Operatīvi apdzēš meža ugunsgrēku

Pagājušās svētdienas vakarā Gaujienas mežniecības teritorijā dega gāzes vada trase un mežs 0,21 hektāra platībā. Lai ātrāk to apdzēstu, ugunsgrēku dzēst izbrauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Apes posteņa autocisterna.

“Uguns izplatījās mežā no gāzes vada trases. Par laimi, Apes postenis ieradās ļoti operatīvi, tāpēc uguni varēja apslāpēt. Pēc tam vēl līdz pulksten 1.00 naktī sargājām un ar smiltīm apmetām vietas, kuras vēl kūpēja, sausus kokus, celmus un saknes, kas var ātri aizdegties,” stāsta Gaujienas mežniecības mežzine Gunta Marksa.

Viņa atzīst, ka ugunsgrēka cēlonis ir neuzmanīga rīcība ar uguni. Acīmredzot kāds cilvēks uz gāzes vada trases nometa izsmēķi vai arī aizdegšanos izraisīja transporta līdzekļa dzirkstele. “Grūti pateikt, kā tas notika. Taču viss liecina, ka degšana sākusies no trases,” spriež mežzine. Tiesa, gāzes vads ir dziļi zem zemes, tāpēc jābūt ārkārtīgi lielam karstumam, lai aizdegtos gāze. Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris meža ugunsapsardzībā Aldis Bricis atgādina, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts sodīt fiziskas personas ar 20 līdz 250 latu, juridiskas personas ar 50 līdz 500 latu naudas sodu par ugunsdrošības noteikumu pārkāpumu. Pirmdienas vakarā bija ugunsdzēsēju izbraukums uz Beju, kur 100 metrus no meža tika dedzināti zari. Tie maldināja uguns novērošanas torņa dežurantu par meža degšanu. “Jebkuru dedzināšanu, kas rada dūmus un var maldināt, atļauts veikt tikai, saskaņojot ar mežniecību. Turklāt ugunskurs tik tuvu mežam rada draudus, ka liesmas var pārsviesties mežā. Sevišķi šādā karstā un sausā laikā,” skaidro A.Bricis.

Vietējās ziņas