Nostiprinās interešu izglītības programmas

Šāgada pirmajiem astoņiem mēnešiem Alūksnes novada pašvaldības interešu izglītības programmu pedagogu darba samaksai piešķirta mērķdotācija 51 380 latu apmērā. Kaut gan salīdzinājumā ar iepriekšējiem četriem mēnešiem tā ir vairāk nekā uz pusi lielāka, jaunas interešu izglītības programmas netiks veidotas.

„Tā kā iepriekš interešu izglītības programmām bija iedalīts ļoti mazs stundu skaits, tad nolēmām neatbalstīt jaunu veidošanu, bet nostiprināt jau esošās,” saka Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Inga Meirāne. Šim lēmumam par pamatu kalpojusi Izglītības un zinātnes ministrijas vēstule, kurā pašvaldību vadītāji aicināti prioritāri finansēt tās interešu izglītības programmas, kas saistītas ar šovasar gaidāmajiem X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Pēc šāda principa sadalītā mērķdotācija koriem un deju kolektīviem ļaus tikt vidēji pie divām papildus stundām. Tikpat daudz stundu papildus saņems teātru pulciņi, jo, kā norāda I.Meirāne, šiem kolektīviem nav noteikts obligātais repertuārs, bet tas jāveido pašu spēkiem. Vidēji vienu stundu papildus saņems mazie mūzikas kolektīvi.

Atlikušo stundu skaitu jeb apmēram ceturto daļu no papildus piešķirtajām mērķdotācijām paredzēts sadalīt aprīļa mēnesī. Izglītības pārvaldes metodiķe skaidro, ka tad kolektīvi būs izgājuši atlases skates, līdz ar to kļūs zināms, kurš no kolektīviem varēs piedalīties svētkos un kurš ne. „Svētku dienas Rīgā ir būtiski saīsinātas, tāpēc gaidāms liels papildus darbs uz vietām, deju kolektīviem apgūstot zīmējumus, bet koriem – repertuāru. Atlikušais stundu skaits tiks sadalīts starp tiem kolektīviem, kuri būs ieguvuši iespēju piedalīties svētkos, lai viņi varētu pienācīgi sagatavoties,” viņa saka. Par šo priekšlikumu vēl tiks lemts novada domes sēdē.

Vietējās ziņas