Paplašinās Atzinības rakstu saņēmēju loku 4

Turpinot iepriekš aizsākto tradīciju, arī šogad Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā pasākumā tiks pasniegti Alūksnes novada pašvaldības Atzinības raksti, ko piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem kādā jomā, kā arī ieguldījumu novada attīstībā un popularizēšanā.

Ņemot vērā pērn gūto pieredzi, šogad plānots veikt atsevišķas izmaiņas Atzinības raksta piešķiršanas kārtībā, tādējādi paplašinot to personu loku, kas var pretendēt uz Atzinības raksta saņemšanu. Par šo jautājumu tika diskutēts šī mēneša Izglītības, kultūras un sporta jautājumu, kā arī Tautsaimniecības komitejas sēdē.

Godinās līdz desmit personām

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atgādina, ka pērn Atzinības rakstu varēja saņemt tikai novada iedzīvotāji jeb tās personas, kuru dzīvesvieta deklarēta novada teritorijā. Šī iemesla dēļ izveidojās situācija, kad starp pieteiktajiem kandidātiem bija tādi, kas būtu pelnījuši saņemt apbalvojumu, ņemot vērā nozīmīgo ieguldījumu novada labā, taču no saraksta tika svītroti tikai tāpēc, ka nebija Alūksnes novada iedzīvotāji.

Šogad plānots šo nosacījumu labot, ļaujot uz Atzinības rakstu pretendēt jebkuram, kurš devis nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā un popularizēšanā. Tāpat tika rosināts paplašināt apbalvojuma saņēmēju skaitu. Pērn Atzinības rakstu piešķīra piecām personām, pārņemot šo skaitu no bijušās Alūksnes pilsētas domes pieredzes. Tā kā nu Atzinības raksti tiek pasniegti ne vairs tikai pilsētas mērogā, bet ņemot vērā visa novada teritoriju, šogad pastāv iecere paplašināt apbalvojuma saņēmēju loku līdz desmit personām.

No nolikuma tika nolemts svītrot punktu, ka uz Atzinības rakstu var pretendēt tie, kas apbalvojumu nav saņēmuši pēdējo piecu gadu laikā. Šo ieceri atbalstīja Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, uzsverot, ka ir cilvēki, kas visu laiku ir aktīvi un izdara daudz labu lietu novada labā. “Var gadīties, ka vienu gadu viņš izdara kaut ko labu un saņem par to apbalvojumu, bet nākamajā gadā viņš izdara kaut ko izcilu, bet par to mēs viņu vairs nevaram godināt,” viņa pamato savu domu.

Pasniegs balvu ar stāstu

Tāpat pastāv iecere ieviest viena veida balvu, ko ik gadu pasniegt kopā ar Atzinības rakstu. Līdz šim piekopta prakse katru reizi veidot jaunu balvu, kas atšķiras no iepriekšējām. Sākot ar šo gadu, taktiku plānots mainīt, izveidojot vienu balvu, kas turpmāk simbolizēs Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu. No piedāvātajiem variantiem, deputāti priekšroku deva apbalvojumam zīles veidolā. S.Eglīte norāda, ka, izvēloties šo balvas variantu, tam būtu apakšā arī labs stāsts, proti, ja kāds ir paveicis kādu labu darbu, tas kļūst par stingru pamatu turpmākajiem darbiem un spēcīgu stimulu izdarīt kaut ko sava novada labā arī pārējiem.

Komentāri 4

apnikusi

Atkal tā ēglīte tur visu bīda. Vai nav jau visiem piegriezies ?
Vai nevar kādu citu? Visās iespējamās žūrijās vislielākais speciālists ir Eglīte. Vai ir tāda joma, ko viņa nepārzin ? Varbūt akumulatoru remontu?Tad ir cerība...

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 17:32

Cilvēki, kuri paveikuši daudz labu darbu, no Alūksnes tiek izspiesti. Paskaitiet vien cik gudru, zinošu un varošu cilvēku ir pametuši šo Dieva aizmirsto nostūri! Toties priekš līdējiem un dumiem pakalpiņiem mīksta papīra pietiks. Nu gluži kā padumajos laikos.

pirms 10 gadiem, 2010.09.20 10:27

....

vares dot vieniem un tiem pasiem, nebus japulas.

pirms 10 gadiem, 2010.09.20 09:53

zīle

nu malači. vismaz domā un dara pareizajā virzienā.

pirms 10 gadiem, 2010.09.19 11:29

Vietējās ziņas