Nometne Vidagā pulcēs dalībniekus no visas Latvijas

No 19.līdz 21.augustam Virešu pagasta Vidagā risināsies nometne “Gribu un varu dzīvot zaļi!”, pulcējot aptuveni 150 bērnus un jauniešus no visas Latvijas.

Vidagas Sikšņu pamatskolas direktore Una Reķe norāda, ka nometnē pulcēsies pamatskolas vecuma bērni un jaunieši. Savu dalību jau pieteikuši interesenti no Alūksnes, Apes novada, Smiltenes, Virešiem un citām vietām.

“Popularizējot Vidagu, iepazīstināsim ar tās apkārtni. Bērni varēs darboties vairākās radošajās darbnīcās, piemēram, rokdarbu, kokapstrādes, pērļošanas un citās. Mācīsim bērniem brīvā dabā spēlējamas spēles – tās, kas bija populāras mūsu bērnībā un tika spēlētas pagalmā, piemēram, “Akmentiņ, lec” un citas. Otrā nometnes diena būs veltīta vides izzināšanai, gūstot jaunas zināšanas par dabu. Piemēram, uzzināsim, kā saviem spēkiem un vienkāršām metodēm varam noteikt ūdens un gaisa tīrību, iepazīsim dažādus augus. Otrās dienas vakarā nometnes dalībnieki dosies nakts trasītē. Tas būs kā neliels pārgājiens Vidagas apkārtnē krēslas laikā ar uzdevumiem. Bet pēdējā nometnes diena būs veltīta sportiskām aktivitātēm. 21.augusts ir darba diena un daļa vecāku strādā, bet šajā dienā nometnē mīļi gaidīsim arī bērnu un jauniešu vecākus, lai sportotu kopā,” stāsta U.Reķe.

Viņa atzīst, ka šāda nometņu organizēšana Vidagas Sikšņu pamatskolai jau otro vasaru ir kā iespēja gūt papildus finansējumu skolas aktivitātēm. “Tas ir mūsu mērķis un vīzija – nākotnē arvien vairāk virzīties uz to, lai, organizējot nometnes, nopelnītu skolai līdzekļus. Tādējādi arī skolotājiem, skolas darbiniekiem, kuri vēlas, ir iespēja vasarās pastrādāt un nopelnīt. Mēs esam maza skola, tādēļ pašiem jādomā, kā dzīvot un pastāvēt,” saka U.Reķe.

Nometne notiek projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Tās mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids, atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt izvirzītos mērķus. Projekta ietvaros jūlijā un augustā visā Latvijā notiek vairāk kā 58 dažādi pasākumi – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības, nometnes un ģimeņu sporta dienas. Vidaga ir viena no četrām vietām, kur šovasar notiek šīs nometnes.

Nometni “Gribu un varu dzīvot zaļi!” organizē biedrība „Latvijas Mazpulki” sadarbībā ar biedrību “Pagasta attīstības grupa “Vireši”” un Vidagas Sikšņu pamatskolu. Projektu atbalsta Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs, Apes novada dome.

Vietējās ziņas