Notiks konference par velotūrisma attīstību

Igaunijas pilsētā Valgā 22.oktobrī notiks Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” konference.

Tajā galvenais uzsvars tiks likts uz velotūrisma attīstības tendencēm Eiropā, kā arī būs iespējams uzzināt par projekta darbības gaitā līdz šim sasniegtajiem rezultātiem. Jau  ir īstenotas projekta infrastruktūras aktivitātes Vidzemē un Dienvidigaunijā:  izgatavotas un uzstādītas ceļa norādes, informācijas stendi, velonovietnes, atpūtas vietas, kā arī realizētas vairākas mārketinga aktivitātes, tajā skaitā vairāk nekā 1200 kilometru garā velomaršruta „Tour de LatEst” svinīga atklāšana šovasar.

„Velotūrisms ir viens no straujāk augošajiem tūrisma virzieniem Eiropā, tas kļūst aizvien populārāks. Konference plānota kā sadarbības platforma, kurā dalībniekiem būs iespēja atrast jaunus partnerus, kā arī stiprināt esošo sadarbību,” saka Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts. Ir paredzēts, ka pieredzē dalīsies lektori ne vien no Latvijas un Igaunijas, bet arī no Somijas, Nīderlandes un Vācijas. Par jaunākajām tendencēm velotūrisma attīstībā Eiropā informēs Eiropas Riteņbraucēju federācijas pārstāvis (arī Latvija un Igaunija ir iekļautas šajā federācijā). Konferences darba valoda būs angļu ar sinhrono tulkojumu uz latviešu un igauņu valodu.

Pieteikties uz konferenci var līdz 15.oktobrim Vidzemes Tūrisma asociācijas mājaslapā „www.vidzeme.com/tourdelatest”.

Vietējās ziņas