Negaisa radītos bojājumus novērš ātri

Līdz pirmdienas rītam negaisa un vēja radītos elektroenerģijas piegādes traucējumus "Latvenergo" klientiem izdevās novērst par 95 procentiem. Alūksnes pusē vēl bija jānovērš 10 bojājumi zemsprieguma klientiem, kas tika izdarīts līdz dienas beigām.

Spēcīgie pērkona negaisi, kas šķērsoja Latviju pagājušās nedēļas nogalē, bez elektrības atstāja vairākus tūkstošus klientu, visvairāk valsts ziemeļaustrumu un austrumu reģionos: Aizkraukles, Madonas un Balvu apkaimē, kā arī Daugavpils, Krāslavas, Preiļu un Ludzas apvidū.

"Alūksnes pusē lielākās problēmas negaiss naktī uz sestdienu radīja Apē, taču tās tika operatīvi novērstas. Bija bojātas 3 vidēja sprieguma un 9 zemsprieguma līnijas. Sestdienas vakarā vairs bija bojāta tikai viena vidējā sprieguma līnija, toties stiprais vējš (līdz 20 metri sekundē) bija radījis jaunus traucējumus elektrības apgādē, pavisam bojātas bija 16 zemsprieguma līnijas," komentē a/s "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa.

Viņa norāda, ka svētdienas rītā pulksten 7.00 bija bojāts viens transformatora punkts, kurā bija iespēris zibens, kā arī bez elektrības bija 6 zemsprieguma klienti. Raksturīgākie bojājumi bija vēja lauztie koki, uz elektrolīnijām kritušie koki un koku zari, kā arī zibens spērienu bojātie elektrolīniju balsti. S.Vējiņa atgādina, ka nedrīkst tuvoties zemē gulošam līnijas vadam vai uz tās uzkritušam kokam, bet jāzvana 80200404. Operatīvajām brigādēm strādājot pastiprinātā režīmā, vairums bojājumu tika likvidēti tajā pašā dienā.

Vietējās ziņas