Novadā ekspluatācijā nodod divas zivju audzētavas

Alūksnes novada būvvalde nesen ekspluatācijā pieņēmusi akvakultūras ražošanas kompleksus Annas pagasta “Pūcēs” un Mārkalnes pagasta “Krēsliņos”, kur apgūti Eiropas fondu līdzekļi.

“Abos pagastos ir izbūvētas zivju audzētavas – angāri. Turklāt tās ir ražotnes, kas mūsu novadam tik ļoti nepieciešamas. Annas pagastā ražotnes pirmā kārta ekspluatācijā tika nodota jau pērn – tur jau tiek audzētas zivis, un, veicot paplašināšanos, šogad nodoti jau otrās kārtas būvdarbi – vēl viens angārs. Annas pagastā akvakultūra tiek ieviesta jau vairāku gadu garumā. Arī Mārkalnes pagastā būvniecība rit jau ilgāku laiku, bet darbība vēl īsti nenotiek, jo jāievieš tehnoloģijas,” stāsta Alūksnes novada būvvaldes būvinspektore Aina Kaukala. Viņa atzīst – par šādiem objektiem novadā ir gandarījums, jo būvniecība notikusi kvalitatīvi. “Gada nogalē Alūksnes un Apes novadā ekspluatācijā tika nodoti daudzi meža ceļi, piemēram, Liepnas, Trapenes pagastā un citur, kur būvdarbu pasūtītājs ir “Latvijas valsts meži”. Meža ceļu izbūve notiek palaikam un jāatzīst, ka arī te darbu kvalitāte ir uzlabojusies,” saka A.Kaukala.

Viņa norāda, ka daudz būvatļauju izsniegts pagājušā gada nogalē, bet šis gads sācies salīdzinoši mierīgi. Pērn decembrī būvvalde izsniegusi būvatļaujas Alūksnes administratīvās ēkas rekonstrukcijas pirmajai kārtai, meliorācijas sistēmu būvniecībai un rekonstrukcijai Liepnas pagastā, pirts jaunbūvei Pilsētas bulvārī Alūksnē. Akceptēti arī vairāki būvprojekti, piemēram, Viktora Ķirpa Ates muzeja krājumu glabātavai, skatu torņa izbūvei dabas liegumā “Korneti – Peļļi”. Savukārt jau minēto zivju audzētavu teritorijās Annā un Mārkalnē ļauts izbūvēt koģenerācijas stacijas ar elektrisko jaudu 0,998 megavati

Vietējās ziņas