Palīdzēs radīt gaismu

Novembris izvēlēts par norises laiku labdarības koncertam “Uz gaismu”, kas notiks 13.novembrī pulksten 19.00 Apes tautas namā. Tā organizatori ir Alūksnes un Apes novada fonds, kas koncertu rīko saistībā ar abu novadu jauniešu atbalstam domāto akciju “A un A novada Jaunie talanti”.

Nepieciešama radzenes transplantācija
Šajā labdarības koncertā līdzekļi tiks vākti trīs mērķiem. Tie ir Ilzenes bērni un jaunieši, kas apgūst animācijas filmu veidošanu. Šīgada pavasarī tapa viņu pirmais veikums – animācijas filma, kurā atspoguļota teika par pagasta tapšanu. Lai varētu turpināt darbu un attīstīt pirmās iemaņas, ilzeniešiem nepieciešama atbilstoša aparatūra. Aparatūra nepieciešama arī Apes jauniešiem, kas vēlas apgūt gaismotāja – skaņotāja iemaņas. Plānots, ka pēc atbilstošas tehnikas iegādes jaunieši varēs ne tikai iemācīties jaunas prasmes, bet tās izmantot vietējo pasākumu vajadzībām, kā arī veidojot paši savus uzvedumus.

Labdarības koncertā līdzekļi tiks vākti arī 15 gadus vecajam Mairim, kuram nepieciešama acs radzenes transplantācija. Maira māmiņa atklāj, ka puisim strauji pasliktinās redze, tāpēc palīdzība nepieciešama nekavējoties. Lai glābtu jaunieša redzi, nepieciešami vairāki tūkstoši latu, kurus pašu spēkiem ģimenei nav iespējams sagādāt. Arī valsts nav gatava sniegt šādu palīdzību. “Pagājušajā nedēļā mēs saņēmām ziņu, ka uzradies donors. No savas puses izdarījām visus nepieciešamos darbus, taču transplantācija tā arī netika veikta – pēdējā brīdī mums pateica, ka valstij nav tādu līdzekļu, lai noteiktu donora atbilstību. Mājās atgriezāmies bešā,” stāsta māmiņa.

Ziedot var jau šobrīd
Lai Apes jaunieši spētu radīt gaismu, Ilzenes jaunieši – radīt brīnumu ar gaismu, bet Mairis – to visu redzēt, nepieciešami 2763 lati. Alūksnes un Apes novada fonda informācijas aprites speciāliste Indra Levane atklāj, ka labdarības koncertā ikviens būs aicināts ziedot tik daudz līdzekļu, cik to atļauj viņa finansiālās iespējas. Koncerta viesus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Alūksnes un Apes novadu mākslinieki. Pasākumā notiks izsole, kurā tiks piedāvāti pašmāju mākslinieku darbi, loterija, kas ļaus tikt pie kāda vietējā amatnieka veikuma, kā arī labdarības tirdziņš. Tajā savu produkciju piedāvās Apes novada mājražotāji, kas daļu iegūto līdzekļu ziedos akcijas vajadzībām.

I.Levane aicina atsaukties ikvienu mākslinieku vai amatnieku, kurš vēl nav uzrunāts, bet kas būtu gatavs dāvāt labdarības koncerta vajadzībām kādu savu darbu. Viņa arī informē, ka ziedot līdzekļus jauniešu atbalstam var jau šobrīd. Vairāk informācijas par ziedošanas iespējām var uzzināt Alūksnes un Apes novada fonda mājas lapā “www.aluksnesfonds.lv” vai zvanot pa tālruni 64322236.

Pasākuma afiša šeit .

Vietējās ziņas