Pagastos “uz rokas” vairs nemaksās 6

Ieviešot centralizētās grāmatvedības modeli Alūksnes novadā ar nākamo gadu, pagastu pārvalžu kases būs tikai ieņēmumu kases. Tas nozīmē, ka uz vietas pagastos skaidras naudas izmaksas, tostarp darba algu, vairs neveiks, kas lauku cilvēkiem radīs zināmas neērtības.

Par jaunā modeļa ieviešanu diskusijas novada domē turpinās. Teritoriālās komitejas sēdē šonedēļ tika izskatīta Malienas un Jaunalūksnes pagasta pārvaldes vadītājas Intas Cingleres iesniegums, kur viņa uzdevusi daudz jautājumu, tostarp par kasu darbu. Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Tamāra Stafecka skaidro - nekustamā īpašuma nodokli un citus maksājumus iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim, varēs veikt uz vietas pagastā. Bet pagastu kases kļūs tikai par ieņēmumu, ne vairs izmaksu kasēm. “Skaidras naudas izmaksa pagastos uz vietas vairs nenotiks - būs tikai bezskaidras naudas darījumi ar pārskaitījumu uz norādīto bankas kontu, pie tā būs jāpierod,” sacīja T.Stafecka.

Par šo jauninājumu starp pagastu vadītājiem raisījās neapmierinātība, norādot – nereti darba alga ir tik maza, ka cilvēkam nav izdevīgi, ja to skaita uz bankas kontu. Būs vajadzīgs laiks, lai cilvēkiem izskaidrotu jauno kārtību, turklāt tiem, kam vēl nav bankā konta, tas būs jātver. I.Cinglere uzsvēra, ka līdz šim pagastā cilvēkiem algas pārsvarā maksāja skaidrā naudā uz rokas. “Ja summa ir niecīga, cilvēkam neatmaksājas braukt uz  bankomātu Alūksnē, turklāt visi neprot ar to apieties. Savukārt izmaksa caur “Latvijas Pastu” notiek vairākas dienas, turklāt jāmaksā lieli nodokļi. Pirms dažiem gadiem gribējām ieviest algu pārskaitīšanu uz bankas kontiem, bet neizdevās – cilvēki bija neapmierināti,” saka I.Cinglere.

Vienotās grāmatvedības programmas ieviešana novadam izmaksās apmēram 3000 latu. “Grāmatveži - uzskaitveži pagastos uz vietas lielākoties veiks līdzšinējās funkcijas un ievadīs datus, bet viņiem vairs nebūs jāsagatavo bilance – to darīs novada centrā. Arī algas pagastos vairs nerēķinās,” uzsvēra T.Stafecka. Deputāts Andis Zariņš rosināja radīt iespēju pagastos, kur ir viens pārvaldes vadītājs, vienoti aplūkot šo pagastu finanšu līdzekļus. Bet pagastos, kur jau tagad ir centralizēta grāmatvedība – Annā, Kalncempjos, Veclaicenē, viņš rosināja šīs funkcijas novirzīt atpakaļ pagastiem

Komentāri 6

Ne visos pagastos ir bankomāti! Un kā var izbraukāt uz pilsētu cilvēks kam nav personīgā auto? Autobusi iet tikai darba laikā un tad arī reti.

pirms 10 gadiem, 2010.10.17 16:44

Lasu un brīnos! Mūsu pagastā vairāk kā gadu visiem darbiniekiem algu pārskaita uz bankas kontu, arī apkopējiem, kuriem alga ir visai niecīga. Visi ir apguvuši māku rīkoties ar bankomātu, veikt maksājumus caur internetbanku u.t.t. sajūta, ka daži pārvalžu vadītāji paši ir diezgan iesūnojuši un domā, ka tādi ir viņu darbinieki

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 17:35

uz priekšu!

Tak lai rukā tā novada domes grāmatvedība, ko čīkstat?Lai jēdzas ar visām tām skolotāju tarifikācijām, kultūras izmaksām, visadiem nieka grašiem, kur katram papīru sēdēja atrakstīja pagasta tante. Vajadzēs 5 grāmatas bibliotēkai vai skolai - lai jēdzas, vai 10 maizes kukuļus vai kliņģerus pasākumam... Tiešām,šķiet, ka pēc pirmā mēneša jau sēdēs sūdos līdz ausīm un nesapratīs neko...Vot sarežģi lietas un izgudro riteni... Diez kurš.
Tāpat kā čugunovai jau labā roka uzpampusi no papīru parakstīsanas bez sajēgas, ko varētu uz vietas darīt.Labu veiksmi tikt galā ar tiem visiem knifiem.!

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 17:14

Man jau arī liekas, ka tur arī galvenais iemesls nepmierinātībai, ka viss notiks bez aploksnēm, ne jau nu bankomāts tagad vainīgs...Mazliet smieklīgi, ka pašvaldībā strādājoši speciālisti nemācēs izņemt naudu bankomātos! :)))))

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 16:21

zaza

tiesam tragiski, ka uz pilsetu neviens no laukiem nebrauc, bankomatu nav redzejusi, algu sanem vismaz paris tukstosi cilveku. Un pats galvenais ka viss tiek legalizets un uz kepas nekas netiek

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 15:12

Dziņa

Nu tāds arī ir sviests ar tiem lauku vadītājiem, ka nekas jauns neit pie sirds a, ko tad ļaudīm ja jau pašiem tāda attieksme? Tā vietā lai pagasta centru radītu par modernu uzliktu bankas automātu, jo arī pensionāriem naudu skaita kontā, veidot minipilsētiņu nevaram.???? Felšerpunktu ideja arī kā no marsa liekas apsurda paši esat bremzes tāpēc tā ir... nemācēs lietot, ,, ievadīt un izņemt " bērnu arī skolās jau nav ut.t. tur jau visa problēmaka nēejam laikam līdzi, domājiet progresīvas idejas varbūt uz brīdi apsurdas, bet laiks pieder novatoriem ne tā!!!!! Lozungs katrā pagastā pa bankomātam super....lai tās bankas čakarējas a ļaudīm labi, tur tak var arī veikt maksājumus uz visu pasauli bērniem ieskaitīt kontā piķi u.t.t....

pirms 10 gadiem, 2010.10.16 11:07

Vietējās ziņas