Neapmierina domes kavēšanās 11

Alūksnes novada domes deputāti februāra sēdē nolēma izveidot 5 jaunas amata vietas teritorijas attīstības speciālistiem pagastu pārvaldēs. Viņu pienākumos būs arī konsultācijas zemniekiem, jo šobrīd novadā strādā tikai viens lauksaimniecības konsultants. Pretendentu pieteikšanās paredzēta  tikai pēc 1.aprīļa, ko zemnieki vērtē kā novēlotu.

Svarīgs ir apvienoto pārvalžu vadītāja viedoklis “Ar 1.aprīli darbu sāks pagastu pārvalžu vadītāji, kuri pārraudzīs vairākus pagastus. Viņi piedalīsies teritorijas attīstības speciālistu pretendentu vērtēšanā. Saprotu, ka šobrīd lauksaimniekiem šie speciālisti ir ļoti nepieciešami. Tāpēc šis jautājums tiks risināts paātrinātā tempā,” norāda novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova.  Šos speciālistus izraudzīsies speciāli izveidota komisija. Tāpēc nebūtu pamata uzskatīt, ka priekšroka būs tiem pretendentiem, kuri ir no tā pagasta, no kura būs apvienoto pārvalžu vadītājs. “Vadītājam būs savs viedoklis, taču noteicošā būs speciālista darba pieredze un zināšanas. Šobrīd ir grūti prognozēt, kad teritorijas attīstības speciālisti varēs sākt strādāt, bet gribu cerēt, ka tas varētu būt 15.aprīlis,” saka J.Čugunova.
Pašvaldības kavēšanos vērtē kā bezatbildīguAustrumvidzemes Lauku attīstības biroja vadītāja Viola Kaparšmite secina, ka tāda kavēšanās rada iespaidu - novada domi neinteresē lauku cilvēku vajadzības. “Strauji tuvojas pavasaris, kad ir tik daudz jaunumu, ar kuriem būtu jāiepazīstina lauksaimnieki. Bet šobrīd ir tikai viens valsts algots konsultants Nikolajs Irtiševs Pededzē, kurš var ne tikai informēt, bet arī skaidrot jauno informāciju.  Ja pagastā nav cilvēka, kam lūgt palīdzību, lai aizpildītu projekta pieteikumu vai platībmaksājumu veidlapas, tad  nevar cerēt un gaidīt, ka viss notiks pats no sevis. Kad  pašreizējie domes deputāti startēja vēlēšanās, tad visi solīja, ka rūpēsies par novada attīstību un atbalstīs uzņēmējdarbību laukos. Manuprāt, teritorijas attīstības speciālisti būtu jāizvēlas iespējami ātrāk,” spriež V.Kaparšmite. 
Meklē bijušo konsultantu palīdzību Valsts lauku tīkla speciālists N.Irtiševs, protams, nespēj aptvert novada 15 pagastu teritoriju, kurā saimnieko novada zemnieki. Pirmdienās un trešdienās viņš pieņem Pededzē, otrdienās – Jaunalūksnē, ceturtdienās - Austrumvidzemes Lauku attīstības birojā Alūksnē, piektdienās – Mārkalnē. Var, protams, lauksaimnieki doties uz tuvāko vietu, lai tiktos ar viņu. Tomēr četras stundas ir pārāk īss pieņemšanas laiks, lai tajā varētu visu paspēt. Pededzes pagastā vien ir apmēram 300 zemnieki, no kuriem pusei ir nepieciešama speciālista palīdzība. Tāpēc nav brīnums, ka pat uz ielas Alūksnē N.Irtiševu izjautā lauksaimnieki. Viņš cenšas informāciju izplatīt ar pagastu pārvalžu sekretāru starpniecību. Austrumvidzemes Lauku attīstības biroja speciālisti rīko seminārus paagstos, taču uz tiem nevar ierasties visi. Tāpēc cilvēki joprojām meklē lauksaimniecības konsultantus, kuri strādāja pagastos līdz pērnā gada 1.jūlijam. Viņiem nedod mieru, jo nevienu neinteresē, ka šiem cilvēkiem vairs netiek maksāta alga. “Vai bez atlīdzības savā brīvajā laikā viņiem būtu jākonsultē? Tas liecina, cik ļoti nepieciešamas lauksaimniekiem ir konsultācijas,” norāda V.Kaparšmite.

Komentāri 11

Konkurss (ja tā var teikt) bija tikai iekšējais, priekš darbiniekiem, ir zināms visiem,, ka labi ja 4 cilvēkiem atbilst izglītība, turpināsies viss tāpat, viena cūcība pēc otras. Es nesaprotu, kur mēs dzīvojam un kur skatās RAPLM. Alūksnē var darīt kā grib, un visi klusē. Es jums saku, vajag atdalīties no novada, izdzīvosim un būs vēl labāk, nebūs jāmaksā citu parādi. Ne par velti daudzas pašvaldības jau pie šāda lēmuma ir pienākušas.

pirms 11 gadiem, 2010.03.12 09:39

no laukiem

No 1. aprīļa darbu sāks jaunie pārvalžu vadītāji, bet kā tad ar konkursu? Cik noprotams atkal būs čomu būšana un tiks bīdīti savējie - pārsvarā tādas niecības kā Zilais valis

pirms 11 gadiem, 2010.03.12 09:03

Atcerēsimies nākošajās vēlēšanās-oktobrī, no kurām partijām ir šie deputāti, kuri tikai dala amatus sev un saviem radiniekiem. Par "Tēvzemi" diez vai kāds varētu balsos, zinot kurš to pārstāv šeit. Haoss mūsu pašvaldībā turpinās. Iedzīvotāji nav apmierināti. Dzīves līmenis laukos pazeminās. Drīz arī Alūksne būs viena vienīga nomale, kur darba un nav nekādas perspektīvas. Visu laikuVai šie deputāti ir "tautas kalpi" vai drīzāk - ienaidnieki?

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 20:36

Vajag atdalīties no novada, kaut vai apvienojoties mazākās teritorijā un pilsētu atsevišķi.

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 20:36

doma

Novada reforma ir garām - par pagastu apvienošanu lemj deputāti no pilsētas, neņemot vērā pagastu viedokli - tas ir nekorekti un bezatbildīgi !
Rodas iespaids, ka kādam no viņiem ir interese mantkārīgos nolūkos, jo tā vienmēr ir bijusi viena no pamatiezīmem ,gan nelielos, gan globālos mērogos kopš vissenākajiem laikiem !

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 19:02

laucinieks

Deputāti tikai taisa revolūcijas un grauj "veco"iekārtu, bet skaidras nojausmas, kas ir nepieciešams un kas ir jādara - nav. Tik domā jaunus velosipēdus.

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 08:02

Ko šie māca - kā govis slaukt vai ko cūkām silēs likt ?

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 19:19

Citēju - "Alūksnes novada domes deputāti februāra sēdē nolēma izveidot 5 jaunas amata vietas teritorijas attīstības speciālistiem pagastu pārvaldēs." Tas gan nav taisnība, patiesība ir pilnīgi pretēja, domes deputāti tikai vāvoļoja par šādu speciālistu vajadzību, bet no lēmuma šādu punktu izsvītroja.
Tātad nekāds lēmums par attīstības speciālistiem NAV PIEŅEMTS!

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 19:12

Kas ir zemnieks ? Pededzē nav 300 zemnieku, bet varbūt ir 300 lauku mājas....

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 18:12

Īstenībā pie šitās lauksaimnieku nezināšanas ir vainīga [pati Kaparšmite at tagad skaisti dzied, vis jau sen par vēlu, neaizmirsīsim ka par lauksaimniekiem ļoti runāja Melders...
Citēju Kaparšmiti lauksaimniecības konsultanti jau nebūs tie kas jums rakstīs projektus, tāpēc ne tikai nerakstīja pat nesniedza bez atlīdzības palīdzību... Pašas citāts rakstā par ko domā to raksta - - - “Vai bez atlīdzības savā brīvajā laikā viņiem būtu jākonsultē? Tas liecina, cik ļoti nepieciešamas lauksaimniekiem ir konsultācijas,” norāda V.Kaparšmite.

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 16:29

Vietējās ziņas