Paplašina sporta zāļu piedāvājumu 5

Šobrīd Annas un Ilzenes sporta zālēs notiek remontdarbi, kuru izskaņā Alūksnes novads kļūs par vēl divām sakārtotām sporta zālēm bagātāks. Nodrošināt ikvienam sabiedrības pārstāvim iespēju piedalīties sporta aktivitātēs pēc iespējas tuvāk viņa dzīves vietai ir viens no Alūksnes novada pašvaldības īstenotā projekta “Pārrobežu bumba” mērķiem, saistībā ar kuru tiek veikti iepriekš minētie darbi.

Projekta “Pārrobežu bumba” koordinatore Sarmīte Slišāne atklāj, ka šo remontdarbu laikā Annas sporta zālē plānots veikt grīdas seguma nomaiņu, jumta remontu un tribīņu atjaunošanu. Savukārt Ilzenes sporta zālē notiek grīdas seguma uzlabošanas darbi, veicot tās slīpēšanu, lakošanu un sporta laukumam nepieciešamā marķējuma izveidošanu. Papildus Ilzenes sporta zālē paredzēts iegādāties sporta inventāru, taču, kā norāda S.Slišāne, šie nebūs vienīgie projekta ieguvumi. “Lielākais projekta ieguvums ir investīcijas,” viņa skaidro, informējot, ka projekta finansējums gūts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda Igaunijas – Latvijas sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam. “Realizējot projektu, Alūksnes novadā tiks atjaunotas un aprīkotas divas sporta zāles un divi sporta laukumi, nometnes vajadzībām renovētas telpas atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, tādējādi radot iespēju un nepieciešamos apstākļus regulāriem bumbu spēlētāju treniņiem.”

Projekta koordinatore atgādina, ka līdz šim tā laikā notikusi vasaras basketbola nometne jauniešiem, divu dienu apmācības volejbola un basketbola tiesnešiem un treneriem, kā arī sporta festivāls Annā. Līdz projekta beigām vēl paredzēta piecu dienu futbola treniņnometne Liepnā, kā arī futbola, basketbola un volejbola sacensības. Projekts beigsies ar vasaras sporta svētku strītbola sacensībām Apē, kas, līdzīgi kā Veru un Lasvas pašvaldības Igaunijā, kļuvusi par projekta sadarbības partneri Alūksnei.

Veido sporta attīstības vīziju

Līdzīgā veidā, proti, ar projektu starpniecību plānots sakārtot arī citas Alūksnes novada sporta zāles. Par nākamajām prioritāšu sarakstā izvēlētas Māriņkalna un Mālupes sporta zāles, kā arī Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārs. Darbi pie šo sporta zāļu uzlabošanas minēti līdztekus citiem ar novada sporta attīstību saistītiem pasākumiem, ko nākotnes redzējuma veidā sagatavojis Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Tajā norādīts, ka Māriņkalna sporta zālē šobrīd nepieciešama grīdas seguma nomaiņa, zāles siltināšana un kosmētiskais remonts, kā arī moderna aprīkojuma iegāde. Mālupes pagasta pārvaldes sporta zālei vajadzīga piebūve, jo tajā nav ģērbtuvju un citu sporta nodarbībām nepieciešamu palīgtelpu. Savukārt Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā saskatīta iespēja veikt sporta zāles izbūvi, tādējādi atrisinot pilsētniekiem samilzušo problēmu ar iedzīvotājiem piemērotas zāles trūkumu.

“Šo ieceru īstenošana, protams, nav gaidāma ne šogad un, iespējams, pat ne nākamajā gadā. Tās ir ieskicētas nākotnes redzējumā, lai brīdī, kad parādās atbilstošas projektu iespējas, mēs būtu gatavi tās uzreiz izmantot,” skaidro V.Veļķeris. Viņš uzskata, ka līdz ar šo trīs sporta zāļu sakārtošanu būtu sasniegts maksimālais efekts, lai ikvienam novada iedzīvotājam būtu pieejamas sportošanas iespējas neatkarīgi no to dzīvesvietas.

Tiesa, neskatoties uz vajadzību pēc būtiskām pārmaiņām, šīm sporta zālēm jau izveidojies savs apmeklētāju loks. Māriņkalna sporta zāle atvērta grupu nodarbībām, kur, sazinoties ar Ziemeru pamatskolas saimnieku Aivaru Auguli, var vienoties par sev vēlamo laiku. Pamatskolas saimnieks atklāj, ka šo piedāvājumu visaktīvāk izmanto futbolisti, kuriem Māriņkalna sporta zāle kļuvusi par vienīgo treniņu iespēju. Zāli treniņu vajadzībām izmanto arī citu sporta veidu pārstāvji.

Lai gan šo cilvēku pieplūdums ir nepastāvīgs, A.Augulis norāda, ka gandrīz katru vakaru zālē notiek kāds treniņš. Tukšs darba dienu vakaros nepaliek arī Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārs. Tās metodiķe Indra Iesalniece informē, ka angāram izveidojies pastāvīgs noslogojuma grafiks: pēc sporta skolas audzēkņu nodarbībām angārā pulcējās florbola, volejbola vai skeitborda cienītāji, bet svētdienās sportiskām aktivitātēm to izmanto pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki.

Ar kvalitatīvu piedāvājumu nepietiek

Tiesa, kā liecina pērn savu atklāšanu piedzīvojušo sporta zāļu pieredze, ar labu un kvalitatīvu piedāvājumu vien nepietiek, lai iedzīvotāji pārvarētu kūtrumu un iesaistītos sporta aktivitātēs. Klusi un rimti aizrit Liepnas sporta zāles ikdiena, kaut gan tā šobrīd ir labākā un kvalitatīvākā sporta zāle Alūksnes novadā. Neskaitot darba dienu rītos notiekošās sporta stundas, vakarpusēs tajā pulcējas viena vai divas sportot gribētāju grupiņas no vietējo iedzīvotāju vidus.

Divas reizes nedēļā uzspēlēt basketbolu ierodas grupa no Alūksnes, tomēr tie ir vienīgie bez vietējiem iedzīvotājiem, kas pagaidām sadūšojušies mērot ceļu līdz Liepnai. Sporta zāles administrators Jānis Štrauss stāsta, ka vienu reizi izmēģināt kaimiņu pagasta pārvaldē esošo sporta zāli ieradušies pededzieši, taču atkārtota interese no viņu puses vairs nav izrādīta. “Ja runā par pagasta iedzīvotājiem, tad no viņu puses zāle tiek vairāk vai mazāk apmeklēta. Cerēsim, ka šogad arī citviet dzīvojošie attapsies un viņiem pievienosies, jo piedāvājums ir labs un maksa – demokrātiska,” saka J.Štrauss. Lai gan kopš sporta zāles atvēršanas aizritējis vairāk kā pusgads, vienīgais lielais pasākums, kas tajā noticis, ir skolēnu sporta diena.

Citāda situācija izveidojusies Apes sporta zālē, kur, līdz ar tās atklāšanu, sporta dzīve Apes novadā uzņēmusi jaunus apgriezienus. Zāles administrators Juris Ozoliņš atklāj, ka šeit dzīvība kūsā no rīta līdz vakaram. Rīta pusēs zālē notiek sporta stundas, pēc kurām sākas sporta skolas audzēkņu treniņi. Sākot no pulksten 18.00, zāle ir atvērta jebkuram novada sportot gribētājam, kas visbiežāk spēlē basketbolu, volejbolu vai florbolu, paralēli izmantojot trenažieru zāles piedāvājumu. Speciāli priekš dāmām tiek organizētas aerobikas un ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, pēc kurām iespējams izmantot saunu.

Vakara izskaņā zāli treniņiem rezervē citviet dzīvojošie, starp kuriem bieži manāmi arī Alūksnes novada iedzīvotāji. Tāpat gandrīz ikkatru nedēļas nogali sporta zālē notiek kāds mazāka vai lielāka mēroga pasākums, kas izpaužas dažādu sacensību un draudzības spēļu veidā. Viesos pat uzaicināti igauņi, kuri nelaiduši garām iespēju mēroties spēkiem ar saviem kaimiņiem robežas otrā pusē. Vienīgais, par ko J.Ozoliņš pauž nožēlu, ka atkritusi sākotnējā iecere par futbola treniņu piedāvājumu. Atteikt spēlēt gribētājiem nācies, jo pagaidām trūkst tam nepieciešamā zāles aprīkojuma, taču šis jautājums ar laiku tikšot risināts.

Komentāri 5

vienā baseinā

ar Alūksniešiem...Dievs, pasarg. Ne tikai sēnīte un gardnerellas, šampinjoni augs.

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 14:00

Kad

jūs iesiet pie darba, "Sporta Zāles"????????????????
VAI
kas jūs baros un priekš kam?

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 13:58

Yes

Drīz tur nebūs neviena cilvēka, nebūs kas pat logus tām zāle izsit un kaktus piedkakā...visi būs aizbraukuši no šitā sūnu ciema...

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 11:51

sporta zāles... sporta zāles.. kaut vienu peldbaseinu uztaisījuši.

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 11:15

Vietējās ziņas