Nosauc arī Alūksnes un Apes novadu vidusskolas, kas nespētu izpildīt jaunos ministrijas piedāvātos kritērijus 8

Gandrīz 100 Latvijas skolas nespētu izpildīt jaunos vidusskolām iecerētos kritērijus, atbilstoši kuriem minimālo skolēnu skaitu novadu skolās plānots noteikt 15 bērni, bet pilsētas vidusskolu klasēs - 18 bērni. Laukos ir vairāki desmiti vidusskolu, kurās 10.klasē ir mazāk nekā 15 audzēkņi, tostarp mūsu novadā - Apes vidusskola, Liepnas vidusskola un Gaujienas vidusskola. Ne mazums tādu skolu esot arī pilsētās. Par to informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta".

Šāda informācija tika parādījusies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājaslapā, tomēr IZM darbinieki apgalvo, ka informācija esot neprecīza, turklāt topošajiem kritērijiem neatbilstošo skolu saraksts noteikti neesot uzskatāms par slēdzamo skolu sarakstu. Slēdzamo skolu saraksts nekad nav pastāvējis un nepastāv, sarunā ar aģentūru LETA paziņojusi izglītības ministre Ina Druviete.

Neskatoties uz šādu Druvietes paziņojumu, publiskajā telpā nonācis to skolu saraksts, kas nespētu izpildīt kritērijus par vismaz 15 skolēniem novadu un vismaz 18 izglītojamajiem pilsētas vidusskolu klasēs.

Pārsteidzīgi esot spriest, vai kāda no nosauktajām skolām varētu būt apdraudēta. Kritēriji par minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasē vēl tikai tiekot apspriesti, paziņojusi Druviete. Pašlaik vēl nav panākta vienošanās, vai šādi kritēriji vispār būtu jāievieš. Kā skaidroja Druviete, šajā jautājumā pastāv radikālas viedokļu atšķirības.

Runājot par to, cik skolām jābūt gatavām apvienoties vai tikt slēgtām, Druviete vien atteica, ka šā gada 1.septembri skolas var sagaidīt mierīgi un bez bailēm, jo par pārmaiņām ir jābūt paziņotam vismaz sešus mēnešus iepriekš, tātad tās var īstenot ne ātrāk kā no nākamā mācību gada.

Jau vēstīts, ka patlaban 30% vidusskolu skolēnu skaits 12. klasēs nepārsniedz 20, bet 10% tas nepārsniedz pat 10 skolēnus. Lai ekonomētu līdzekļus, ir rosināta diskusija, lai noteiktu minimālo skolēnu skaitu 10.klasēs, proti, 10.klase novados un lielajās pilsētās varētu tikt atvērta un finansēta, ja skolēnu skaits attiecīgi būtu 15 un 18.


Komentāri 8

nu ko

Mācītājs Gliks savulaik rūpējās par skolu atvēršanu zemnieku bērniem, Cimze atvēra skolotāju semināru, un tas notika daudz grūtākos apstākļos kā dzīvojam šodien. Toties mūsdienu varenie rīkojas pretēji - visu samazina vai likvidē, izdomā kritērijus, piemēro jaunas regulas, nodokļus u.t.t. .. Latvijai vairs nevajag izglītotu latvieti, bet tikai kalpu? Kauns!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.05 17:46

SS

Rodās iespaids, ka tā Druviete nekad nav bijusi tālāk no Rīgas par Siguldu, var būt laiks iet priekšlaicīgā pensijā un savākt iespējamās kompensācijas ???

pirms 6 gadiem, 2014.06.05 20:03

,,

Stastab ka nupat esot bijusi Aluksne

pirms 6 gadiem, 2014.06.05 20:49

Jautājums pārdomām

Vai Apes novadam nevajadzētu tomēr padomāt pa vienu vidusskolu, ja jau apdraudētas abas?

pirms 6 gadiem, 2014.06.05 21:15

Esmu nesaprašanā

Padomju laikos Apē bija 2 skolas,kur varēja iegūt vidējo izglītību.Katrā bija ap 250 skolēnu-kopā ap 500.Tagad palikusi vidusskola ar 120 bērniem,vidusskolas klasēs ļoti maz.Kas notiek?

pirms 6 gadiem, 2014.06.06 08:26

nu

kā nesaprotat- mērķtiecīga Latvijas iztīrīšana no cilvēkiem. Ar visdažādākajiem paņēmieniem.
Rodas jautājums - kāpēc mēs padodamies šai politikai un necīnāmies pretī???

pirms 6 gadiem, 2014.06.06 09:15

nevienotība

diez paši ministri ir spējīgi izturēt kritērijus, kādi būtu nepieciešami šāda amata veikšanai? Bet tur visu nosaka nauda, ne prāta spējas. Tūlīt arī latvieši sacelsies, kopā ar krieviem ar saukli: "Rokas nost no Latvijas skolām"!!! laikam to tie krēslu deldētāji vēlas?

pirms 6 gadiem, 2014.06.07 19:04

es

likvidēt ir viegli, bet izdomāt kā palielināt skolēnu skaitu klasēs -tas gan grūti! Deputātu skaitu arī vajadzētu samazināt, tad varētu ietaupīt naudām pāris skolām !

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 14:06

Vietējās ziņas