Palīdzēs 143 skolēniem

Šogad akcijai “Skolas soma” Alūksnes un Apes novados saziedoti 3575 lati, kas palīdzēs uzsākt skolas gaitas 143 trūcīgo ģimeņu bērniem. Vairāk foto .

Piektdien Alūksnes novada administratīvajā ēkā notika akcijas noslēguma pasākums, kurā katram no viņiem tika pasniegtas dāvanu kartes 25 latu vērtībā, kā arī akcijā saziedotās mantas. Pasākumu kuplināja muzikālie priekšnesumi, ko sniedza vijolnieces Līna Patrīcija, Paula un Inese Petrikalnes, kā arī vokālists Arvis Pakalns (koncertmeistare Aiva Grosa). Īpaši godināti tika šīs akcijas atbalstītāji un ziedotāji, pateicoties kuriem akcija veiksmīgi norisinās jau piekto gadu pēc kārtas.

Palīdzēt var mazāk nekā pusei
Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece atgādina, ka iepriekšējos četros gados ar akcijas starpniecību palīdzēts 701 skolēnam. Šogad Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji saziedojuši 1019,56 latus, bet no akcijas galvenajiem organizatoriem jeb labdarības portāla “ziedot.lv” saņemti 2555,44 lati, veidojot kopējo summu 3575 lati.
Tiesa, kā norāda Dz.Zvejniece, kopumā palīdzība nepieciešama 503 abu novadu skolēniem. Šī iemesla dēļ viņa rosināja sanākušos pašvaldību pārstāvjus īpaši piedomāt par tām ģimenēm, kurām palīdzība nepieciešama visvairāk. Tas attiecas ne tikai uz dāvanu karšu dalīšanu, bet arī iedzīvotāju saziedotajām mantām, kuru kopējā vērtība ir gandrīz 1000 latu.

Aicina turpināt ziedot
Jāpiebilst, ka līdz jaunā mācību gada sākumam akcijai visā Latvijā tika saziedoti 47 925 lati. Tie savākti ar veikalu tīkla “Rimi”, labdarības portāla “ziedot.lv” un reģionālo sadarbības partneru starpniecību. Lai gan mācību gads jau sācies, Alūksnes un Apes novada fonda valdes locekle Indra Levane informē, ka akcija turpināsies līdz pat 12.septembrim. Ziedot akcijai var gan naudā, gan materiālā veidā, piemēram, skolas piederumus, somas, kancelejas preces, treniņtērpus un citas skolai nepieciešamas lietas. Vairāk par iespējām ziedot var uzzināt, vēršoties Alūksnes un Apes novada fondā (Dārza iela 11 – 104.kabinets) vai zvanot pa tālruni 64322236.

Vietējās ziņas