Nirst un pēta Alūksnes ezeru 8

Alūksnes muzejs šodien, 30.maijā, ikvienu interesentu aicināja uz savdabīgu semināru, kur bija iespēja iepazīt zemūdens arheoloģiju, apskatīt niršanas ekipējumu, kā arī vērot zemūdens filmēšanas darbus Alūksnes ezerā.

Sociālās aprūpes centrā „Alūksne” notika semināra teorētiskā daļa - lekcija „Zemūdens vēstures liecības Latvijā un Alūksnē” projekta „Arheoloģija, vara un sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai/ AAC”, savukārt praktiskā daļa – niršana un zemūdens izpēte – Alūksnes ezera krastā.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību spciāliste Evita Apoka stāsta, ka seminārā varēja uzzināt par zemūdens arheoloģiju un šīs nozares darbu specifiku, apskatīt niršanas ekipējumu un piedalīties demonstrējumos. Pasākumu vadīja profesionāli nirēji, kuri ieguvuši gan niršanas, gan zemūdens arheoloģijas sertifikātus. Zemūdens filmēšanas darbi Alūksnes ezerā notika Livonijas ordeņa pils vecā pāļu tilta vietā.

"No iegūtā materiāla veidos filmu, ko interesenti vēlāk varēs noskatīties Alūksnes muzejā un muzeja mājas lapā internetā,” stāsta speciāliste.

Projektu īsteno Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007. – 2013.gadam.

Komentāri 8

viedoklis

Kārtējais stulbums muzeja izpildījumā! Kaut ko debīlāku izgudrot vairs nespēja tā projekta ietvaros?! Nez vai tos socaprūpes centra iemītniekus arī vilka uz to niršanu?! Intresanti gan, ko gan tai duļķainajajā ūdenī būs safilmējuši? Nodrupušus stabu galus, kuri tāpat sausās vasarās no laivas redzami. Muzejs nepilda savu misiju, bet nodarbojas ar totālu stulbumu.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 23:28

susurs

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/aluksnes-ezera-nireji-fikse-viduslaiku-tiltu.a87244/

pirms 6 gadiem, 2014.05.31 21:16

hahahāāā....

"Vēsturnieks Voldemārs Rains pēc zemūdens izpētes vērtē, ka alūksniešiem ir jāturpina izpētes darbs, protams, tiltu jau no ezera neizcelt..."
Tie rīdznieki atrada muļķus, no kuriem var forši naudu pasmelt, jāturpina tik pētīk, muļķi ir kas maksā... Kāds tilts un kāda vēl leģenda? Tur taču sen visiem skaidri zināms, ka zem ūdens ir palikuši Marienburgas cietokšņa vecā tilta pāļi, tikai muzejniekiem, kā par brīnumu, nekas nav skaidrs. Arī tā tilta būvniecības laiks sen zināms-1342. gads! Kapēc jāgāž nauda ārā pilnīgi nevietā, ja ir daudz svarīgākas lietas pētāmas un realizējamas?

pirms 6 gadiem, 2014.06.01 00:09

da

Ja tur tās dūņas varētu ierobežotā teritorijā atsūknēt, tad kkur pārvest un filtrēt, tad to pašu darīt ar zemdūņu slāni, tad kko varbūt arī atrastu, visticamāk neadekvātu ieguldītajiem līdzekļiem, šobrīd tas ir murgs, starpcitu aptuveni pirms gada tur jau ,šķiet nesankcionēti, arī šādi jau nira kkādi krieviski runājoši vīri un vienīgais ko viņi panāca - netīšām noslīcināja zemūdens filmēšanas kameru, to gan varētu atrast, jo viņiem tas vairs neizdevās, būtu pārsteigums un versija par ceļošanu laikā.... :))

pirms 6 gadiem, 2014.06.01 09:37

vai vai

viss pa roku galam mauzolejs nav pabeigts aleksandra paviljons arī dienas kārtībā pati nevar loģiski pāris teikumus kameras priekšā izspiest jautājums cik naudas savilkts, kur palikusi

pirms 6 gadiem, 2014.06.01 15:49

nuuū

vai tad ar mauzoleju kaut ko darīja?
Nu Aleksandra paviljona karaliskās naudas,,, gan jau jaut cik būs palicis tam nieka paviljonam arī.....

pirms 6 gadiem, 2014.06.01 16:08

izbrīns

Gribās gan man redzēt kā Aleksandra paviljonu, kur gleznojumu restaurācijas darba apjoms veselām 3 sausām un siltām vasarām, taisās tagad līdz augustam norestaurēt! To bābiešu debīlums sit augstu vilni...

pirms 6 gadiem, 2014.06.02 02:26

Vietējās ziņas