Neplāno līdzekļus Pļaujas svētkiem 6

No Alūksnes novada domes budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem deputāti jūnija sēdē izdalīja 661 latu ikgadējam tradicionālajam rudens pasākumam "Pļaujas svētki" Viktora Ķirpa Ates muzejā.

Jautājumu par līdzekļu piešķiršanu skatīja jau Finanšu komitejas sēdē, kur deputāti bija neizpratnē - kādēļ tikai jūnijā muzeja vadītāja Natālija Pomerance iesniedz šādu pieprasījumu pasākumam, kas ir novada atpazīstamības svētki.

N.Pomerance skaidroja, ka pērn domē iesniedza divus budžeta projektus Ates muzejam - krīzes budžetu, kur Pļaujas svētku rīkošanai vispār neplānoja līdzekļus, un attīstības budžetu, kur tie bija paredzēti.

"Nezinu kādēļ deputāti atbalstīja krīzes budžetu, kur gandrīz nevienam pasākumam nebija paredzēts finansējums," skaidroja N.Pomerance, noveļot vainu uz deputātiem.

Deputāte Sandra Zeltiņa uzsver - arī krīzes laikā Pļaujas svētki ir teju vienīgais pasākums Ates muzejā, turklāt tradicionāls, kam līdzekļus obligāti vajadzēja ieplānot, kam piekrita arī citi deputāti.

Deputāts Ainars Melders norādīja, ka šis ir jau trešais pārkāpumu gadījums Ates muzeja direktorei, tādēļ būtu jāapsver viņas piemērotība šim amatam.

N.Pomerance uzskata, ka deputātiem ir arī jāpalīdz iestāžu vadītājiem, nevis tikai jākritizē. Komitejā vienojās, ka Saeimas vēlēšanu gadā muzeja direktorei līdzekļi Pļaujas svētku rīkošanai jāpiesaista arī no politiskajām partijām un citiem sponsoriem, nevis tikai "jāpasmeļ no pašvaldības".

Komentāri 6

spoks

nu ja man ta direktorite ir labi pazistama. savu doto vardu vina turet vispar nemak

pirms 10 gadiem, 2011.01.30 23:01

#####

Runa ir par to, ko muzejs piedāvā apmeklētājiem! Ar ekskursijām vien ir par maz! nav pasākumu priekš skolas bērniem. Direktorei jāatmet sava augstprātība un jāsāk strādāt.

pirms 10 gadiem, 2010.07.01 07:52

aina

Cik tad un kādiem jābūt pārkāpumiem,lai izprastu darbinieka piemērotību amatam?

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 08:05

Trešais pārkāpums un vēl amatā? Tikko bij gadījums, ka citu pa ne pako gandrīz atlaiž!

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 00:34

Žēl, ka Viktora Ķirpa un viņa ģimenes darbs muzeja un tradicīju izveidošanā pēc 25 gadiem aiziet vēsturē, kā zudusi vērtība. Viktors Ķirps par savu darbu saņēma Trīszvaigžņu ordeni! Sen bija laiks, par šo godājamo cilvēku izdot piemiņas grāmatu! Nebūtu slikti, ka to biežāk atgādinātu. 100% Melderam taisnība, ka muzejam vajadzīgs direktors, kas pasākumus plānos lsavlaicīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 22:25

..

Ir gan no kā pasmelt........Kur tad pašiem vēl pusgads preikšā..būs jāpiemet vēl pie sēžu apmeklēšanas vai kā..... Nu tak sēdi apmeklēt nav pie sava galds sēdēt....jāpiemet pie algas...

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 16:51

Vietējās ziņas