Nesaņem to, kas pienākas 1

Ministru kabinets ir atbalstījis papildu finansējuma piešķiršanu – 26,2 miljonus latu veselības nozarei, lai līdz gada beigām varētu nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Tomēr Alūksnes slimnīca jau atkal ir apdalīta un tagad tērē laiku cīņai par valsts finansējuma saņemšanu, ko mūsu slimnīcai jau sen vajadzēja saņemt.

SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda, ka divām slimnīcām – Alūksnei un Krāslavai - iedalīta finansējuma apjomā ir lielas atšķirības no pārējām slimnīcām. Tas radies tādēļ, ka pērn šīm abām slimnīcām valsts gribēja piemērot aprūpes slimnīcas statusu, samazinot finansējumu par 70 procentiem, bet beigās tās tomēr palika kā daudzprofilu slimnīcas. Diemžēl ierēdņu neizdarības dēļ abām slimnīcām netika piešķirts daudzprofilu slimnīcu statusam atbilstošais finansējums, tādēļ tagad nākas skaidroties un pierādīt savu taisnību. Neatbilstošā finansējuma dēļ slimnīcai ir atliktie nodokļu maksājumi, atliktie maksājumi piegādātājiem, trūkst līdzekļu saimnieciskām lietām.

Nesen M.Kauliņai bija tikšanās ar valsts sekretāru Rinaldu Muciņu un citām amatpersonām, kurš apsolīja – septembrī pārskatīs finansējuma sadali Alūksnes un Krāslavas slimnīcai. “Kāda būs piešķirtā gala summa – pašlaik vēl nezinām. Neizpratni rada arī tas, kādēļ tām slimnīcām, kas nav apguvušas līdzekļus pirmajā pusgadā, 24.augusta Ministru kabineta sēdē piešķirti vēl papildu līdzekļi. Veselības ministrija mums atzina, ka to pārskatīs,” norāda M.Kauliņa.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 6.septembra numurā.

Komentāri 1

m

Kraslavai jau it ka esot pieskirts. TV ari bija sizets. Un ko musu dome ar vietnieku prieksgala?

pirms 10 gadiem, 2010.09.07 09:43

Vietējās ziņas