Pagastos lielu izmaiņu nebūs 8

Šonedēļ Alūksnes novada seši  pagastu vadītāji iepazīstināja novada deputātus ar vīziju, kā katrā pagastā iecerējuši organizēt darbus, norādot, ka būtiskas izmaiņas netiek plānotas.

Tiekas ar darbiniekiem
Vēsma Čugunova uzskata, ka Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastos bez vadītāja uz trim pagastiem jābūt arī ceļu meistaram vai saimniekam. Katrā no pagastiem viņa ir tikusies ar darbiniekiem un izrunājusi, kādas pārmaiņas vēlētos. Plānots, ka ūdenssaimniecību visos trīs pagastos nodos Jaunannas SIA “Ievedne” pārziņā, kas atbildēs par komunālajiem maksājumiem.
“Ceļu meistaram jābūt cilvēkam, kas pats arī piepalīdz sīkos darbos, kā tas jau ir Jaunannā, lai nav jāalgo firma. Ceļu meistars ir ļoti nepieciešams, jo īpaši pēdējā laikā Annā un Kalncempjos jārisina daudzi ar ceļiem saistīti jautājumi. Annā aktuāls jautājums ir par saimnieka nepieciešamību, kurš darītu un koordinētu saimnieciskos darbus,” saka Jaunannas, Annas un Kalncempju pagasta pārvalžu vadītāja V.Čugunova.

Ir “trīs vienā”
Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastu pārvalžu vadītājs Juris Griščenko uzskata, ka katrā pagastā ir nepieciešams ceļu uzraugs kaut ar nelielu darba slodzi. “Ļoti laba pieredze ir Zeltiņos, kur ceļu meistars pats ir arī traktorists, greiderists un labo ceļus daudz lētāk kā firma. Katrā pagastā uz vietas nekā minimums jābūt divām darbiniecēm, kas pieņem un apkalpo iedzīvotājus, apvienojot kasiera, sekretāra, lietveža, grāmatveža funkcijas. Jābūt arī komunālās saimniecības vadītājam katrā pagastā. Ceru, ka deputāti uzticēsies pārvalžu vadītājiem, kuri, savukārt organizēs darbus saskaņā ar savu budžetu,” saka J.Griščenko.  

Ziemera, Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastu pārvalžu vadītāja Iveta Vārtukapteine atzina – lielos vilcienos viņas pārvaldītajos pagastos viss paliks, kā ir. “Pašlaik man ir bažas par Veclaiceni, kur pagasta pārvaldē vairs ir tikai viens darbinieks. Štatus samazināt pagastos vairāk nevar, jo vienkārši nav, ko atņemt, un daudzi darbinieki strādā kā “trīs vienā”. Ir iecere, ka Veclaicenē lauku tūrisma speciālistam varētu uzticēt arī muzeja speciālista pienākumus, jo kādreizējā skolas muzejā jāveic uzskaite un dokumentācijas sakārtošana,” norāda I.Vārtukapteine.

Rosina uzticēties
Arī Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja Inta Cinglere būtiskas izmaiņas pagastu struktūrā neplāno. Atsevišķiem darbiniekiem ir mainīti pienākumi, samazinātas likmes un precizēti amatu nosaukumi. Mārkalnes un Pededzes pagastu pārvalžu vadītāja Inta Ņikitina norāda – Mārkalnes pārvaldes modelī izmaiņu nebūs, jo viss jau ir samazināts līdz minimumam. Pededzē ir uzteikts darbs vienai grāmatvedei un teritoriālplānotājai, bet viņa turpinās darbu kā pagastu attīstības speciāliste. Liepnas un Mālupes pagastu pārvalžu vadītāja Iveta Priede klāsta, ka nākotnē varētu būt viens ceļu pārzinis uz abiem pagastiem, bet arī šajos pagastos kopumā būtiskas pārmaiņas neplāno. Deputāts Andis Zariņš pauda – tā kā Alūksnes novadā budžetu pagastiem dala pēc iedzīvotāju skaita un deleģē pārvalžu vadītājus organizēt vietējo darbu, tad deputātiem vajadzētu arī uzticēties pagastu vadītājiem, nevis mācīt, kā strādāt. Viņš rosināja laika gaitā pagastos tomēr veidot līdzīgu pārvaldes modeli.

Komentāri 8

Lai visur būtu tādas sekretāres kā Jaunalūksnes pagastā..izpalīdzīga vienmēr lapna ,sirsnīga ..visu to labāko par tādām sekretārēm..

pirms 10 gadiem, 2010.04.18 14:58

novadnieks

Vai kāds Liepnā ir redzējis to priedi, kura te visu ar savām klasesbiedrenēm stutē??? Laiks revolūcijai...

pirms 10 gadiem, 2010.04.17 23:24

Es ar saprotu ka sekretāre jālaiž vaļā, jo nav pilnu darba laiku darbā! Sēdes, sanāksmes u.c. notiek darba laikā. Tātad nelikumīgi saņem algu par laiku kamēr neveic darba pienākumus. Šajā jomā zinoša bija iepriekšējā izpilddirektore!

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 11:57

Ja saņem algu kā deputāts (un ne mazu) par pilnu darba laiku. Visur skandina cik viņi noslogoti, uz tā pamata nupat paaugstināja sev algas, tad kā var vienā astoņu stundu darba laikā paveikt divus darbus. Tā kā pēc likuma pārkāpuma izskatās, bet mūsu valstī jau deputātiem nav likumi rakstīti.

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 11:53

kurmis

kādas lūdzu tad ir tās pretenzijas pret šīm sekretārēm? vai kāds var pateikt skaidru valodu?

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 11:24

Mārkalnē ar viss pa vecam. Tāpat kā Zeltiņos, sekretāre - deputāte. Vai vienreiz neaizrīsies grābdami nodokļu maksātāju naudu?

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 10:17

sveiks

tatad zeltinos viss pa vecam,sekretare deputate un vinas virs komunalais vaditajs.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 21:10

Vietējās ziņas