gadiem, 2014.10.19 18:42

viedais

veļu laiks,ir tumšs,ko padarīsi.
bet pa tumsu staigāt man tīk un jo lielāks ceļš,jo vairāk man patīk.vestes i labākas par tiem spīguļiem un vizuļiem,kā saka,esi labāk redzams.man labāk patika ar lākturi vazāties,lai neizskatītos pēc ziemsvētku eglītes vai ar vestīti pēc pestītāja.

pirms 6 gadiem, 2014.10.20 19:10

!?

Lielāka jēga rakstam būtu, ja uzrakstītu ,kur vestes var iegādāties, cik maksā vai dos pa velti ...

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 14:50

morningsterns

leciet pilsoņi grāvjos,ja dzirdat un redzat ka trakuļi brauc,jo veselība tomēr dārgāka

pirms 6 gadiem, 2014.11.05 11:46

Vietējās ziņas