Nedrīkstēs iebraukt pagalmā 7

Drīzumā pie Alūksnes sākumskolas noteiks transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumus, kas paredzēs aizliegumu iebraukt skolas pagalmā – pie iebrauktuvēm no Lielā Ezera ielas un Jāņkalna ielas izvietos rīkojuma ceļa zīmes “Gājēju ceļš”.

Alūksnes sākumskolas direktors Dainis Svarups skaidro – tas viss darīts tikai un vienīgi bērnu drošības labad. “Pagalms bija kā caurbraucamā vieta, nepiederošas personas tur mēdza atstāt uz nakti auto stāvēšanai, ir bijušas arī autoavārijas. Skolēni starpbrīžos dzīvo ārā pie skolas, bet automašīnas traucē,” saka D.Svarups. Viņš norāda, ka skolas virtuvei transports drīkstēs ievest produktus arī pagalmā. Savukārt skolas darbiniekiem, kas uz darbu brauc ar automašīnām, tās būšot jānovieto stāvlaukumā pie sporta skolas. Tur gan automašīnas novieto arī sporta skolas darbinieki un cilvēki, kas brauc uz blakus esošo ģimenes ārsta prakses vietu, tādēļ paredzams, ka visiem vietas nelielajā stāvlaukumā nepietiks. Nav izslēgts, ka automašīnas stāvēšanai novietos Lielā Ezera ielas malā pretim sākumskolai, bet tur savukārt ir arī sabiedriskā transporta pietura un bērnu vecāki apstājas ar automašīnām, lai izlaistu savus bērnus. Sākumskolas skolotājs Ivars Līdaciņš atzīst – pedagogi savus auto novietos stāvēšanai, kur drīkst. “Ir bijis priekšlikums izveidot “kabatu” Jāņkalna ielas malā, jo cilvēkiem vajag auto nokļūšanai uz darbu, bet tas nav īstenojies. Kā informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs šajos gados daudz esmu bijis citās Latvijas izglītības iestādēs – nav tādas skolas, kur darbinieki savas automašīnas nenovietotu pie darba vietas,” saka I.Līdaciņš.

Alūksnes novada domes Teritoriālās komitejas vadītājs, deputāts Jānis Nīkrencis norāda – stāvlaukumā pie sporta skolas uzzīmēs svītras, kā novietot auto stāvēšanai. “Sapņu stadijā, bet ar noteiktām aprisēm, jau ir angāra nojaukšanas un sporta zāles celtniecības projekts, kur paredzēts arī stāvlaukums – tas būs  risinājums nākotnē. Ja vajadzēs, sākoties jaunajam mācību gadam, radīsim iespēju veidot papildus stāvvietas. Tā ir runga ar diviem galiem, jo problēmas nerada skolā strādājošo automašīnas, bet vecāku, kas savu atvasīti vēlas aizvest līdz pašām skolas durvīm,” secina J.Nīkrencis.

Komentāri 7

Vecāks

Piedalijos skolas konferencē, un cik atceros, tad tur tika pieņemts lēmums par skolas sporta zāles pielāgošanu kultūras pasākumu organizēšanai. Vēl līdz šim brīdim nejūtu, ka tiktu kaut kas lietas labā darīts. Bet aizliegumus iebraukt pagalmā... to jau nu tiešām ir visvieglāk izdarīt D. Svarupa k-gam. Bet, līdz ko ir kas daudz nozīmīgāks un nepieciešamāks gan priekš skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem, tā tas viss tiek nobīdīts malā. Šādā veidā jau nu skolas attīstību nekādi nevar veicināt cien. vadītāj. Ir jādomā un jāmeklē risinājumi skolas vides attīstībai, lai būtu patīkami nākt, kaut vai uz skolas pasākumiem, nevis kaut kas jāaizliedz.

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 11:58

Karma

Būtu jāsāk ne ar kaut kā aiziliegšanu, bet ar sakārtošanu. Vajag izveidot sākumā stāvlaukumu un tad aizliegt iebraukšanu. Skolai nav normālas zāles pasākumiem, vecāku sapulces notiek sporta zālē kura ir dsrausmīgā izskatā. Šādus jautājumus vadībai par grūtu risināt. Vieglāk kaut ko aizliegt!

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 11:35

Faksis

Sen bija laiks skolas priekšā esošos kastaņus un zāles laukumus likvidēt,uzliet asfaltu vai nobruģēt-būtu normāla stāvvieta gan automašīnām gan velosipēdiem un jautājums atrisinātos elementāri!

pirms 10 gadiem, 2010.05.06 22:49

lasītājs

vai jūs padomājāt,ka blakus atrodas dzimtsarakstu birojs, pilsētas bibliotēka...cien. Svarupa k-gs.

pirms 10 gadiem, 2010.05.06 19:38

Dziņa

Cik ilgam laikam vajadzēja paiet lai beidzot pieņemtu - atjaunotu šo sen saprotamo broblēmu...Nu šadi darbi kaut sīki, bet jau liecina par domes labajiem darbiem pagaidām 1:0.

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 13:45

caca

Un pie administratīvās ēkas arī jālikvidē ......

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 13:44

zaza

Un pie vidusskolas ari jalikvide skolotaju transporta izstade skolas pagalma.

pirms 10 gadiem, 2010.05.05 13:35

Vietējās ziņas