(papildināts) Alūksnes pilsētas domi turpmāk vadīs Vija Puzule 164

No šodienasAlūksnes pilsētas domei ir jauna vadība – līdzšinējais priekšsēdētājs Viktors Litaunieks ir atbrīvots no amata, bet par jauno vadītāju ievēlēta deputāte Vija Puzule (Tautas partija). Pēc divu mēnešu pārtraukuma dome ir tikusi arī pie priekšsēdētāja vietnieka. Šie pienākumi uzticēti deputātam Armandam Mustam (Tautas partija).

Nespēj vadīt pašvaldību

Šādas politiskās šarādes notika 16.oktobra domes sēdē. Lēmuma projektus par V.Litaunieka atbrīvošanu un jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu uz domes sēdi bija sagatavojis deputāts Ainars Melders. Viņš savu lēmumu pamatoja ar vairākiem Pašvaldību likuma un Alūksnes domes nolikuma punktiem – ka V.Litaunieks nav bijis atbildīgs par pašvaldības budžeta izpildi, nav bijis politiski un tiesiski atbildīgs par Alūksnes domes darbu, nav pietiekami pārstāvējis Alūksnes domi attiecībās ar valsti un citām pašvaldībām.

“Jūlija domes sēdē bijām spiesti tautas namam piešķirt papildus līdzekļus, jo nebija sekots līdzi viņu budžeta izpildei. Priekšsēdētājs uzņēmās atbildību par budžeta izpildi, jo piezīme izpilddirektorei netika izteikta. V.Litaunieks nav īstenojis politisko tiesiskumu un nav spējis nodrošināt vietnieka ievēlēšanu. Šis jautājums ir novilcināts, jo vietnieks bija jāievēl divu mēnešu laikā kopš 22.augusta. Pretējā gadījumā Saeima var atlaist pilsētas domi. V.Litaunieks Alūksnes rajona padomē ir nobalsojis par to, lai pašvaldība neiegūtu 26 000 latu interešu izglītībai. Viņšdaudzas reizes ir stāstījis pasakas. Nav strādāts, lai Alūksnei piesaistītu investīcijas. Uzskatu, ka V.Litaunieks nespēj vadīt Alūksnes pašvaldību,” pauda A.Melders.

Investīciju kalnu nav

Viņš uzsvēra, ka vadošajai personai ir jāpārstāv pilsētu rajonā, valstī, Saeimas frakcijās. “Ir jācīnās par valsts investīciju piesaisti. Šis lēmums nav mana atriebība. V.Litaunieka kļūda ir nerunāšana ar deputātiem un visatļautība,” sacīja A.Melders.

Deputāts Armands Musts bilda, ka V.Litaunieka trīs vadības gados nav panākts komandas darbs. “Novada projekts ir strupceļā. V.Litaunieks ir pieļāvis, ka izpilddirektore ir noslēgusi ar domes trešā stāva darbiniekiem koplīgumu, kas paredz – ja veidojot novadu kāds no viņiem zaudēs darbu, tad saņems kompensācijā gada darba algu. Īstenojot ūdenssaimniecības projektu, nav sakārtota pilsētas infrastruktūra. Nav atbildes, kāda ir Alūksnes pašvaldības policijas darbība, jo ir sūdzības no iedzīvotājiem, iestādēm. Pirms trim gadiem mani un Edvīnu atbrīvoja, jo pārmeta investīciju trūkumu un divu jaunu automašīnu iegādi. Jaunas automašīnas domei nu jau ir trīs un par tām neviens vairs nerunā. Kur tad ir investīciju kalni? Viss balstās uz domes ņemtajiem kredītiem,” sprieda A.Musts.

Cīņa par krēslu un naudu

Deputāts Intars Zitāns norādīja, ka šis ir politisks balsojums, tādēļ rosināja lēmuma projektu par V.Litaunieka atlaišanu mainīt un izveidot analogu tam, kāds bija šā gada augustā atbrīvojot domes priekšsēdētāja vietnieku A.Melderu. Proti, tas paredzētu kompensācijas izmaksāšanu vairāku tūkstošu latu apmērā.. “Cilvēkam par to, ka viņš strādājis, vienkārši kā sunim iespert pa vienu vietu ir nekoleģiāli un necilvēcīgi,” sacīja I.Zitāns. Tomēr viņa rosinājums neguva deputātu vairākuma atsaucību. Deputāts Valdis Vīksna norādīja, ka “šodien jau cīnās ne tikai par krēslu, bet arī par naudu – kauns būt alkatīgiem”.

Deputāts Jānis Liepiņš uzsvēra, ka arī A.Melders kā kādreizējais vietnieks nes atbildību par pilsētā notiekošo. “Slikti, ka Alūksnes domē ir pārstāvētas septiņas partijas starp 11 cilvēkiem, tas traucē strādāt. Mūs jau vērtē visus kopā. Katram būtu jāuzdod sev jautājumu, cik lielā mērā katrs esam palīdzējuši priekšsēdētājam strādāt un ko paši neesam izdarījuši?” sacīja J.Liepiņš.

Deputāts Jānis Cīmiņš atzina, ka “vēmiens nāk klausīties šīs spēlītes – vieni labie, otri sliktie”. “Ja pirmā persona nespēj kontrolēt otro personu, tad tā nevar būt pirmā persona. Iedzīvotāji jau nezina, kas patiesībā pieņem lēmumus,” sacīja J.Cīmiņš.

Strādās, lai nebūtu kauns

Pēc viedokļu uzklausīšanas V.Litaunieks pateicās deputātiem par darbu, palīdzību un atbalstu. “Kopš apsēdos priekšsēdētāja krēslā, visu savu dzīvi esmu veltījis Alūksnei, pieņēmis daudzus tādus lēmumus, kādus citos apstākļos nebūtu nekad pieņēmis. Arī turpmāko dzīvi veltīšu tikai Alūksnei – lai tur vai kas,” uzsvēra V.Litaunieks.

Pēc lēmuma pieņemšanas par V.Litaunieka atbrīvošanu no amata tika lemts par jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu. Šim amatam izvirzīja Viju Puzuli un Jāni Liepiņu. Balsojums bija aizklāts, septiņi deputāti balsoja “par” V.Puzuli un četri - “par” J.Liepiņu. V.Puzule atzina, ka nekandidē priekšsēdētāja amatam, lai kaut ko radikāli mainītu. “Man nav kauns skatīties acīs kādreizējiem kolēģiem, audzēkņiem. Esmu strādājusi, kā pratusi, un arī kļūdījusies, jo – kurš strādā, tas arī kļūdās. Ir jāturpina domē iesāktais darbs. Mēs esam šeit, lai strādātu cilvēkiem un nebūtu kauns par padarīto,” sacīja V.Puzule.

Pulksten 17.00 vakar notika arī Alūksnes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā par priekšsēdētājas vietnieku ievēlēja Armandu Mustu. Šim amatam bija izvirzīts arī deputāts Jānis Liepiņš, bet deputātu balsojums bija tāds pats, kā iepriekšējās reizēs – septiņi pret četri.

Komentāri 164

silvija

Nupat bija sanākuši pie Rimševica finansu un ekonomikas eksperti(nesaukšu uzvārdos, vārdu sako gudrākās Latvijas galvas), analizēja nākamgada budžetu un šī brīža ekonomikas lejupslīdes tempus. Šo ļaužu prognoze ir galīgi drūma-uz martu, aprīli iespējams budžetā nebūs naudas priekš sabiedriskajā sektorā strādājošo algām. Tā lūk!
Tikai kretīni vēl nav sapratuši, ka treknie gadi ir beigušies visiem, viņi joprojām turpina uzdzīvi. Nupat caur žurnālu Bilance ir izsūtīti e-pasti uz valsts iestādēm(pamatā Rīgas, redzēju pati savam acīm), ka tiek rīkota konference valsts iestāžu gramātvežiem. Nu nemūžam neuzminēsiet KUR!!!
ŠARMALŠEIHĀ ĒĢIPTĒ PIECZVAIGZNĪŠU HOTELĪ!!!!

Vērts TP ierindas biedriem kaut vai par šo informāciju pasēdēt un vienatnē padomāt, kapēc tās naudas nav attīstībai un tūliņ nebūs arī algām.

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 22:25

??????????

ņems vai kamps. Viņiem jau kursi "uzņēmējdarbībā" kampšanā.

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 15:44

ka es saku, Melderis bija iistajaa vietaa un laikaa! vinju vajag pie varas! ne skops, ne ljauns, prot njemt un dot, kas ir svariigi!

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 13:38

Dziņa

Kā šeit sēžu, atceros ka Kraukļa priekšvēlēšanu kampaņas laikā bumerangs dziedāja nu tam bumerangam jānāk uz atpakaļu, jo saimā ir ieskrējis. īsāk nevisai izteicās par kluba iekšējo fasādi, bet noteca, ka labas vēlēšanas gadījuma, verēs ko mainīt. Pat Vijai ar traumētu kāju lika kāpt uz skatuves lai redzot tos kopējos kandidātus, bet pienācīgu cieņu kelēģej neparādija. Vija to labi zin, jo pati izjuta un arī es labi nejutos par tādu gājienu.Budžetā bija runa par vasarā piešķirtiem klubam līdzekļiem, bet nebija īstās partijas atbalsta. Domāju ja ne visu tad tieši priekšvēlešanu ````````````````īsajā laikā varētu daudz ko atgūt un salabot, jo nēesam jau naivi trīs tukši gadi pagājuši. Vija viss Jūsu rokās. sekosim līdzi. Konkrēts darbs ieskicēts.....

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 12:47

kopsummā

TP iemauca sev pa ģīmi.
Par kūts mēsliem tiesa. Būs jāizved citugad. Bet kamēr nav izvesti vecie, nav vietas jaunajiem, varbūt labi.

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 12:07

noslēpumainā

Jāaa!Viktors prata solīt...bet palīdzēt necentās.Musts vēl kaut ko darīja.Kā būs tagad-dievs vien zina.Tie augstie kungi , tikai sevi vērtē, un aizbildinās ar aizņemtību ,un līdzekļu trūkumu.Bet kur tad paliek nauda?Visie m jau labi ,j a izveidojajas kāda organizācija , kura klauvē pie iestāžu durvīm un meklē atbalstītājus , kuri palidzētu uzlabot sabiedrisko labklājību.Vai die ! Tikai ne domē!!Ne , ne - mēs nevaram , gada beigas...budžetā neesat iekļauti...un vēl apjautājas par izglītību...Jāa nu jā - mēs esam mazi un melni.Kaut gan NVO būtu jāatbalsta - pēc likuma.Un kā tad uzlabot sociālo krīzi?? Nez vai ir vērts iet pie Vijas?Vai tikai nebūs tas pats??

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 11:22

Milda

Nu žīdi gan izvirza gudros nevis zaglīgos.

pirms 13 gadiem, 2008.10.22 13:44

Milda

iet un iet tā karavāna un NEKUR nevar aiziet.
vVdātajs piemeties vai.
Tupiem ļaurtiņiem gadās pat Latvijas mēroga mežos apmaldīties.
Visa Latvija tik liela kā viena Austrālijas ferma un ir tad jēgas nav..........

pirms 13 gadiem, 2008.10.22 13:36

silvija-=X=

Pieņemu kritiku. Es jau nevienam neuzspiežu lai man uzticētos, bet ja kaut kas man stipri nepatīk(īpaši darba attiecībās) mēdzu teikt arī acīs. Es pamatā maz interesējos par citiem, man absolūti neinteresē citu cilvēku dzīves. Biežāk gan pļerkstu par savām problēmām...laikam nevajadzētu, jo nevar jau zināt kādi atreferējumi ar izkroļojumiem aiziet talāk. Par tām intrigām un "apēšanu" nav ko galvā ņemt, tas netikums latviešiem ir gadu simteņiem vecs, ko var gribēt no vergu tautas dvēselēm un ja vēl ar to intelektu tā pašvaki...nav jau žīdi.
A kafiju iedzert var vienmēr! Šonedēļ nesanāks, jo vairāk būšu prom nekā uz vietas, bet nakamnedēļ varam paklačoties...bet tikai par sevi...atsaukšos uz silvijal@inbox.lv, protams uz telefona zvanu ari. Vēlu veiksmi...atā.

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 23:36

pexis

Tad ta ziņas - padumji komentāri... Zināmam līmenum jābūt, lai no to lasīšanas gūtu prieku....

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 21:29

es arī gribu iepazīties, bet tajā iepazīānās sadaļā nekādu lāga aktivitāšu. pārceļamies tru?

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 20:55

Lasītāja 2

Dārgie portāla lasītāji, šeit ir arī iepazīšanās sadaļa un ja vēlaties dibināt jaunas attiecības vēršaties tur. Nebojajat man ziņu lasīšanas prieku.

Varbūt redakcijai iepazīšanās sadaļa kā jāpopularize, ja jau alūksnieši tik naski uz jaunu sakaru dibināšanu.

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 19:23

=X=

Silvijai atbilde uz 17.10.2008. 21:24:04:
Šajā intrigantu mazpilsētā citādi nevar kā slēpties zem nika, ja piedalies šajā portālā, kur tik to vien gaida, kā kādu atklāt lai "apēstu" vai parakātos pa otra dvēseli un privāto dzīvi.....
Tu mani ļoti labi zini, tāpat kā es Tevi, bet Tev piemīt viena ne visai laba īpašība - Tev arī patīk runāt riņķī apkārt un bieži vien tās robežas Tu pārkāp, tāpēc Tu esi viena no tām, kurai nevar visu uzticēt! Bet ja vēlies, varu Tevi uzaicināt uz kafijas tasi! ;-)))

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 10:03

nemācēja gan

skola un skolnieku zināšanas traģiskas.
Atgriezīes pie bērnudāzu lietām.

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 08:40

šariks-vērotājs

Toties visai ticami, ka izdosies izsist jaunus domes vadības nomaiņas rekordus...gan jau līdz vēlēšanām vēl kādu izšūpos, Melders nerimstas, arī Viktors jau KNABu aicinot talkā...cirks par brīvu.

pirms 13 gadiem, 2008.10.20 22:40

vērotājs

suņi rej, bet karavāna dodas tālāk! nu neizdosies sasniegt rekordkomentdaudzumu:)

pirms 13 gadiem, 2008.10.20 20:13

formula

lielāko kretīnu.
Kā redzat, Jaundžeikars arī pats nebūs zadzis.

pirms 13 gadiem, 2008.10.20 13:52

toleranta

pret ņemšanu, izsišanu. Varēs ņemt un dot citiem.

pirms 13 gadiem, 2008.10.20 08:35

Vietējās ziņas