Nesegs transporta izdevumus 1

Kopš finansēšanas modeļa „nauda seko skolēnam” ieviešanas, pašvaldībām svarīgs ir ikviens skolēns, kas mācās kādā no tās izglītības iestādēm. Ja skolēns izvēlas mācīties cita novada skolā, zaudēts tiek ne tikai viņam paredzētais valsts finansējums.

Papildus nākas šķirties no līdzekļiem, kas par cita novada skolēna izglītošanu tiek paredzēts pašvaldību savstarpējos norēķinos. Vai pie šādiem nosacījumiem būtu korekti segt skolēna transporta izdevumus nokļūšanai uz cita novada izglītības iestādi?

Transporta segšana jāuzņemas kaimiņiem

Par šo jautājumu deputāti diskutēja Alūksnes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē. Diskusijas iemesls – iesniegums no Kalncempju pagasta pārvaldes. Atsaucoties uz trīs vecāku vēstulēm, tā lūgusi izskatīt jautājumu par transporta izdevumu segšanu tiem Kalncempju pagasta skolēniem, kas mācās Gulbenes novada Beļavas pagasta Krišjāņa Valdemāra pamatskolā.

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa informē, ka šajā skolā mācās seši Alūksnes novada skolēni. Pagājušajā mācību gadā par katru no tiem pašvaldību savstarpējos norēķinos piestādīts rēķins 57 latu apmērā mēnesī. Šo skolēnu mācības Krišjāņa Valdemāra pamatskolā pašvaldībai ik mēnesi izmaksā 342 latus.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 18.oktobra numurā.

Komentāri 1

jurists

Vecāki! Palasiet Izlītības likumu un sūdziet tiesā!
Tās ir Novada problēmas, ka bērni mūk.
Alūksniešiem ceļu uz novada skolām atmaksā, jo novada robežās?.......Tad lai neapmaksā ceļu Alūksniešiem piem. uz lauku skolu!

pirms 10 gadiem, 2010.10.19 20:27

Vietējās ziņas