No debesīm birst krusa kā olas

Sutīgais laiks pagājušajā svētdienā daudzviet izraisīja spēcīgu negaisu. Trapenes pagastā ap pulksten 16.00 no debesīm krita milzu krusas graudi, kuri dažviet bija vistas olas lielumā.

"Krusas graudi nebija apaļi, bet "ragaini" kā zvaigznes. Tie bija interesanti veidoti - graudu iekšpusē bija sasalis sniegs, bet apkārt - tīrs ledus. To sišanās pret jumtu atgādināja akmeņu birumu. Spēcīgā krusa sakapāja siltumnīcas plēvi un dārzeņu lapas," stāsta "Liepkalnos" dzīvojošā Liene Andersone.


Viņas tēvs Zintis Anderosns secina, ka savos 47 mūža gados vēl nav redzējis tik lielus krusas graudus.

"Tie bija kā ledus gabali. Sākumā tie krita reti, bet pamazām uzņēma tempu. Apmēram 5 minūtēs zeme bija nosēta balsta ar krusas graudiem. Es iebēgu garāžā, bet tās jumtā kāds spicāks krusas grauds izsita caurumu," iespaidos dalās Z.Andersons.

Apes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Liberts atzīst, ka viņa mašīnas pārsegam krusa iesitusi robu. Vēl pirmdien dažviet, kur krusas graudiem nevar piekļūt saule, tie bija saglabājušies neizkusuši. Nav dzirdēts, ka vēl kaut kur apkārtējos pagastos būtu bijis negaiss ar krusu. Bet Kurzemes pusē kāzinieki milzīgos krusas graudus izmantojuši atsvaidzinošiem kokteiļiem.

Vietējās ziņas