Par iebraukšanu Pilssalā būs jāmaksā 13

Alūksnes novada domes sēdē vakar deputāti apstiprināja maksas pakalpojumu apmēru par Alūksnes Pilssalas izmantošanu publiskiem un individuāliem pasākumiem, kā arī vienojās par maksas automāta uzstādīšanu.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda, ka bijusi jau tikšanās ar uzņēmuma pārstāvjiem par maksas automāta uzstādīšanu. “Uzņēmums var izgatavot maksas automātu ar trim opcijām: vieglajām automašīnām, autobusiem un pakalpojumiem. Šāds automāts pašvaldībai izmaksātu aptuveni 4000 latu. Uzņēmums piedāvāja arī greznākas lietas – ar un bez iebraukšanas barjerām, bet tad izmaksas būtu apmēram 20 000 latu, ko nevaram atļauties,” stāsta Dz.Adlers. Domes priekšsēdētājs Aivars Fomins klāsta, ka pie maksas automāta plānots izvietot arī videonovērošanas kameras, lai apsargātu automātu un kontrolētu, kas iebrauc Pilssalā. “Valsts policija ir gatava ar mums sadarboties un ļaut pie savas pults uzstādīt kameras. Viņiem ir patruļpolicijas ekipāža, kas uzmana kārtību pilsētā, un nekārtību gadījumā uzreiz aizbrauks arī uz Pilssalu,” saka  A.Fomins.

Paredzēts, ka iebraukšana Pilssalā vieglajām automašīnām un motocikliem būs lats stundā, bet katra nākamā uzturēšanās stunda maksās 20 santīmu. Autobusiem ar sēdvietām vairāk nekā 14 cilvēkiem, kā arī transporta līdzekļiem ar pilnu masu 3,5 tonnas – 5 lati stundā un katra nākamā stunda arī 20 santīmu. Caurlaide transporta līdzekļu (izņemot kravas automašīnu un traktortehnikas) iebraukšanai Pilssalā sezonai mēnesim maksās 10 latu, bet visai sezonai – 20 latu.

Noteikta arī maksa estrādes un jaunuzbūvētā stadiona izmantošanai. No nomas maksas būs atbrīvoti pašvaldības rīkotie pasākumi un tie pasākumi, ko rīkos saskaņā ar  vispārējās izglītības programmām, kā arī novada pašvaldības iedzīvotāji, kuri Pilssalas stadionu izmantos pašvaldības noteiktajā kārtībā. Savukārt pašvaldības licencēšanas komisija varēs izsniegt atļaujas iebraukšanai Pilssalā par brīvu vai samazināt nomas maksu pašvaldības administrācijas un iestāžu darbiniekiem, pasākumu dalībniekiem, pašvaldības viesiem, pasākumu apkalpojošajam personālam. Maksas pakalpojumus piemēros ar dienu, ko noteiks ar domes priekšsēdētāja atsevišķu rīkojumu.

Komentāri 13

zov

vai Valsts policija ari ir paklauta Adleram?vai tas ietispst dienesta pienakumos?

pirms 11 gadiem, 2010.04.27 00:05

ir taču zīme "iebraukt aizliegts" , visus, kas atrodas salā bez "papīriem" pie sienas....

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 21:38

gaiļbikses

Adler,kāpēc tas daikts tur vajadzīgs, lūdzu paskaidro vienkāršajai tautai? Nav citu vajadzību, kur naudu ieguldīt? Tev jālido no domes- jo ātrāk, jo labāk!

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 20:20

Dziņa

Portālā iepriekšējā aptauja liecina ka šāda parikte nav nepieciešama, dome kārtējo reizi neņem novada iedzīvotāju viedokli vērā. Pirmkārt nauda ir tas redzams pēc lēmuma. Priekšlikums Uzstādīt zīmi ,,ķieģelis" pilssalā strādā novada darbinieki ,ALJA" gribi iebraukt saskaņo kāds bez uzzvani pašvaldības policijai . Iebraukšana zem zīmes ienesīs vairāk naudas nekā barjera ja tas ir pašmērķis. otrais par šo naudu salabot lampas uz tilta būs labāks žests nekā organizēt jaunu labdarības pasākumu, būs izrādīta cieņa tiem kas jau par to cīnijās, bet citi padomās protams varbūt ???? Ticiet man barjera nav svarīgākajs šajā brīdī. Šada ierīce skaistajam objektam rada smagnēju veidolu vēl tajā neiejot nu nēsam jau tik neatturami.

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 20:00

ieprieksh gan tika mineets, ka shaads aparaats izmaksaatu uz 3000 ls, kaa apstiprinaaja, taa cena jau 4000????
nesen restaureets tilts, tak vajag sachakareet, ne??? un vai tad taa pilssala tik liela, ka kaajaam neizstaigaat? nu nav logjiski domaajoshs autors shai idejai - Adlers!

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 18:42

dari, ko darīdams, nories kā pēdējo. Malēnija.

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 18:21

anna

Vai makšķerēšanas licences, kuras var iegādāties pilssalā - Aljā - būs par latu lētākas? Jeb dome grib uzvārīties uz makšķernieku rēķina? Piedāvājiet vietu Aljai licenču tirgošanai ārpus šīs dārgās "zonas". Un nesāciet tagad komentus par to, ka makšķernieki var iet kājām - tikpat labi kājām uz Pilssalas pasākumiem var iet visi un nelaist iekšā nevienu mašīnu. Ja Melderkungam vajag kameras uz "Martas"pusi, tad jā, protams, cita runa! :):):)

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 20:34

miets

Vai tam,kas šito muļķību izdomāja,ar prātiņu viss kārtībā? Pasākumus uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, ko ziemā? Pilsēta tik liela, ka ar kājām nevar atnākt? Kas tā par mistisku firmu, nauda Adlera ķešā?

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 19:18

rolis

Lai to automatu uzstada adlers par savu naudu un gustm pelnu!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 18:03

aaaa

Nez vai konkurss bija uz so automatu izvietosanu, vai panema to kur pasiem interese tiek? Un kas niotiks ja tas aparats saluzis? Tas var atri notikt, ko tad daris?
Videokameras, policijas kontrole diennakts un aparata remonti vispar priecins loti dargs sanak nodoklu maksatajiem. Ekonomiska pamatojuma un pelnas nekadas. Tirakais krievu bizness.
Nez kapec sala jabrauc ar masinam? Ar kajam nevar staigat?velosipedi ari lai maksa par iebrauksanu.
Vispar bardaks bus un rezultata ciks vien sanaks. Ceru ka bus atskaite par ienemumiem un izdevumiem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 17:37

rolis

Bus ka ar gulosiem policistiem, pec gada pazudis.Lai Adlers tad samaksa no savas kabatas!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 15:24

Vietējās ziņas