Nometnē iepazīst Jāņu tradīcijas

Šodien ar Jāņu cienasta gatavošanu noslēdzās vasaras velonometne "Saulgrieži Malēnijā", kurā četras dienas pirms Līgo svētkiem 7.līdz 9.klases jaunieši izzināja vasaras saulgriežu tradīcijas.

Nometne notiek ceturto gadu. Iepriekš gan tās nosaukums bija "Mēs malēnieši Malēnijā", bet šogad - "Saulgrieži Malēnijā", jo nometne notika pirms Jāņiem. Kopumā nometnē piedalās 25 dalībnieki, starp kuriem lielākā daļa tajā ir bijuši jau iepriekš.

"Citos gados ar velosipēdiem esam izbraukuši visu kādreizējā Alūksnes rajona teritoriju un nedaudz arī Igauniju. Šogad vēlējāmies nometni saistīt ar vasaras saulgriežu tēmu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad nenakšņojam nevis teltīs, bet Annas sporta hallē. Katru dienu uz dažādām vietām braucām ar velosipēdiem, bet nakšņot atgriezāmies Annā," stāsta nometnes vadītāja Kristīne Vimba.

Piedzīvo Jāņus

Nometne sākās piektdienas pēcpusdienā ar pārbraucienu no Alūksnes uz Annu, kur notika iepazīšanās vakars - gatavoja lakatiņus, kas ir nometnes dalībnieku atpazīšanas zīme, mastā pacēla "Saulgrieži Malēnijā" karogu, iepazina viens otru un izgāja iesvētību pārbaudījumu. Nākamajā dienā devās uz Ates muzeju, kur sadaloties komandās veica uzdevumus, izzinot muzeja krājumu, apkārtni un gūstot informāciju par muzeja dibinātāju Viktoru Ķirpu, pēc tam - iesaistoties atraktīvās sporta spēlēs. Tam sekoja pārbrauciens uz Papardes staciju, kur katram bija jāizveido savs jāņuzāļu pušķis un jāizzina latviešu tautas ticējumi par Jāņiem. Vakarā Annā bija latvju danči un nakts orientēšanās. Trešo dienu pavadīja Jaunannā, Zaķu salā spēlējot "Dullo desmitnieku", izejot Meža taku, laivojot pa Pededzi un dodoties izjādēs ar "Arāju" zirgiem. Šorīt kopā ar citiem interesentiem iesaistījās pasākumā "Piedzīvosim Jāņus" Alūksnes ezera krastā rīta agrumā, kam sekoja došanās atpakaļ uz Annu un gulēšana. Dienas otrajā pusē kopīgi gatavoja Jāņu cienastu - cepa pīrāgus un sēja sieru. Sekoja nometnes noslēgums un atgriešanās mājup.

Iepazīst senču darbus

Nometnes dalībnieki atzīst, ka piedzīvojumu netrūkst. Ardis Tukišs šajā nometnē piedalās jau ceturto gadu, lai atpūstos, satiktu jaunus draugus un saturīgi pavadītu brīvo laiku, nevis sēžot mājās pie datora.

"Te katru gadu kaut ko organizē citādāk, un tas ir visinteresantākais," saka A.Tukišs.

Agnese Repule nometnē piedalās otro gadu un it nemaz nenožēlo tur pavadīto laiku.

"Šogad bija foršākas iesvētības - ēdām aukstu putru, sēdāmies uz glāzītēm, kas pildītas ar ūdeni, metām šautriņas," saka A.Repule.

Krista Muižniece nometnē piedalās kopā ar savu māsīcu un brālēnu - viņai patika nometnes otrā diena, kad Ates muzejā veica dažādus uzdevumus. Savukārt Oskars Ķikuts šajā nometnē piedalījās pirmo reizi. Viņam ļoti patika Ates dzirnavās valdošā senatnīgā gaisotne un daba, kā arī seno darbarīku un prasmju iepazīšana. Finansējumu nometnei piešķīra Alūksnes novada pašvaldība, bet arī jauniešiem bija noteikta dalības maksa.

Vietējās ziņas