Netīrīti jumti apdraud drošību 1

Uz māju jumtiem sakrājies sniegs un ledus apdraud gan ēkas, gan cilvēkus. Alūksnē, Mežinieku ielā, kādas dzīvojamās mājas vecais jumts neizturēja sniega svaru un iebruka. Savukārt sniega tīrīšana no jumtiem ir sarežģīta un bīstama.

Problēmas rada nepareiza būvniecība“Iespēju robežās no sniega tīrām jumtus mājām, kuras ir uzņēmuma apsaimniekošanā. Sniega ir daudz uz visiem jumtiem, bet ne visur var piekļūt ar pacēlāju. Mums ir zināmas ēkas, kurās situācija rada problēmas. Tādas ir, piemēram,  Torņa ielā 1 un 3 , bet šobrīd sevišķi satrauc jumts Vidus ielā 5.  Šīs mājas jumta segums nav uzlikts pareizi, tāpēc uz tā veidojas ledus kārta. Ledu nevar atdalīt, tāpēc lietus un kušanas ūdens nevis notek, bet meklē katru spraugu,” skaidro SIA “Alūksnes nami” darbu vadītājs Konstantīns Rakovs.  Viņš uzsver, ka šī ziema radījusi problēmas, jo nebija neviena atkušņa. Mājās, kurās centrālapkures sistēmas sadale atrodas bēniņos, tiek sildīts jumts. Tāpēc sniegs uz jumta pārvēršas ledū.  K.Rakovs norāda, ka ilgus gadus šādas problēmas bija Torņa ielas 11 mājai. Taču iedzīvotāji ņēma kredītu un siltināja gan jumtu, gan ēku, tāpēc tagad pie tā nav ne lāsteku, ne arī rodas citas problēmas. 
Naudas trūkums liek meklēt iespējas“Jumtu tīrīšanai tiek izmantoti katras mājas uzkrātie apsaimniekošanas līdzekļi. Var tikai brīnīties, ka ir mājas, kuru iedzīvotāji neļauj tīrīt jumtus, lai netērētu šos līdzekļus. Taču tāda ekonomija var izmaksāt vēl dārgāk,” norāda K.Rakovs. Mežinieku ielas mājai, kurai jumta segums ir vecais šīferis, iebruka jumts. Daļu varēja atjaunot, bet pārējais tika apklāts ar plēvi, kamēr atradīs un iepirks vēl šīferi. Jauna jumta likšanai nav līdzekļu. “Protams, vajadzētu notīrīt visus jumtus, lai nerastos šādas problēmas. Taču viss atduras pret naudas trūkumu. Cilvēkus šim darbam varētu atrast, jo iespējams iesaistīt bezdarbniekus vai tos, kuri izcieš sodu, veicot piespiedu darbus. Tiesa, viņus nevar sūtīt uz slīpiem jumtiem, kur darbs ir bīstams,” atzīst K.Rakovs.Alūksnes poliklīnika un slimnīca ir lūgusi SIA “Alūksnes nami” palīdzību jumtu tīrīšanā. Bet Jaunās pils jumta tīrīšanā izmanto bezdarbniekus. Tiesa, pils pārvaldnieks Andrejs Lazdiņš atzīst, ka nemaz nebūtu jātīra jumts, ja tas būtu pareizi uzlikts. Turklāt šis pakalpojums ir dārgs. “Ja jumts nebūtu tīrīts no sniega, tad būtu noplūduši ne tikai ēkas bēniņi, bet ūdens tecētu līdz pat pagrabam,” uzsver A.Lazdiņš.

Komentāri 1

Viesturs

Jumtu tīrīšana no sniega!
šeit info un iespējas, kā arī izskaidrot kā veidojas jumta tecēšana, lāstekas un citas problēmas!
www.skaidrasdebesis.eu

pirms 8 gadiem, 2013.01.17 14:45

Vietējās ziņas