Nesteidzas kārtot patentmaksu 12

Kopš gada sākuma ikviens, kas veic saimniecisko darbību, var pieteikties patentmaksājumam. Tomēr vairāku cilvēku aptaujā noskaidrojies, ka nestabilajā ekonomiskajā situācijā ir grūti paredzēt, kādi būs ieņēmumi, lai varētu maksāt kaut minimālo patentmaksu – 30 latus mēnesī.

Ienākumi ir mazi un neparedzami „Ja gada beigās iesniedz deklarāciju par ienākumiem, tad ir skaidrs, cik ir nopelnīts un cik ir jāmaksā nodokļos. Tagad cilvēki pie friziera nāk mazāk, tāpēc iepriekš prognozēt ieņēmumus ir riskanti. Ja varētu strādāt tik, cik spēju, tad patentmaksa varētu būt izdevīga. Skatīšos, kāda būs situācija šogad. Šaubos, vai tā būs labāka nekā pērn, tāpēc arī minimālā patentmaksa var būt gana liela summa,” spriež friziere Indra Bubnova.     Viņa secina, ka joprojām daudz cilvēku aizbrauc uz ārzemēm. Savukārt šeit palikušie vairs nevar atļauties iet pie friziera katru mēnesi, bet tikai reizi divos vai pat trīs mēnešos. I.Bubnova atzīst, ka pakalpojuma cenu nevar samazināt, jo matu kopšanas līdzekļi kļūst dārgāki, kā arī jāmaksā par telpām, elektrību. „Visu decembri bija akcija, kuras laikā piedāvāju lētākus pakalpojums. Cenšos iet pretī klientiem, bet tas nav iespējams visu laiku,” saka I.Bubnova. 
Vēlas iegūt visu informācijuSavukārt metālkalējs Laimonis Bāliņš savu profesiju nevar atrast starp tām, kurām izsniedz patentus.  Ja tomēr noskaidrosies, a tāda iespēja ir, tad viņš ir gatavs maksāt patentmaksu. „Tas būtu normāli, jo būtu mazāk papīru jākārto. Taču šie jautājumi vēl jānoskaidro,” saka L.Bāliņš. Interese par šo iespēju ir arī keramiķim Uģim Puzulim, taču viņš pagaidām domā saglabāt līdzšinējo nodokļu maksas kārtību saimnieciskās darbības veicējiem. Atbilstoši darbības veidam reģionos patentmaksājums var būt 30 līdz 50 lati mēnesī. Tas ir nodokļu maksājums, kas apvieno iedzīvotāju ienākumu nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas.
Patentmaksa var veicināt nodarbinātībuEkonomikas ministrijā uzskata, ka patentmaksājums ir veids, kā veicināt nodarbinātību reģionos. Krietnai daļai bezdarbnieku patentmaksājums dos iespēju izmantot savas prasmes, lai sāktu nelielu biznesu, piedāvājot friziera, šuvēja, kurpnieka, fotogrāfa, rokdarbnieka vai citus pakalpojums. 33 procenti no patentmaksas nonāks vietējās pašvaldības budžetā, 67 procenti – Valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā. Līdz ar to individuālā darba veicējiem veidosies pensiju uzkrājums, kā arī būs iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu vai slimības lapu. Patentmaksu pēc izvēles var maksāt par vienu, trim vai sešiem mēnešiem. Tāds sadalījums tiek piedāvāts tāpēc, ka daudzās profesijās ienākumi nav regulāri. Patentmaksai var pieteikties, nosūtot pieteikuma veidlapu Valsts ieņēmumu dienestam.

Komentāri 12

:)

to 123
Tev laikam vecaaki internetaa tup, ka taa shuumeejies par pensionaariem :) nemaz i nebuus ilgi - 15 gadi, i pati buusi penzene, kura komentees stulbus komentus :) Tu tak esi no taam, kura "esmu" vietaa raksta "esu" :)))

pirms 11 gadiem, 2010.02.17 13:50

kliente

Ziniet, man personīgi ne čeks, ne kvīts tiešām nebūtu vajadzīgi, jo neviens man šos izdevumus neatmaksās, bet vienu nu gan gribas likt aiz auss šīm likumus zinošajām - (patērēšanas jomā, es domāju) tā ir klaja nekaunība (negribu teikt, ka esat tik stulbas, ka nesaprotat) gausties, ka Jūs vai Jūsu bērni nesaņem kaut ko, kas Jums, kā nodokļu maksātājām PIENĀKAS - veselības, sociālajā, sadzīves jomās. Un tad vēl šie skaļie izsaucieni - KUR PALIEK MANIS MAKSĀTIE NODOKĻI??? Vispirms paskaitiet, cik Jūs samaksājat nodokļos, cik no valsts nozogat un tad mēģiniet vēl kaut ko pieprasīt! Pienākas godīgiem un tiem cilvēkiem, kas to pelnījuši, kā pienākas valstī, kura ir tāda, kāda nu ir, bet kā to nosaka normatīvie akti - likumi, kas attiecas uz ikvienu, kas šeit dzīvo. Tāpēc vien - lai arī man piemēram, friziera iedoto kvīti neviens neatmaksās, man tomēr lūdzu izrakstiet kvīti, jo es vēlos, lai arī Jūs, frizierītes kundze ar aso un garo mēli un Jūs, dakteres kundze ar demokrātisko pieeju klientam tomēr maksātu nodokļus no saviem ienākumiem tāpat kā to daru es!

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 19:45

123

Ko jūs pensionāri un vecmeitas ņematies ar tiem čekiem!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 19:45

vietējais

Var padomāt, kaut kāda kases aparātu tirgotāju asociācija te komentēt novākusies. Frizierēm, kas strādā kā pašnodarbinātās (un tādas ir lielākā daļa), pat pēc likuma čeks nav jādod, kā jūs to vispār priekšā stādaties- telpā strādā trīs frizieres katra ar savu kases aparātu? Ja kādam dikti vajag, var paprasīt kvīti, gan jau uzrakstīs...

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 19:01

*** to III

Bet vai tev nešķiet, ka valsts krāpj arī tevi ???? Ko var ņemties ar tiem čekiem, baigi pareizie nolasījušies, bet tas, ka jūsu naudiņa aiziet ne pa mērķiem, tas gan jūs nevienu nesatrauc ! Būtu tā valdībai un likumdevējiem braukuši virsū nevis cilvēkiem, kas mūsu izmirušajā miestā vēl cenšas izdzīvot. Atvainojos , ideotu bars ! Čekus viņiem .......

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 18:15

Tenka

Šai kundzītei pie ētikas mazliet jāpiestrādā. Man paziņa stāstīja ka apliek visus nekaunoties ka vēlāk varētu šī informācija nonākt tālāk. Tādēļ arī klientu paliek tik maz, kā saka, jo citās frizētavās ir rinda nedēļu uz priekšu. Vismaz mans meistars ir tā noslogots

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 17:58

frizētā

Jā, čeki ļoti klibo mūsu frizētavās. Tos dod tikai tiem, kas pie konkrētā friziera atnākuši 1. reiz un frizietim vēl nav informācijaas par to, kas ir klients. Un lai kā arī nebūtu, man arī ir kauns prasīt savai frizierei čeku, jo matus tomēr viņa griež labi.

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 17:10

oga

bet tam tachu ir vistieshaakais sakars ar reģistreetajiem ienaakumiem :) Ja ienaakumos uzraada kaut kaadu visminimaalaako summu, tad arii nav jaapeerk patents :) man kaa pateereetaajam jau pilniigi vienalga, bet nu ja nedod cheku, tad arii maksai par pakalpojumu jaabuut mazaakai. Piemeeram, daktere Zorina taa arii tieshaa tekstaa pasaka - ja vajag cheku, tad jaamaksaa tik, ja nevajag, tad tik. Un visi apmierinaati :))))

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 17:05

zaza

Visas frizetavas ir rindas, nekad nevari tuikt uz sitiena. Nez kur strada si Indra, ka nav klientu?

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 17:02

Ko Jūs varat ņemties ar tiem čekiem!!! Kāds jums kā patērētājam labums no tā!!! Mūsu gudrās galvas gan pareizi izlieto to nodokļu naudu -sev algām,u.t.t., bet Mums pārējiem ārstēšanās par maksu, algām nodokļus palielināt u.t.t.

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 16:35

oga

es esmu Alūksnē bijusi 4 frizētavās dazhaados laikos, bet NEKAD man nav dots cheks. Bail jau prasiit, jo tad, visticamaak, man naakoshreiz prasiis vairaak maksaat, es vismaz taa iedomaajos. Pie konkreetaas meitenes neesmu bijusi, pat nezinu kur taada straadaa, rakstaa nekas nav mineets.

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 16:14

III

Vai šī uzņēmēja dod čekus par sniegto pakalpojumu,vai tāpat kā citas fŗizieres krāpj valsti???

pirms 11 gadiem, 2010.02.16 16:11

Vietējās ziņas