Nosaka pārāk stingras vides aizsardzības prasības Alūksnes ezera gājēju tilta būvei 11

Valsts vides dienests (VVD) atzinis, ka Madonas reģionālā vides pārvalde (RVP) Alūksnes novada pašvaldībai ir noteikusi pārāk stingras prasības Alūksnes ezera gājēju tilta būvei.

Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi gājēju vajadzībām būvēt vairāksalaiduma siju tiltu, kura pāļu iedzīšanai plānots izveidot masīvu smilts-grants uzbērumu un pēc darbu beigām to demontēt, LETA uzzināja VVD.

Šādām darbībām nepieciešams veikt sākotnējo ietekmes uz vidi novērtējumu. Alūksnes VRP pieņēma lēmumu aizliegt tilta būvniecību, izmantojot uzbēruma metodi. Šo lēmumu Alūksnes novada pašvaldība apstrīdēja.

Izvērtējot domes iebildumus, VVD konstatējis, ka, izstrādājot tehniskos noteikumus tilta būvniecībai, Madonas RVP bija jānosaka skaidri nosacījumi, kas paredzētu pēc iespējas mazāku kaitējuma draudu rašanos Alūksnes ezeram, pielietojot konkrēto tilta būvēšanas tehnoloģiju. Šajā gadījumā RVP nav bijis tiesiska pamata aizliegt konkrēto tehnoloģiju, jo nav tādas tiesību normas, saskaņā ar kurām šādi varētu rīkoties. Tāpat konstatēts, ka varbūtējie riski vides apdraudējumam ir identificēti un tos iespējams novērst vai mazināt ar noteiktiem nosacījumiem darbību veikšanai.

Pēc VVD domām, Madonas RVP eksperti ir rīkojušies pārlieku piesardzīgi. Šajā situācijā bija nepieciešams izvirzīt pārdomātas un ar likumu pamatotas prasības uzbēruma veidošanai un tilta būvniecībai, kas paredzētu dažādu preventīvu un kontroles pasākumu veikšanu būvniecības procesa laikā un pēc tā. Madonas RVP gan izdevusi jaunus tehniskos noteikumus un prasības Tempļkalna ielas gājēju tilta pār Alūksnes ezera Iekšezeru būvniecībai. Domei ir mēnesis laika izteikt savu viedokli par iesūtīto dokumentāciju. Pagaidām gan sūdzības no pašvaldības nav saņemtas.

Jaunās prasības Tempļkalna gājēju tilta būvniecībai paredz gan nosacījumus uzbēruma veidošanai, gan regulāru vides stāvokļa monitoringu Alūksnes ezerā objekta būvniecības laikā. Konstatējot būvdarbu negatīvu ietekmi uz vidi, uzņēmējam būs nekavējoties jāpārtrauc darbi un jāmeklē citi paņēmieni to veikšanai, nodrošinot vides kvalitātes nepasliktināšanos.

Komentāri 11

PR

Nu re, viss kārtībā, veselais saprāts, nav likums un nav ņemams vērā...

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 12:39

,

ha, ha..pārtraukt darbu..
Karvā kāds pārtrauca darbu? Tur jau gan tik plaši iebilda visvisādas organizācijas, sabiedrība...VAI tāpēc neuzcēla? Vai tāpēc jauks nost?
NU nekad...tāda nauda plūdīs un tad lai mūsu naudas savācēji laistu to garām?????
NEKAD...
Nav no svara cik tur to gājēju un vai faktiski maz darbosies, bet BŪVĒS jau nu noteikti..

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 13:08

a

Kur bija iespēja tautai izteikt viedokli, šī projekta apspriešana? Tas nav pārkāpums?

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 16:35

.

Tauta, tas ir šie - domē..vai tad citi arī kaut ko drīkst gribēt vai negribēt?

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 17:20

a

Nu jā, pilsētā praktiski ir palikuši bērni, pensionāri un tie, kas strādā domē. Kurš no šīm kategorijām lemj???

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 17:35

malēnietis

Ezera aizbēršanai no Marijas salas līdz Tempļa kalnam piekrītu. Tas būs trešais stāsts par malēniešu attapību.

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 21:03

Muļķu zeme

Ko muļķiem padarīsi? Muļķi ir un paliek muļķi....agrāk nesa ar maisiem gaismu istabā, vēla baļķi pret kalnu, lai noripinātu to lejā, bet šitie duraki bērs Alūksnes iekšezeru ciet tai vietā, lai uzbūvētu trosēs iekārtu kājnieku tiltiņu gājējiem. Šitie gandē visu, ko vien var sagandēt.

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 21:20

,,

Kam tas tilts vispar vajadzigs. Vai to naudu nevareja izmantot lietderigak?

pirms 7 gadiem, 2014.04.04 10:25

nuuū

Prasības nebija pārāk stingras, tikai bija iecerēts tikt ātri un pavairāk kabatas naudas....

pirms 7 gadiem, 2014.04.04 10:52

malēnietis

Tilts būs ļoti,ļoti lēts (150 000 EURO) salīdzinot ar Aleksandra paviljonu(300 000 EURO)Malači!

pirms 7 gadiem, 2014.04.04 17:05

Vietējās ziņas