(papildināts) Visā valstī šodien atzīmē Lāčplēša dienu 1

 

Atzīmējot Lāčplēša dienu un godinot Latvijas tautas varoņus, šodien Alūksnē risinājās vairāki pasākumi. Diena sākās ar Lāčplēša dienas svinībām Kājnieku skolā un atzīmējot tās 16.gadadienu. Kājnieku skolas komandiera pienākumu izpildītājs majors Māris Simsons norāda, ka aizvadītais gads Kājnieku skolai raksturīgs ar dažādu atbildīgu uzdevumu veikšanu.

 

Lepojas ar saviem karavīriem

“Pirmo reizi pēc obligātā militārā dienesta beigām pie mums ir bijuši kursanti tik kuplā skaitā. Ir sākts C kategorijas militārā autotransporta vadītāja kurss. Gatavojamies uzsākt pirmās padziļinātās medicīnas kursu. Šie visi notikumi raksturo to, ka varam pildīt sev uzticētos uzdevumus. Patiesi lepojos ar ikvienu karavīru - ar jūsu attieksmi, ieguldījumu, vēlmi padarīt labāku Kājnieku skolu un Bruņotos spēkus,” sacīja M.Simsons.

Viņš klātesošajiem nolasīja arī Kājnieku skolas komandiera majora Agra Ozoliņa, kurš pašlaik atrodas miera uzturēšanas misijā Afganistānā apsveikumu svētkos.

Lai izteiktu atzinību Kājnieku skolas karavīriem un darbiniekiem par teicami paveiktajiem dienesta un darba pienākumiem, par personīgo ieguldījumu un iniciatīvu mācību programmu izstrādē, par ieguldīto darbu Mācību vadības pavēlniecības attīstībā, teicamu un godprātīgu dienestu, tika pasniegti apbalvojumi - Goda zīmes, Goda raksti, Pateicības un Kājnieku skolas Krūšu zīmes.

Gaidāma akreditācija

Svinībās piedalījās arī Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valdis Tālbergs. Viņš uzsvēra, ka aizvadītais gads Kājnieku skolai bija ražīgs un spēcīgs.

“Kājnieku skola ir armijas izveidošanas pamats, jo sniedz pirmās zināšanas par Bruņotajiem spēkiem. Jums ir pilnīga atbildība par to, ko esat karavīram devuši. Ir patiess gandarījums, ka mūsu karavīri pilda savus pienākumus Afganistānā, Irākā, Kosovā – tas ir arī Kājnieku skolas nopelns, jo visi šie karavīri te ir izgājuši apmācību. Acīmredzami ir šīs skolas personālsastāva sasniegumi,” norādīja V.Tālbergs.

Viņš atzina, ka pie sasniegtā nekad nevajag apstāties, tādēļ arī Kājnieku skola attīstīsies. “Nākamā gada uzdevumi ir grūti un drastiski – uzsākt padziļināto medicīnas apmācību un iziet Kājnieku skolas akreditāciju kā izglītības iestādei, kas sniedz izglītību karavīriem,” sacīja V.Tālbergs.

Godina Lāčplēša kara ordeņa kavalierus

Pēc Lāčplēša dienas svinībām Kājnieku skolā notika piemiņas brīdis 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekļa kalnā. Tur pulcējās amatpersonas, skolēni un citi interesenti. Pēc tam kopīgi devās uz Alūksnes Lielajiem kapiem un garnizona kapiem. Tur piemiņas brīža dalībnieki nolika ziedus pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru atdusas vietām.

Savukārt vakarā alūksnieši Ojāra Vācieša ielā aplūkoja Kājnieku skolas militāro tehniku – šāda iespēja iedzīvotājiem Lāčplēša dienā sarūpēta pirmo reizi. Īsi pirms pulksten 18.00 sākās lāpu gājiens no Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas līdz Jaunajai pilij. Lāpu gājienā devās gan karavīri, skolēni, gan arī alūksnieši, kas to vēlējās. Savukārt pie Jaunās pils svinīgā pasākumā bija vērojama Kājnieku skolas parāde ar militāro tehniku.

Komentāri 1

Vietējās ziņas