(papildināts) Rajona skolotāji svin svētkus 3

Piektdienas vakarpusē uz Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju maziem, nesteidzīgiem soļiem tecēja cilvēku straume. Tikai šoreiz tie nebija skolēni. Tie bija svinīgi tērpušies Alūksnes rajona pedagogi, kas devās svinēt savus svētkus – Pasaules Skolotāju dienu.

„Skolotāj, kas tad tu galu galā esi par putnu? Vai tu vispār kādreiz esi bijis arī mazs?” atklājot svētkus, retoriski jautāja vakara vadītājs Didzis Eglītis un mudināja aizdomāties, kāds katrs no gudrajiem prātiem bijis savu skolas gaitu laikā un kā nolēmis kļūt par pedagogu. Vakara vadītāja Sanita Eglīte uzsvēra, ka kādam vēlme kļūt par skolotāju mantota no vecākiem, kādu izvēlēties šo profesiju pamudinājis paša skolotājs, bet citam varbūt vienkārši negribējās pieaugt un vienmēr būt starp skolēniem.

Skolotājs ir kā aktieris

Alūksnes rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča atzina, ka skolotājs ir aktieris uz lielās skatuves, nevis cirkā, un vēlēja skolotājiem dzīves gudrību, lai izspēlētu sev paredzētās daudzās lomas.

„Kāda skolēnu domrakstu konkursa laikā skolēni pauda savas domas par to, kas ir skolotājs. Daļai pedagogs ir kā aka, no kuras veldzēties, kad slāpst, tikai pašam ir jāgrib veldzēties. Daļai – kā liela orķestra diriģents, kurā laika gaitā visi iemācās spēlēt ļoti saskaņoti. Daļai pedagogs ir aktieris. Jā, mēs katru dienu spēlējam dažādas lomas, bet jāspēlē ir taisnīgi, precīzi, lai pārējie tam noticētu. Skolotājs ir cīnītājs. Skolotājs ir bāka tiem, kam pazudis ceļš dzīves jūrā. Skolotājs ir arī buras tiem, kas vēlas ātrāk traukties šajos brāzmainajos jūras ūdeņos. Skolotājs ir lolotājs, sargs, margas, ja jākāpj uz augšu. Skolotājs ir mūsu inteliģences pārstāvis,” norādīja G.Kupča.

Saņem Atzinības rakstus

Pēc svinīgajām uzrunām godināja desmit Alūksnes rajona skolu pedagogus, kas šim skaistajam un grūtajam darbam veltījuši visu mūžu. Viņi saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus.

Liepnas vidusskolas sākumskolas skolotāju Brigitu Bijoni godināja par ieguldījumu bērnu estētiskajā audzināšanā un mākslinieciskās pašdarbības attīstībā. Skolotāja izglītības jomai veltījusi 56 darba gadus. Paralēli tam ir mācījusi dejas lieliem un maziem liepneniešiem.

Pededzes pamatskolas skolotāju Zinaīdu Guroviču sumināja par kvalitatīvu un radošu darbu izglītībā, veicinot skolas efektīvu darbību. Viņa Pededzes pamatskolā strādā kopš 1956.gada, prot lieliski saprasties gan ar skolēniem, kolēģiem, gan bērnu vecākiem. Viņu raksturo kā ļoti pacietīgu skolotāju ar brīnišķīgu dvēseli.

Mārkalnes pamatskolas sporta skolotāju Pēteri Brici sumināja par apzinīgu un kvalitatīvu darbu jaunatnes audzināšanā. Skolotājs visu mūžu ir strādājis dažādās Alūksnes rajona skolās par sporta skolotāju. Mārkalnieši pedagogam ir pateicīgi par ieguldīto darbu Mārkalnes sporta laukuma sakārtošanā.

Sniedz padomus jaunajiem

Trapenes pamatskolas skolotājs Imants Ozoliņš saņēma ministrijas Atzinību par pedagoģiskā procesa organizēšanu skolā. Viņš māca ķīmiju, bioloģiju, mājturību un tehnoloģijas. Kolektīvā ir ļoti saticīgs, izpalīdzīgs un labs padomdevējs jaunajiem kolēģiem. Par viņa profesionalitāti liecina skolēnu sasniegumi.

Ministrijas Atzinības rakstus saņēma trīs skolotājas no Alūksnes rajona vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolas. Skolotāju Valdu Mālkalni godināja par apzinīgu jaunatnes izglītošanu un mūža ieguldījumu šīs izglītības iestādes attīstībā. Viņa audzēkņiem pasniedz vēsturi, politiku un tiesības, prot uzturēt labas attiecības ar skolēniem un kolēģiem. Skolotāju Daci Ratenieci - par mūža ieguldījumu jaunatnes audzināšanā un izglītošanā. Viņa skolā strādā jau 53 gadus, vadījusi izglītības iestādes Alsviķu konsultāciju punktu, prot ieinteresēt skolēnus mācīties un arī pati ir sabiedriski aktīva. Par mūža ieguldījumu jaunatnes audzināšanā un izglītošanā sveica skolotāju Anitu Šimkēvicu. Viņa strādā Alsviķu konsultāciju punktā par bioloģijas, ģeogrāfijas un ķīmijas skolotāju. Savus darba pienākumus veic ar lielu atbildību, radoši, vienmēr prot veidot pozitīvas attiecības ar skolēniem un kolēģiem.

Vada arī deju kolektīvus

Veclaicenes pamatskolas matemātikas skolotāju Uldi Tiltiņu sumināja par mūža ieguldījumu izglītībā. Viņš ļoti atbildīgi un godprātīgi izturas pret darbu, ir precīzs, izpalīdzīgs. Šim skolotājam piemīt laba humora izjūta, kas veicina labu sapratni ar skolēniem.

Arī Malienas pamatskolas skolotāju Teklu Cingleri sveica par mūža ieguldījumu izglītībā. Viņu raksturo kā enerģisku, labsirdīgu un aktīvu skolotāju, kura gandrīz 40 gadus vada arī deju kolektīvus skolā un pagastā.

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolotāju Mirdzu Karro godināja par  kvalitatīvu un radošu darbu izglītības jomā, veicinot efektīvu skolas darbību. Viņa 18 gadus bijusi vidusskolas direktore, šobrīd māca matemātiku skolēniem, kuri integrēti pamatizglītības programmā, un strādā pagarinātajā grupā. 

Pasniedz naudas balvas

Pateicoties par ieguldīto darbu skolu attīstībā, ministrija sumināja arī divus pašvaldību vadītājus – Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāju Astrīdu Harju un Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāju Laimoni Sīpolu. 

Tāpat godināja arī ministrijas 2008.gada balvas „Gada skolotājs” saņēmēju, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolotāju Līgu Bukovsku. Viņai šī balva piešķirta par ieguldījumu bērnu un jauniešu patriotiskajā audzināšanā, kultūrvēsturisko tradīciju saglabāšanā un skolēnu pētnieciskās darbības veicināšanā. Bet īpašu balvu – portatīvo datoru – saņēma šīs skolas skolotāja Lūcija Kapača. Viņai šo pārsteigumu sarūpēja „Swedbank” jeb Hansabanka, kas jau desmito gadu kādam Latvijas skolotājam pasniedz savu balvu. Skolotāja L.Kapača daudz raksta projektus, piesaistot skolai papildus finansējumu un rodot iespēju skolēniem doties pieredzes braucienos. „Swedbank” pasniedza arī 300 latu naudas balvu Gaujienas vidusskolai grāmatu iegādei un 500 latu naudas balvu Apes pašvaldībai un skolai.

Skolotāju dienas pasākumā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministres padomniece Ināra Ostrovska un 9.Saeimas deputāts Andis Kāposts. I.Ostrovska pedagogiem veltīja Izglītības un zinātnes ministrijas Tatjanas Koķes apsveikuma vārdus. Sveicienus izteica arī vietējās amatpersonas.

Pēc tam skolotāji baudīja koncertu „Melns darbs – balta maize”, ko sniedza Elita Veidemane, Raimonda Vazdika un Aivars Brīze, kā arī lustējās ballē kopā ar grupu „Novadnieki”.

Komentāri 3

ToormFoesehok

japan cars import
used collector cars
chespest car rentals
http://membres.lycos.fr/itswins/car018.html car bord boats
http://itswin.host-itnow.com/car75e.html car capsule review
http://itswin.mycyberway.com/car8a5.html car leasing europe

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 16:08

Webmaster

Этот блог заслуживает похвалы. Обязательно напишу про него на закрытом форуме вебмастеров. Думаю, вебмастера согласятся со мной. Кстати вы можете присоединиться к сообществу вебмастеров, закрытый форум вебмасетров.

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 13:36

cekcdfvachee

Привет! Хотите посмотреть бесплатные порно ролики, любительское порно, порно онлайн? Полностью бесплатная порнуха - это http://www.Cekc24.Net/ ! Заходите и смотрите все бесплатно и наслаждайтесь тут все бесплатно - www.Cekc24.Net

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 01:14

Vietējās ziņas