Par iebraukšanu Pilssalā jāmaksā arī skūteru īpašniekiem 7

Parkomāts pie Alūksnes Pilssalas beidzot ir pārprogrammēts, lai tajā var norēķināties ar jauno Latvijas valūtu eiro, jo līdz šim tas bija pārklāts un nefunkcionēja. Kopš šīs sezonas ir mainīta arī maksa par iebraukšanu Pilssalā.

Tagad, samaksājot parkomātā 2 eiro, Pilssalā var uzturēties četras stundas. Turklāt vairs netiek atsevišķi izdalītas transportlīdzekļu kategorijas – ir viena cena un laiks visiem, nevis stundas likme kā līdz šim. “Ja brauc uz Pilssalu, piemēram, sauļoties, sportot, neviens nebrauc tikai uz stundu, bet uzturas ilgāk, tādēļ šāda cena ir pieņemamāka,” saka Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis.

Viņš uzsver – iebraukšanai Alūksnes Pilssalā ir ierobežojumi mehāniskajiem transportlīdzekļiem, pie kā pieder arī daudzu jauniešu iecienītie braucamlīdzekļi skūteri un rolleri. “Tas nozīmē, ka ar velosipēdiem Pilssalā iebraukt drīkst, nepērkot caurlaidi parkomātā, savukārt skūteru un rolleru īpašniekiem, tāpat kā pārējiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem, par iebraukšanu Pilssalā jāmaksā,” saka M.Lietuvietis.


Viņš vērš iedzīvotāju uzmanību, ka – lai arī nopirkta caurlaide iebraukšanai Pilssalā, tāpat ir jāievēro Pilssalā izvietotās ceļa zīmes. “Ar automašīnu nedrīkst braukt līdz aģentūras “Alja” ēkai un ezeram, bet jānovieto transportlīdzekli stāvlaukumā. Ja automašīna vai skūters, motocikls novietoti ārpus stāvlaukuma, īpašnieku var sodīt par atrašanos zaļajā zonā vai ceļa zīmju neievērošanu. Jāatceras arī tas, ka ne tikai Pilssalā, bet arī citās vietās nedrīkst transportlīdzekli novietot tuvāk par desmit metriem no ezera,” saka M.Lietuvietis.


Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons skaidro – ja izvietota ceļa zīme “Velosipēdu ceļš”, tad drīkst braukt arī ar skūteriem un mopēdiem līdz 49 kubikcentimetriem, bet, ja pie aizlieguma ceļa zīmes izvietota papildus plāksnīte “Tikai velosipēdiem”, kā tas nesen izdarīts Pilssalā, tad skūteri un mopēdi braukt nedrīkst. “Arī līdz šim ar skūteriem Pilssalā iebraukt nedrīkstēja, bet daudzi to darīja – tā kā skūteru paliek arvien vairāk un saņemtas iedzīvotāju sūdzības, tagad tas tiks stingrāk noteikts un kontrolēts,” saka A.Tomsons.

Komentāri 7

Ilgi gan!

Ilgi gan bija jāgaida, kamēr pārprogrammēs! Vai tad nezināja, ka būs eiro un nevarēja to izdarīt? Nu protams būs simtu un viens arguments, ka tāpēc un tāpēc neko nevar. Paši vainīgi, nedabūjāt ieņēmumus savā kasē!
Un kāpēc M.Lietuvietis pats liek auto pie ezera? Un kāpēc vietnieks Adlers liek auto pie ALJAS ēkas, vai tad šie noteikumi neattiecas arī uz viņiem?

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 12:08

Nu jā,

un kāpēc priekšsēdētājs brauc pa salu krustām šķērsām, kur grib?

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 15:40

.......................

Pilssala bija jāatvēl tikai un vienīgi gājējiem. Nav vietas tur transportam, arī velosipēdiem, jo viņi ir paši bīstamākie, jo noteikumi nav domāti velobraucējiem. Tas ka pāprogramēja aparātu tik ātri, tad tas ir tikai apsveicami, tikai seši mēneši pagāja. Tas ka vienim var likt mašinas pie ezera, bet citi nevar ir apsveicami, jo tie kas var, tiem ir vara, tādēļ kā māk, tā mauj. grūti būt par pašvaldības darbinieku un viņu draugu. Tik daudz kur jāpaspēj, un tādēl tikai jābrauc. Starp citu, vai kāds nezin kur palika pašvaldības rolleris.

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 16:09

auts

Kurš kontrolē to vai ir nopirktas šīs biļetes? Alja? Pašvaldības policija? Policija?
Un kādi ir sodi? To visu arī gribētos uzzināt!

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 18:45

Janka

Nesaprotu kam tie berni var traucet ,tak lai brauc ar tiem rolleriem,iebrauc sala pasporto brauc prom vai nopeldas, kada maksasana.

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 20:08

vai drīkst zināt?

Kādiem mērķiem tiek izlietota iekasētā nauda un kas to kontrolē?

pirms 6 gadiem, 2014.06.16 20:21

Vietējās ziņas