Pali izskalo ceļus 2

Strādnieki novērš ceļu pārrāvumus un izskalojumus

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" Alūksnes ceļu rajona strādnieki sesto dienu dara visu, lai novērstu palu ūdeņu radītos ceļu pārrāvumus un izskalojumus. Bija pārrauts ceļš Alūksne - Zaiceva, Zaiceva - Putrovka, Beja - Liepna un Alūksne - Liepna, kur ceļa segums pat iebruka.

Ceļa iebrukuma dēļ tiek bojāta mašīna
"Mums Lieldienu brīvdienu nebija. Kur bija iespējams, izskalotās vietas tika aizbērtas. Tiesa, kur ūdens intensīvi plūst pāri ceļam, pagaidām izdarīt var maz. Ja ceļa malās nav novadgrāvju, tad sniega kušanas un lietus ūdenim nav kur palikt. Varam izdarīt visu, ja ir pietiekams finansējums, taču tā trūkst," stāsta Alūksnes ceļu rajona Alūksnes iecirkņa darbu vadītājs Andris Kļaviņš.
Kūstot lielam sniega daudzumam, tiek izskalotas ceļu caurtekas. To diametrs ir par mazu, tāpēc caurtekas nespēj uzņemt visu palu ūdens plūsmu. Tika izskalota caurteka ceļā Alūksne - Liepna. Turklāt vietā, kur ceļa segums iebruka, iebrauca vieglā automašīna "Audi B4", kas tika bojāta. "Tieši brīdī, kad mašīna brauca pāri šai vietai, ceļa segums iebruka," precizē A.Kļaviņš, kurš bija klāt negadījuma brīdī. Braukšana uz Pededzi ir apgrūtināta
Savukārt ceļā Alūksne - Zaiceva ūdens appludina segumu gandrīz līdz pusei apmēram 400 metru garā posmā. "Šis posms ir 3 līdz 4 kilometrus pirms Zaicevas. Sākumā tur ceļš tika pārrauts un nevarēja pat izbraukt, tāpat bija ceļā Zaiceva - Putrovka, bet abos tika sabērtas šķembas," informē A.Kļaviņš.

Pededzes pagasta muzeja vadītāja Inese Volšteine norāda, ka apmēram diennakti situācija uz Alūksnes - Zaicevas bija labāka, bet sestdienas vakarā ūdens jau atkal skalojās pāri sabērtajām šķembām.

"Ūdens ir izveidojis lielu ezeru, appludinot teritoriju vienā ceļa pusē, tāpēc ir sajūta, ka ceļš pārplūdīs vēl citās vietās. Piektdienas vakarā bija uzstādītas ceļa zīmes, ka aizliegts braukt. Tās bija redzamas tikai pirms pārplūdušā ceļa posma un pēc tā. Braucēji bija spiesti griezties atpakaļ, jo tādas informācijas nebija ne Zaicevā, ne kaut kur iepriekš, kur var nogriezties pa citu ceļu," skaidro I.Volšteina.

Viņa informē, ka meklējot labāku ceļu, redzējusi - arī Virguļica ir pārplūdusi un palu ūdens plūst pāri ceļam. Pededzes pagasta pārvaldes vadītāja Inta Ņikitina norāda, ka svētdien tika labots ceļš uz Jaseņicu, taču tas atkal pludo.

"Sestdien autobuss tur nekursēja. Šis ceļš ir sliktā stāvoklī katru pavasari, taču tik stipri izskalots tas netika,"norāda I.Ņikitina. Acīmredzot tuvākajās dienās situācija neuzlabosies, jo mežos vēl ir daudz sniega.

Komentāri 2

tagad gravis skerso celus nevis novada no cela lieko udeni.....ta tik turpinat!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.07 18:19

tie taču nav visi bojātie autoceļi!!!!un kur tad vēl autoceļš BEJA-MALIENA???? KURU DIEMŽĒL VĒL LĪDZ SVĒTDIENAS VAKARAM BIJA NEIESPĒJAMI CAURBRAUKT... PROTAMS TIEK LABOTI TIE CEĻI PA KURIEM KURSĒ MARŠRUTA AUTOBUSI.... JO TĀLĀK JO TRAKĀK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.07 18:14

Vietējās ziņas