„Paēdušai Latvijai” pirmajā lielajā rudens talkā savāktas sešas tonnas dārzeņu

„Paēdušai Latvijai” kartupeļu talkā, kas 9.septembrī notika Alūksnes novada Ziemeru pagasta saimniecībā „Polieši” un Apes novada Gaujienas pagasta „Oliņās”, tika novākti 138 maisi jeb nedaudz vairāk kā sešas tonnas kartupeļu un citu dārzeņu.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta informē, ka kartupeļu talkās kopumā piedalījās 36 talcinieki, no kuriem 10 vāca ražu Apes novada Gaujienas pagasta „Oliņās”. Šajā zemnieku saimniecībā kopumā tika novākti 48 maisi kartupeļu, kā arī vēl viens maiss ar sīpoliem un burkāniem.

Savukārt „Paēdušai Latvijai” talkā Alūksnes novada Ziemeru pagasta „Poliešos” tika novāktas četras tonnas jeb 89 maisi kartupeļu, kas tiks nogādāti krīzes skartajām ģimenēm. Čaklākais kartupeļu lasītājs bija skolnieks no krīzes skartās ģimenes - Kaspars Bāliņš, kurš ar sparu vāca vienu kartupeļu vagu pēc otras.

Daļa no savāktās ražas, pateicoties saimniekiem, jau ir nogādāta mājās pie tām ģimenēm, kurām šis atbalsts ziemai ir ļoti nepieciešams.

Arī citur Latvijā septembrī notiks kartupeļu talkas, kurās tiks vākta kartupeļu un citu dārzeņu raža, kas augusi atsaucīgu saimnieku un pašvaldības gādībā.

„Paēdušai Latvijai” lielo ražas novākšanas talku turpinājums ir gaidāms 15. septembrī Liepājā, bet 16. septembrī – kartupeļu talku sezonas noslēgums Jelgavas novada Līvbērzē.

Vietējās ziņas