Novadā vēlas vienotu politiku par darba aizsardzību 2

Alūksnes novada tautsaimniecības komitejā pirmdien deputāti izskatīja pagastu ierosinājumu noteikt novadā vienu cilvēku, kas koordinētu atbildīgos par darba aizsardzību, ugunsdrošību un civilo aizsardzību.

Iniciators šādai idejai ir Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastu pārvalžu vadītājs Juris Griščenko - to atbalsta arī pārējo pagastu vadītāji. J.Griščenko uzskata - šāda speciālista ieviešana būtu pirmais solis vienotas darba aizsardzības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības politikas veidošanai Alūksnes novadā. "Šī ir joma, kur atbilstoši jaunākajai likumdošanai nesakārtotu dokumentu pēc ir visreālāk pagastiem saņemt bargu soda naudu. Ja šāds speciālists būtu, tas ne tikai būtiski atvieglotu pagastu darbu, bet arī Alūksnes iestāžu darbu. Pašlaik pagastos kādam darbiniekam ir uzticēts veikt šos pienākumus, bet reti kuram ir derīga atbilstošu kursu apliecība, turklāt katrs šo jomu pilda, kā māk, līdz ar to nav vienotas sistēmas. Likumdošana mainās strauji, nav pārliecības, ka katra pagasta atbildīgais tām izsekos. Ja šāds speciālists būtu, viņš kontrolētu, lai novadā būtu kārtība, jo kārtības pašlaik nav. Līdz šim pagasti ir viegli tikuši cauri, bet - ja pagastu pārvaldes atbildīgās institūcijas šajos jautājumos izvērtētu tikpat rūpīgi kā uzņēmumus, tad pagastus "aizklapētu ciet"," vērtē J.Griščenko. Viskritiskāk esot Jaunalūksnes un Malienas pagastos.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzskata, ka viens speciālists novadā neatrisinātu šo problēmu, jo vairākos pagastos šis darbs jau notiek, bet būtu jādomā par vienotu atalgojuma sistēmu. Komitejas deputāti diskutēja, ka viens šāds speciālists varētu būt pagastiem, kur ir viens pārvaldes vadītājs, tomēr beigās vienojās, ka tas nebūtu reāli un katrā pagastā uz vietas tomēr jābūt atbildīgajam. Par kursu apmaksu, iziešanu atbildīga pagasta pārvalde, bet jaunu štata vietu, kas veiktu koordinācijas funkcijas, neveidos.

Komentāri 2

d

pietiek ar vienu darbinieku, kurš sakārto vienreiz dokumentāciju un seko līdzi par tās izpildi!

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 14:05

Maija

Man gan liekas ka pietiek ar Darba aizsarzības inspekcijas kontrolieriem,kas vismaz vienu reizi gadā kontrolē uzņēmumus,bet lai sakārtotu dokumentāciju un to veiktu regulāri jābūt darbiniekiem kas to dara par ko saņem arī algu ,un kas nav saprotams deputātiem ir jābūt atbildīgiem par savu darbu,tas varētu būt arī vens darbinieks uz vairākiem pagastiem

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 13:17

Vietējās ziņas