Novadā grib popularizēt vieglatlētiku 22

Alūksnes novada domes deputāti pauž atbalstu sporta veidu karalienei vieglatlētikai

Alūksnes novada domē saņemts iesniegums no Latvijas Bobsleja federācijas. Tās valdes priekšsēdētājs Jānis Kols pauž domei pateicību par finansiālo atbalstu bobslejistam Intaram Dambim un lūdz vai, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, varētu finansiāli atbalstīt vieglatlētikas treneri Ilgvaru Vaski.

Šo jautājumu deputāti skatīja gan kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejā, gan finanšu komitejā, paužot atbalstu vieglatlētikas popularizēšanai Alūksnes novadā. Deputāts Ainars Melders uzsver, ka novadnieks Jānis Kols jau daudzus gadus finansiāli ir palīdzējis Alūksnes sporta skolas vieglatlētikas nodaļai. "Arī ierosinājums Pilssalā būvēt stadionu nāca no J.Kola puses. Tagad viņš kā federācijas valdes priekšsēdētājs lūdz rast iespēju finansēt vieglatlētikas trenera darbu, lai gādātu par jauniešu vispārējo fizisko sagatavotību," skaidro A.Melders. Mērķgrupa - 10.klašu puiši

Lai netraucētu Alūksnes sporta skolas darbu un tos, kas trenējas biatlonā, futbolā un džudo, I.Vaskis savu piedāvājumu treniņiem vieglatlētikā vērstu uz 10.klašu puišiem, organizējot vispusīgus fiziskās sagatavotības treniņus 6-8 stundas nedēļā. Ilgus gadus I.Vaskis jau strādājis Alūksnes sporta skolā, trenējot vieglatlētus, turklāt vairākiem viņa audzēkņiem ir valsts un starptautiskās sacensībās ļoti labi rezultāti - Intaram Dambim, Ilonai Marhelei, Nadīnai Dudarei. Kad valstī pieņēma lēmumu par darba algas samazināšanu pensionāriem 70 procentu apmērā, I.Vaskis pameta darbu sporta skolā, bet tagad labprāt atgrieztos un dalītos savās zināšanās.

"Divas reizes gadā notiek bobslejistu testi, šogad - pat trīs reizes, jo atlases rezultāti ir neapmierinoši, lai arī dalībnieku ir daudz. Kā zināms, arī bobslejā, tāpat kā citos sporta veidos, visa pamats ir vieglatlētika. Nav noslēpums, ka Latvijā jaunatnei trūkst fiziskās sagatavotības - viņi aizraujas ar datoriem, sporta spēlēm, bet vispārējas fiziskās sagatavotības pietrūkst. Kad skolās notiek sporta stundas, liela daļa skolēnu no tām ir atbrīvota," komentē I.Vaskis.

Viņš uzsver, ka treniņiem nevajadzētu visu sporta angāra zāli - tie varētu notikt paralēli ar citiem treniņiem telpās un brīvā dabā. Kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejas vadītāja Sandra Zeltiņa atzīst, ka pašlaik Alūksnes sporta skolā klibo fiziskā sagatavotība vieglatlētikā. "I.Vaskis ir fanātisks cilvēks savā jomā mūsu novadā, strādā ar bērniem un tas ir tikai atbalstāmi," pauž S.Zeltiņa.

Jauna federāciju taktika

Skatot šo jautājumu finanšu komitejas sēdē, deputāts Jānis Nīkrencis vērsa uzmanību, ka šādu iesniegumu sūtīšana pašvaldībām ir jaunā dažādu sporta veidu federāciju taktika.

"Federācijas lūdz pašvaldībām pieņemt darbā konkrētu personu konkrēta darba veikšanai. Ja federācija grib sagatavot sev kādas sportistu rezerves, tad pašām arī to jāapmaksā. Visu cieņu I.Vaskim, kurš visus gadus ir veltījis vieglatlētikai, sagatavodams ļoti daudzus augstas klases sportistus. Ačgārnās valsts politikas dēļ viņš bija spiests aiziet pensijā. Bet - viena federācija nevar pasūtīt pašvaldībai darbu konkrētam cilvēkam. Šis jautājums ir jārisina ar Alūksnes sporta skolas vadību, kam jāizvērtē, vai var rast iespēju nodarbināt I.Vaski. Vieglatlētika mūsu novadā no tā tikai iegūtu," vērtē J.Nīkrencis.

Viņš uzsver, ka ar līdzīgu lūgumu pašlaik vērsties Alūksnes novada domē gatavojas arī Biatlona federācija, kas arī neesot atbalstāms.

"Alūksnē ir vieglatlētikas klubs. Ja Bobsleja federācija vēlas, kadru sagatavošanu var veikt caur šo klubu, kā darbību var atbalstīt arī pašvaldība," pauž J.Nīkrencis.

Finanšu komitejā deputāti vienojās, ka jāuzrunā Alūksnes sporta skolas direktors, lūdzot rast iespēju nodarbināt vēl vienu vieglatlētikas treneri.

Komentāri 22

atis

Domāju, ka jārespektē visi sporta veidi. Ideja visur viena - lai kļūtu labs jebkurā sporta veidā, ir jāiegulda liels darbs. Ir jādarbojas fanātiski un mērķtiecīgi un tikai tad nāks rezultāti. Sporta spēlēs grūtāk izcīnīt labus rezultātus? Jā, jo tur nepietiek ar vienu labu spēlētāju, ar tādiem vajag pilnu komandu. Tas izskaidro to, ka reģiona komandai nav augstvērtīgu rezultātu. Bet neviens jau netraucē labākajiem, centīgākajiem nokļūt spēcīgā pilsētas komandā. Tāpēc arguments - sporta spēlēs ir grūtāk, te ir pilnībā nevietā. Ja vieglatlēts izpilda normatīvu un ir tajā čempī no izlases, tad viņš ir vecis, tāds pats vecis, ja izlasē tiek basketbolists.
Par vieglatlētiku - tā tik tiešām ir fiziskās sagatavotības pamats. Un laba fiziskā sagatavotība netraucē nevienai sporta spēlei. Tāpēc - tā būtu jāattīsta.
Konkrēti par treneri Vaski - grūti spriest, neesmu tik zinošs... Taču, ja vajag treneri, tad tāds ir jāatrod. Ja nav jauns speciālists, jāņem vecais. 100 ls mēnesī uz novada budžeta fona nemaz nav tik traģiski...

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 17:47

faksis

Jebkurš individuāllo sporta veidu pārstāvis,kurš ir iekļuvis nacionālajā izlasē,piedalās starptautiskajos mačos-tātad arī viņu rezultāti atbilst augstam līmenim.Kas attiecas uz melnādainajiem sportistiem,tad viņi dominē pārsvarā skriešanas disciplīnās un NBA basketbolā.Tehniskajās disciplīnās dominē baltie cilvēki.Latvijas izlasē Alūksnieši bijuši dažados sporta veidos-visvairāk vieglatlētikā(dažādās vecuma grupās)un biatlonā.Izcilākie panākumi ,protams,Dambim bobslejā,Nākumam biatlonā,Liepaskalnam vieglatlētikā.No komandu sporta veidiem Latvijas izlasē ir bijis tikai rokasbumbas vārtsargs Vilsons.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 23:34

vieglatlēts

Jebkurā variantā Alūksnē ir uzauguši vairāki Latvijas mērogā respektējami vieglatlēti-vairākkārtēja Latvijas čempione Ilona Marhele, junioru čempione Nadīna Dudare, nedaudz senākā pagātnē atzīti skrējēji bija brāļi Lazdekalni, vēl kādu droši vien piemirsu. Piekrītu "Sportistam", ka spēlēs Latvijas mēroga medaļas izcīnīt ir nesalīdzināmi grūtāk, tomēr fakts, ka pa visiem šiem gadiem atceros tikai vienu alūksnieti, kurš būtu ticis līdz Latvijas virslīgas līmenim (Edgars Perijs), manuprāt, neliecina, ka sporta spēles te būtu labākā līmenī nekā vieglatlētika.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 23:31

Trio

Faksi, salīdzināt sporta spēli ar individuālo sporta veidu ir tas pats, kas salīdzināt pirkstu ar......pats zini ko:DDDD Nosauc lūdzu tos sasniegumus starpatautiskā mērogā!:)))

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 22:15

Sportists

Varbūt kāds te var nosaukt kaut vienu izcilo Alūksnes vieglatlētu? Nepazīstu nevienu. Nu pasakat priekšā gribu dzirdēt? Vai kāds no visiem tekstā pieminētajiem ir bijis spējīgs izpildīt Latvijas meistara normatīvu ko, a? Baigie speci atradušies. Medaļas vieglatlēti var dabūt ar vidējiem rezultātiem, bet sporta spēlē tā nevar, diemžēl. Un tie rezultāti vieglatlētiem ir un bija tikai viduvēji. Diemžēl nigeri dominē arī vieglatlētikā, futbolā, basī :DDDD

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 22:08

Ak, Igoriņ, man Tevis no sirds žēl, tā tik turpini, bet neaizmirsti vienu viss nāk atpakaļ!!! LAI TEV MIERīGS NAKTSMIEGS!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 21:54

malēnietis

??? iesaku tev atsvaidzināt latviešu gramatikas zināšanas,jo runa gāja par vieglatletiku-Karalieni.Tā ir sieviešu dzimte.Nenoliedzami, futbols ir karalis-tā ir vīriešu dzimte,ja kas.Jebkurā normālā galmā ir jābūt abiem!Tikai ne nigeru spēlei baskedbolam!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 21:42

faksis

Alūksnes rajona čempionāts vieglatlētikā varētu notikt tad,ja būtu vieglatlēti.Lai būtu vieglatlēti,ir jābūt stadionam,kur trenēties.Alūksnē NEKAD nav bijis stadions,kas atbilstu kaut minimālākajām vieglatlētikas prasībām .Diemžēl arī pašreizējais ,,stadions,,nebūs domāts vieglatlētiem,jo dabiskās zālītes vietā,kur var mest arī šķēpu,disku un veseri,ir ieklāts mākslīgās zāles segums,toties ir saliktas dārgas ,nevienam nevajadzīgas dzelzs trubas ,lai atdalītu..(.ko...no kā ?) Par treniņiem ziemā -tie notiek nevis manēžā,kuras,protams,nav,bet gan sporta zālēs un ārā.Neņemot to visu vērā,Vaska k-ga audzēkņiem ir augstākie sasniegumi valsts un arī starptautiskajā mērogā!Aŗī basketbolu Alūksnē ,,reanimēja ,,viņa bijušie audzēkņi,kuru fiziskā sagatavotība vieglatlētikas treniņos bija ļoti vispusīga.Diemžēl futbols un basketbols Alūksnē NEKAD negūs tādus panākumus kā vieglatlēti vai citi individuālo sporta veidu pārstāvji.Panākumu,,griesti,,varētu būt iekļūšana trijniekā Vidzemes zonā...

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 20:44

alūksnietis

Varbūt kāds man var pateikt, kad pēdējo reizi notika Alūksnes rajona čempionāts vieglatlētikā? Par novadu nemaz nerunāsim!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 17:58

skatītājs

Sporta spēles vienmēr ir bijušas populārākas un skatāmākas par individuālajiem sporta veidiem. Es par sporta spēļu attīstību novadā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 16:54

???

Futbols ir sporta Karalis!
Pierādījums tam ir Pasaules čempionāts, kurš pat piesaistīja daudz vairāk auditorijas nekā Olimpiskās spēles.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 16:49

malēnietis

Tas .ka mūsu novadnieks Intars Dambis ir vairāku Olimpisko spēļu dalībnieks un Pausaules čempionātu medaļnieks ir arī Ilgvara Vaska nopelns!
Vieglatletika ir sporta Karaliene un kalpot Karalienei ir liels gods!
Smiekli nāk lasot igora atklāsmes par sporta spēlēm,kas attīsta domāšanu.Diemžēl,atmiņā uzreiz nāk mūsu"baskedbolistu"nodzertie un ambīcijām pilnie purni,kā arī treniņos iegūtā lieliskā koordinācija,kas tiek izmantota viesnīcas durvju izgāšanā vai kārtējam kautiņam.
Ilgvars Vaskis ir pelnījis Alūksnes goda pilsoņa titulu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 16:10

Igors

"Raudzētais keks!"!
Ja jau tu slēpies zem nika, tad varbūt tu pats dzer gar stūriem grādījos dzērienus un dzenā meitenes un suņus. Kā redzi, tad man zem nika nav jāslēpjās. Novada sporta aktīvisti, lasot manas vēstules,zin kas tās raksta. Arī Vaska kungs to labi zin. Gribu tikai tev pateikt, ka atšķirībā no tevis, es alkoholu vispār nelietoju un ļoti aktīvi piedaļos dažādu sporta pasākumu organizēšanā un rīkošanā. Esmu uzrakstījis pilnīgu patiesību un man pat ir Vaska kunga dažu vēstuļu kopijas. Esmu pārliecināts, ka arī tagad Vaska kungs grib iekārtotis darbā ar savu paziņu palīdzību caur bobsleja federāciju. Ir taču vieglatlētikas klubs un tur viņam visi ceļi vaļā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 15:46

Piekrītu Nīkrencim! Lai federācijas iegulda līdzekļus tam, kam tie ir paredzēti!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 15:38

Igors

Atbilde cilvēkam kurš slēpjās zem nika "vieglatlēts". Tiem, kas nebaidas un raksta patiesību nekāds niks nav vajadzīgs.
Nekas nav pārspīlēts, bet ir pateikts tikai minimums. Netaisos šeit izklāstīt to, ko Vaska kungs ir darījis gremdējot citus sporta veidus. Ja sporta bāze nebija piemērota vieglatlētikai, tad viņs darīja visu lai tādas bāzes nebūtu. Abus manis minētos projektus apturēja viņš. Es stādāju ar tiem projektiem un ļoti labi zinu kā tas viss notika (telefona zvani un vēstules). Nauda bija un pat jau bija uzsākti darbi (pabeigta celtniecības darbu pirmā kārta). Sporta halles vietā viņs gribēja vieglatlētikas manēžu. Futbola laukumam apkārt viņs gribēja skejceļu, kaut gan tas nebija iespējams, jo tur atrodas Pieminekļa kalns un nav tik daudz vietas. Tā novadam aizgāja garām divas ļoti labas sporta bāzes. Kā redzi "vieglatlēt", tad pateicoties viņam, nav uzbūvētas manis pieminētās bāzes un pēc tam nav jābūvē vēlreiz tādas pašas, tikai ar celiņiem!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 15:27

vieglatlēts

Man arī liekas stipri pārspīlēts apgalvojums, ka Vaskis varētu izjaukt miljonu vērtus projektus, drīzāk jau pavisam citi vīriņi naudu nespēja sadalīt, bet punktu visam pielika, kā teiktu Slakteru Atis, "nasing spešal". Turklāt- vai tiešām Igoram liekas, ka Alūksnei vispār nav vajadzīga neviena sporta bāze, kur būtu vieglatlētikas skrejceļi? Vai arī vajadzēja uzbūvēt viņa pieminētās bāzes un pēc tam būvēt vēlreiz tādas pašas, tikai ar celiņiem?

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 12:53

Ja tās naudas būtu tik lielas, tad jau trenneris sen būtu miljonāru sarakstā, dzīvotu jūrmalā un brauktu ar Hammeri!!!
Cik tomēr nožēlojami ir būt tādiem egoistiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 12:19

Raudzētais kēks!

Labdien! Es gan uzskatu, ka tikai skaugi var ko tik pretīgu un apmelojošu rakstīt, pat līdz galam neiedziļinoties situācijā! Ko viņi paši dara, es pateikšu dzer gar stūriem grādījos dzērienus un dzenā meitenes un suņus!
Es esmu tikai PAR! Es atbalstu no visas sirds un skaidrā saprāta GODAJAMO, CIENIJAMO, PIEREDZES BAGATO un DAUDZU MILETO ilggadējo trenneri I. Vaska kungu! Turaties esmu ar JUMS! Lai veicas!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 11:51

Liela gan ietekme vienam pensionētam trenerim, ka spēj izjaukt tādus lielus projektus?!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 11:45

Augstlēcēja

Ja katrs būtu tāds sava darba fanāts kā Vaska kungs, mēs nebūtu šobrīd tādā bedrē. No darbīgiem cilvēkiem novads un jaunieši tikai iegūst! Rējēji un skauģi būs vienmēr, un svešā makā naudas vienmēr izskatās vairāk. Vēlu vaiksmi cienījamajam trenerim, ceru uz drīzu tikšanos viņa paša celtajā sporta laukumā!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 11:31

Vietējās ziņas