Novada dome “iesaldē” algas

Alūksnes novada dome novembra sēdē pagājušajā nedēļā pieņēma atbildīgu lēmumu - “iesaldēja” darba algas domes vadībai, administrācijas darbiniekiem, pašvaldības iestāžu vadītājiem un deputātiem.

Domes sēdē skatīja jautājumu par novada pašvaldības darba samaksas un sociālo garantiju nolikumu, kas stāsies spēkā nākamā gada janvārī. Pašlaik domes priekšsēdētāja alga ir piesaistīta valstī noteiktajai minimālajai algai, maksājot viņam 7 minimālās algas. Viņa algai pakārtota ir vietnieka (90 procenti no vadītāja algas) un izpilddirektora (80 procenti) darba samaksa, bet izpilddirektora algai - pārējo darbinieku algas. Tā kā valdībā pašlaik ir aktualizējies jautājums no janvāra minimālo algu valstī palielināt no 180 uz 200 latiem, tad šajā gadījumā domes vadībai un administrācijai algas attiecīgi palielinātos.

Atņem cerību uz labumiem
Deputāts Andis Krēsliņš ierosināja no janvāra novada domes vadītājam noteikt konstantu algu – 1260 latu, kāda tā ir pašlaik pirms nodokļu nomaksas. “Visiem būs skaidrība, ka alga būs tāda pat, kā pašlaik, nevis atkal cerība uz labumiem. Tas neskars vienkāršos darbiniekus, tikai iestāžu vadītājus, jo iestādēm algas aprēķina pēc atsevišķiem nolikumiem. Turklāt mēs esam domē principiāli vienojušies nepalielināt algas,” sacīja A.Krēsliņš. Alūksnes nova

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 29.novembra numurā vai pērc maksas rakstu šeit .

Vietējās ziņas