Notikumiem bagāta nedēļa Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā

Aizvadītā nedēļa Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā bijusi īpaši notikumiem bagāta – Eiropas sporta nedēļas ietvaros notikusi zibakcija “Vingro un esi mundrs”, audzēkņi piedalījušies dzejas dienu sarīkojumā “Iededz man sirdī vakara zvaigzni!” Īpaši lielu gandarījumu sagādājusi dalība Pļaujas dienai veltītajā pasākumā Ates dzirnavās.

Zibakcijas laikā Alūksnes novada vidusskolas skolnieces Alsviķu skolas audzēkņus iepazīstināja ar vingrojumu kompleksu, ko sporta pedagoga vadībā iecerēts apgūt līdz 25.septembrim, lai skolēni varētu piedalīties Latvijas olimpiskās komitejas rīkotajā “Olimpiskajā dienā 2015”. “Audzēkņi šim pasākumam aktīvi trenējas arī sporta stundās, jo viens no skolas pamata uzstādījumiem, kas ietverts arī rehabilitācijas programmā, ir veselīgs dzīvesveids,” informē Astrīda Bētere, atbildīgā par sociālās rehabilitācijas darbu Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā.

“Izkustēties savu iespēju robežās ārkārtīgi būtiski arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vislakoniskāk to izsaka akcijas moto: “Vingro un esi mundrs!” Tāpat priecājamies par ikvienu audzēkni, kurš atnāk uz dejošanas nodarbībām. Varošākie veido “kodolu”, taču atstumts netiek neviens, pēc tam dodot iespēju savas jaunās prasmes parādīt pārējiem kādā no skolas pasākumiem.”

Dzejas dienu sarīkojumā Alsviķu kultūras namā audzēkņi tikās ar literāti Ivetu Krūmiņu un tūrisma biroja “Relaks Tūre” vadītāju Hārdiju Madzuli. Vārda mākslai mijoties ar Hārdija melodijām un dziesmām, tika izrunāts dzejas dialogs “Iededz man sirdī vakara zvaigzni!” Pēc tam pieredzējušais ceļotājs dalījās iespaidos par saviem ceļojumiem uz Latīņameriku, Argentīnu un Bolīviju. “Dalība dzejas dienu pasākumos mūsu skolēniem jau kļuvusi par tradīciju,” atzīst A. Bētere. “Darām visu iespējamo, lai audzēkņu ikdienā ienāktu iespējami lielāka daudzveidība.

Otrs pasākums, kurā Alsviķu skolas audzēkņi ar labiem panākumiem piedalās ik rudeni – Pļaujas svētki Ates dzirnavās. Tradicionāli nākamie pavāri un pavāra palīgi vāra zupu, kurai sagataves top jau iepriekšējā dienā. “Tik lielu piekrišanu kā šajos svētkos, mūsu audzēkņu ciemakukulim nebijām piedzīvojuši,” stāsta A. Bētere.

“Tāpat daudz patīkamu brīžu skolēniem sagādāja iepazīšanās ar amatniekiem, interesantākajiem muzeja eksponātiem un piedalīšanās rotaļās, ko vadīja Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, kurā aktīvi darbojas arī Alsviķu skolas audzēknis Kaspars Svārups.

Vietējās ziņas