Nedēļa joprojām būs auksta, gaidāms arī sniegs

Šī nedēļa joprojām būs auksta, taču uz nedēļas beigām gaidāms arī sniegs, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Laika apstākļi gan pakāpeniski sāks mainīties, pastiprināsies vējš, un dienas vairs nebūs tik saulainas, kā tas bija pagājušajā nedēļā. No dienvidrietumiem tuvojoties nokrišņu zonām, pakāpeniski pastiprināsies austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15 līdz 19 metrus sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs joprojām būs mīnus 7, mīnus 14 grādu robežās, austrumos gan tā būs vēl zemāka - naktī uz ceturtdienu gaidāms mīnus 20, mīnus 23 grādu sals. Arī dienas laikā saglabāsies sals - gaisa temperatūra gaidāma no mīnus 5 līdz mīnus 8 grādiem Kurzemē un mīnus 10, mīnus 16 grādu robežās austrumu rajonos. Tomēr brāzmainā vēja dēļ komforta temperatūra būs zemāka.

Pirmā plašākā nokrišņu zona Latvijas teritoriju šķērsos naktī uz sestdienu, 1.februāri, kad teritorijas lielākajā daļā ir gaidāms sniegs un putenis. Sagaidāms, ka visā Latvijā izveidosies arī biezāka sniega sega. Patlaban valsts vidienē tās biezums ir mazāks par trīs centimetriem, tikai Alūksnes novērojumu stacijā sasniedz 11 centimetrus.

Vietējās ziņas