Neatbrīvo no soda naudas 2

Lai gan iedzīvotāju un uzņēmumu parāds šā gada sākumā veidoja lielas summas SIA “Alūksnes nami” gan par īri un namu apsaimniekošanu (35 798,39 Ls), gan siltumenerģiju (39 074,91 Ls), gan par dzeramo ūdeni, kanalizāciju, atkritumu izvešanu un gāzi, uzņēmums nedomā atteikties no soda procentiem par maksājumu kavēšanu.

Var atlikt un sadalīt parādu
“Pat treknajos gados no cilvēkiem ar maznodrošinātas personas statusu netika iekasēta soda nauda par kavētiem maksājumiem, tā tas ir joprojām. Ja kādam rodas grūtības ar apmaksu, jebkurā brīdī var vērsties pie mums un slēgt vienošanos, lai apturētu soda procentu aprēķināšanu. Tas nozīmē, ka mēs vienmēr ejam pretī cilvēkiem, bet arī viņiem pašiem ir jādomā, kā labāk rīkoties, lai varētu norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem,” norāda SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs.

Nav tā, ka visi iedzīvotāji būtu maksātnespējīgi. Tāpēc arī nav vajadzības pilnībā atteikties no soda naudas iekasēšanas, ja kāds vienkārši nevēlas maksāt. M.Kosinovs uzsver, ka soda naudas nav uzņēmuma peļņas avots vai pašmērķis. “Tas ir tikai organizējošs faktors, kas disciplinē. Ja ir iespējas, tad ir jāmaksā. Ja tādu nav, tad ir jāvienojas, cik ilgā laikā parādus varēs atmaksāt. Taču tas ir jāvērtē individuāli, nevis vispār atteikties, lai arī tie, kuri var maksāt, sāktu domāt, vai ir vērts to darīt,” skaidro valdes loceklis.

Saprot iedzīvotāju grūtības

Tiesa, Alūksnē parādnieku skaits turpina agt. To nosaka objektīvi apstākļi, jo arī bezdarbnieku kļūst arvien vairāk – novadā to ir vairāk nekā 20 procenti. Turklāt bez darba palikušajiem ir kredīti bankās. “Ja viņi vēl saņem bezdarbnieka pabalstus, tad droši vien vispirms maksā bankai, nevis par dzīvokli, kurš varbūt ir ieķīlāts bankā. Tas nozīmē, ka mazinās izredzes izkļūt no komunālo maksājumu parādiem,” secina M.Kosinovs.


Apes novadā situācija ir citāda. Tur nav komunālo uzņēmumu, bet ir pašvaldības Komunālā nodaļa. Tās vadītāja Edīte Meistere atzīst, ka iedzīvotājiem netiek rēķināta soda nauda par parādiem. Tas nozīmē, ka arī šobrīd soda nauda nepalielina parādu summu. “Tepat visi esam, un cits citu pazīstam. Mēs ar katru izrunājamies, un cilvēki maksā kaut pa daļām. Viņi šajā grūtajā laikā ir jāsaprot. Protams, ir arī tādi, kuri paliek parādā. To nosaka katra godaprāts,” uzskata E.Meistere. Viņa atzīst, ka iedzīvotāju maksātspēja ir krietni samazinājusies.  Parādniekiem bez pašvaldības atbalsta ir grūti iztikt, taču arī tās rīcībā ir mazāk līdzekļu nekā būtu vajadzīgs.

Komentāri 2

Rihards

To :). Nosauc vardu uz dzives vietu-es pie tevis atnakšu vel reiz.Tad paskatisimies kurš ir dauns! Klauns.

pirms 11 gadiem, 2010.01.25 14:49

vv

uz kādu laiku vajadzēja gan atteikties un saprast, ja tā turpināsies vispār nebūs kas maksā.
daļēji ir gan peļņa lai varētu palielināt Alūksnes namos algas sev

pirms 11 gadiem, 2010.01.25 13:26

Vietējās ziņas