Novembris – aukstāks nekā parasti 3

Ja novembrī sniegs uzkrīt uz nesasalušas zemes un nenokūst, tad būs agrs pavasaris. Ja sniegs uzsnieg sasalušai zemei – tad nākamajā gadā būs laba graudu raža. Ticējums vēstot, ja sala mēnesis auksts, tad marts būs silts. Ja snieg un stiprs sals, gaidāms bagāts gads. Silts un miglains – bada gada vēstnesis. Tā savā mājaslapā rakstā laika vērotājs Vilis Bukšs. 


V.Bukšs, vērojot laika apstākļus nozīmīgās dienās un pazīmes dabā, secina, ka novembris būs nokrišņiem bagāts, īsti rudenīgs un ar mazas ziemas sajūtu mēneša otrajā pusē. Arī nozīmīgajās dienās, 17. un 30. augustā, kas paredz laika apstākļus novembrim, bija gan saule, gan mākoņi un lietus. Tas norāda, ka novembris lielākoties būs mākoņains, mitrs un ar nelielu salu naktīs mēneša otrajā pusē. Atbilstoši šīm dienām valdošie būs rietumu, ziemeļrietumu un mēneša otrajā pusē austrumu, dienvidaustrumu vēji.

Novembra pirmajā pusē, līdz Mārtiņiem (10.novembris), pārsvarā būs mākoņains un rudenīgi vēss laiks. Nereti gaidāmas dienas ar smidzinošu un brīžiem stiprāku lietu. Laikā ap Mārtiņiem un vēlāk - daudzviet lietus ar slapju sniegu. Mēneša vidū laikapstākļi būtiski nemainīsies, tikai naktis kļūs aukstākas un biežāk būs sals. Mēneša otrajā pusē nokrišņi būs vairāk slapja sniega un sniega veidā. Laikā ap Katrīnām (25.novembris) Austrumlatvijā sals saglabāsies arī dienas laikā un izveidosies neliela sniega sega. Kopumā sala mēnesis nokrišņu ziņā būs tuvu normai, bet aukstāks nekā parasti.

Komentāri 3

Dz enis

Kurš vairs šitā pajoliņa vāvuļošanu ņem pa pilnu? Viņa prognozes ir jau tik daudz reizes bijušas pilnīgi aplamas, ka tam, ko viņš tur stāsta ticamība ir apaļa nulle...

pirms 6 gadiem, 2014.10.26 13:51

xzz

Citu kā vāvuļot Viļakas galā jau viņš nemāk,kā tad savādāk,lai savā (gudrībā) pazīmētos.

pirms 6 gadiem, 2014.10.26 14:22

Vietējās ziņas